218 találat a(z) árbevétel cimkére
A kivatörvény 2026-tól várható módosításai
Cikk
A 2026-tól tervezett változások alapján az eddigi 3 milliárd forintos árbevételről 6 milliárd forintra nő majd a kiva választhatósága, az adóalanyiság megszűnése pedig az eddigi 6 milliárd helyett majd 12 milliárd forintos határnál fog bekövetkezni. Emellett az eddigi 50 helyett 200 fős alkalmazotti határig szintén megemelik a kiva választhatóságát – írja közleményében a Niveus.
Konszolidált beszámoló 2024. évre
Kérdés
Anyagvásárlási előlegszámla nem lett kiszámlázva
Kérdés
Árbevétel vagy egyéb bevétel
Kérdés
Éven átnyúló szolgáltatások költségelszámolása: melyik évre kell könyvelni?
Cikk
Egy könyvelőiroda a 2024. decemberi könyvelési anyagot 2025. januárban kapja meg. A szolgáltatásról a könyvelőiroda a számlát 2025. januárban állítja ki. A könyvelőirodánál ez a szolgáltatás aktív időbeli elhatárolásként vagy vevőkövetelésként, valamint árbevételként számolandó el a 2024. évre? Kérdés az is, hogy a partnernél helyes-e, ha a könyvelési díjat 2024. évi költségként és szállítóként könyveli, vagy a passzív időbeli elhatárolás a helyes (csak december 1-31-ig szóló tételről van szó)? – kérdezte olvasónk. Pölöskei Pálné adószakértő válaszolt.
Könyvvizsgálati kötelezettség
Kérdés
Decemberi számla
Kérdés
Átalányadózó egyéni vállalkozó, cégautóadó
Kérdés
Közvetített, továbbszámlázott szolgáltatás árbevétele
Kérdés
Az Adózóna válaszol: iparűzési adó – adóalap és nettó árbevétel
Cikk
Milyen tételek számítanak bele az iparűzésiadó-alapba? Mit kell figyelembe venni a nettó árbevétel meghatározásánál? Mit mond a számviteli törvény? A legfontosabb szabályokat Szipszer Tamás adószakértő ismerteti.
Adóvizsgálat eredményének könyvelése
Kérdés
Nőtt a GVH által kiszabható bírságösszeg
Cikk
Még magasabb arányú bírságot szabhat ki a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 2024. augusztus 1-jétől a jogsértő vállalkozásokra. A kiszabható maximális bírságösszeg 2023. szeptember 1-jén emelkedett az addig hatályos 10 százalékról 13 százalékra, kevesebb mint egy évvel később pedig már 15 százalékra. A GVH elsődleges célja nem a bírságolás, ugyanakkor a lehetséges pénzbeli szankció emelkedése komoly visszatartó erővel bír – olvasható a versenyhatóság közleményében.