765 találat a(z) értékesítés cimkére
Értékesítés harmadik országba Kérdés
Tisztelt Szakértő! A "Ker" Kft. EU-n kívüli vevőnek értékesített. A számlát 0 százalékos áfával állította ki a vevő felé. A magyar exportőr (akit a vevő bízott meg) a kiléptetést követően az alábbi bizonylatokat adta át a "Ker " Kft.-nek: kiviteli kísérőokmány, kiléptetési igazolás, kiviteli tételjegyzék, saját "számlája" másolata. Mindegyik okmányon feladóként az exportőr szerepel, valamint az általa kiállított számla sorszáma. Ezen a számlán (összesítőn) az áruk felsorolása mellett van csak feltüntetve "az eladó cég megnevezése oszlopban" a "Ker" Kft. neve (a számla száma nélkül), a számla kb. 400 tételéből az ő 60 tétele mellett. Elegendőek-e a felsorolt okmányok, (főleg az exportőr számlájával), hogy a "Ker" Kft. értékesítési számlája 0 százalékos maradjon?
Alanyi adómentes értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alanyi adómentes társaság 2010-ben áfásan vásárolt tárgyi eszközt értékesít 2016-ban 6 000 000 forintot meghaladó értékben. 2013-tól alanyi adómentes, abban az évben korrigáltuk a levont áfát a 60 hónapos szabály miatt. 1) Az áfatörvény 193. § (1) a) pontja szerint áfás lesz az értékesítés? 2) Közösségen belüli, közösségi adószámmal rendelkező társaságnak történő értékesítés esetén áfa területi hatályán kívüli értékesítésnek minősül? 3) Külföldi magánszemélynek történő értékesítés esetén az áfakulcs 27 százalék? 4) Tevékenységből származó bevétele 2016-ban nem haladja meg a 6 000 000 forintot, a 188. § (3) aa) pontja szerint 2016-ban marad a társaság alanyi adómentes az eszköz értékesítés kivételével? Segítségüket előre is köszönöm.
Külföldről behozott személygépkocsi értékesítéskori áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy autókereskedő cég az unióból szerzett be egy használt személygépkocsit áfatartalom nélkül, mivel a cég rendelkezik uniós adószámmal. Most Magyarországon szeretné értékesíteni ezt a használt személygépkocsit. A cég be van jelentkezve viszonteladóként a különbözeti áfa hatálya alá is. Kérdésem az lenne, hogy ezt a használt személygépkocsit 27 százalékos áfával kell az értékesítéskor kiszámláznia vagy használt cikkre való tekintettel úgynevezett különbözeti áfásan? Segítségüket köszönöm: Szűcs Gáborné
Halastó üzemeltetés könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. halastavat vásárolt sporthorgászat céljából. Napijegyet ad ki (nyugtatömböt használ). Ezt alaptevékenység bevételeként 27 százalékos áfával könyveljük. Viszont nem tudunk megegyezni abban, hogy a telepített hal anyag, vagy áru? A napijegy fejében bizonyos mennyiségű halat elvihet, így akár értékesítésként is felfoghatnánk. Ezen kívül a tevékenységi körnek tartalmaznia kell-e a TEAOR 9319 Egyéb sporttevékenységet, és ha igen, akkor vonatkoznak-e rá valamilyen speciális szabályok? Válaszát előre is köszönjük.
Szja – gazdasági tevékenység Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdést tettem fel. Gondom az, hogy az szja törvény nem határozza meg, hogy mi minősül gazdasági tevékenységnek. Sajnos az áfatörvény sorozat értékesítés fogalmát nem vette át az szja törvény, így azt alkalmazni a szja megállapításához nem lehet. Köszönöm a válaszát, de a jogszabályi hivatkozásokat ismerem. Kérdésem: egy család tagjai egyenként 2-5 ingatlannal rendelkeznek, melyet bérbeadás útján hasznosítanak. A lakásokat több mint öt éve vették. Most azt tervezik, hogy értékesítik azokat. Aki két lakással rendelkezik, az egy éven belül eladja az ingatlanjait, aki több mint kettővel, az három éven belül kívánja azokat eladni. Kérdésem, hogy az értékesítések gazdasági tevékenységnek minősülnek-e? Köszönöm a válaszukat.
Kevesebbet lopnak Cikk
Az Európai Autógyártók Szövetségének (ACEA) legfrissebb adatai szerint 2016 első félévében Magyarországon 24,1 százalékkal nőtt az újonnan üzembe helyezett személygépkocsik száma. A növekedés kedvező hatással lehet a casco-biztosítások piacára is – hívja fel rá a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz).
Sorozat értékesítés? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Áfához kapcsolódóan az alábbi kérdésekben kérem szíves tájékoztatásukat: 1. Több magánszemély tulajdonában van egy építési telek (a magánszemélyek nagyon régen vásárlás, illetve öröklés utján jutottak hozzá). Ezt az építési telket megosztják kétfelé és 1-1 ikerházat épít fel rajta vállalkozási szerződés keretében egy kft. A vevők felé a kivitelezést a kft. számlázza, az ingatlan tulajdonosai pedig a felépítést követően telekhányadokat értékesítenek 4 vevőnek, tehát nem lesz önálló hrsz-a az egyes ingatlanrészeknek. Az áfatörvény 6. § (4) bekezdés b, c pontjai, illetve a 259. § 18. pontja alapján felmerül-e a magánszemélyeknél a sorozat jellegű értékesítés? 2. Ingatlanforgalmazó kft. ingatlanértékesítés tevékenységre nincs bejelentkezve az áfa alá, ha generálkivitelezőként új lakást épít (amit áfásan kell értékesíteni mindenképpen) ez probléma-e? Esetleg az alvállalkozói számlák esetében okozhat-e problémát? Szíves válaszukat köszönöm.
Fordított áfa – akkumulátor Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk akkumulátorértékesítéssel foglalkozik, szeretnénk segítséget kérni, hogy áfa tekintetében helyesen járunk-e el. A következő vtsz számra hivatkozva 85072020 az eddigi ismereteim szerint normál áfával kell a számlát kiállítanom, nem pedig a fordított áfa szabályai szerint. Köszönöm segítségüket.
Földvétel Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az őstermelő, illetve a mezőgazdasági egyéni vállalkozó, amennyiben földet vásárol, akkor ezt hogyan kell kezelni? Mivel a föld adás-vételekor nyilatkozik a regisztrációs számáról, az adóazonosítójáról és arról, hogy legalább 5 évig saját maga fogja használni, ezért illetékmenetességben részesül. Nyilvántartásba kell-e venni, mint tárgyi eszközt? A vétellel kapcsolatosan felmerült költségek, például ügyvédi díj, a bekerülési érték részét képezi? Ebben az esetben az áfája levonható-e ennek az ügyvédi költségnek? Egyik ügyfelem hitelt is vesz fel a földvásárláshoz, ennek a kamata elszámolható lesz őstermelés költségeként? Ez az ügyfelem közös őstermelésben tag, így nincs adószáma, de a bank a hitelt csak úgy köti meg vele, ha kér adószámot. Mivel a férj áfás így ő is áfás lehet csak. Így mivel a föld hiteléhez még saját adószámának is kell lenni, mert a bank "követeli" ezért már úgy gondolom, hogy ez szorosan kapcsolódik a tevékenységéhez, és ki kell mutatni a tárgyi eszközök között az így vásárolt földet. A kérdésemnek a jelentősége akkor jelentkezik, amikor ezt a földet majd egyszer értékesíteni kívánják (vagy cserélni), mivel az szja szerint a tevékenységhez kizárólagosan használt t.eszközt az őstermelői bevételek között figyelembe venni. Amennyiben m.személyként értékesíti, 15 év múlva adómentesen teheti, ezzel szemben az őstermelő csak azt számolhatja el, ami költsége ténylegesen felmerült, így az is előfordulhat, hogy minden értékhatárt átlépve milliókat fizethet. Mit javasolnak?
Sírkő-értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Temetkezési vállalkozó sírkövek értékesítésével is szeretne foglalkozni. Online pénztárgép miatt kérdezném a következőt: bemutatóhelyen lehet kiválasztani a sírkövet a megrendelőnek. A vállalkozó előkészíti a sírhelynél a területet (betonalapot készít) és a kért szöveget a sírkőbe faragja az elhelyezés előtt, majd kiszállítja és felállítja a temetőben. A kérdésem az lenne, hogy ez TEÁOR 4778 szerinti kiskereskedelmi értékesítés vagy szolgáltatásnyújtás (és a vállalkozó által megvásárolt sírkő alapanyag)? Köszönöm a választ előre is.
Kapcsolt vállalkozások közötti ingatlanátadás Kérdés
Van két kapcsolt vállalkozás, két ugyanazon főtevékenységet (saját tulajdonú ingatlan bérbeadása) végző kft. Mindkettő áfaalany. Az "A" kft. éven túli kölcsönt nyújtott "B" kft-nek, melyet "B" kft. nem tud visszafizetni. A visszafizetés helyett átadná "A" kft.-nek meglévő irodaingatlanát, melynek piaci értéke megegyező a vissza nem fizetett kölcsönnel. Kérdéseink: - ez a "beszámítás" hogyan történhet? - kell-e értékbecslést készíttetni az ingatlanról, vagy elég a két fél által elfogadott "piaci ár"? - értékesítésnek minősül-e, azaz kell-e áfás számlát kiállítani az átadó "B" kft.-nek? - az áfatartalmat visszaigényelheti-e az "A" kft.? - van-e illeték vonzata az ügyletnek, tekintettel a kapcsolt jellegükre? - hogyan történik a "B" kft.-től kapott számla kiegyenlítése (lévén itt pénzkövetelés elengedésével való "fizetési mód")? - van-e más jellegű vonzata (adó stb.) az ügyletnek? Nagyon szépen köszönöm! j.l.
Ingatlanértékesítés áfás-e Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. vásárolt ingatlant 2011-ben fordított áfásan, mivel új ingatlan volt. Az áfát levonásba is helyezte, mivel bérbeadáshoz vásárolták. Ezt a tevékenységet a 2012-es üzembe helyezés óta áfásan végzik. Most az ingatlan tároló részét értékesítenék. Áfásan kell-e tenniük, vagy áfamentes az értékesítés? Válaszát előre is köszönöm.
Üzletrész értékesítése Kérdés
Az előzőekben már kérdésként feltettem az üzletrész értékesítését. Ezzel kapcsolatban lenne még kérdésem: felvetődött, hogy a munkavállalók is vennének üzletrészt, persze nem annyiért, amennyiért a cég kivásárolta a tulajdonos részét. Mi van abban az esetben, ha térítésmentesen kapnak üzletrészt, milyen szja és eho vonzata van, vagy van-e egyáltalán, mikor kell levonni és kinek? Van-e bármilyen retorziója, ha a cég üzletrészét nem értékesíti egy éven belül. Várom szíves válaszukat. Köszönöm.
Bérleti jog átadása nonprofit szervezet esetén Kérdés
Tisztelet Szerkesztőség! Nonprofit szövetség iroda helyiséget vásárolt és a meglévő bérelt ingatlanból költözni fog. Megbeszéltük a bérbeadó önkormányzattal, hogy a bérleti jogot értékesítheti. A kérdésem az lenne, hogy milyen jogcímen szerez bevételt így a nonprofit közhasznú szövetség bérleti jog átadása után? Vállalkozói tevékenység bevétele lesz? Hogyan számlázzuk? Áfásan? Várom megtisztelő válaszukat! Köszönettel: Szabó Anita
Tehergépkocsi értékesítése Kérdés
Egy kft. két tehergépkocsiját értékesíti. Az egyiket magánszemélytől vette meg. A másikat pedig különbözeti adózással egy kft.-től. A kérdésünk: hogyan kell ki állítani a számlát és annak áfáját, hogyan kell elszámolni? Válaszukat köszönjük.