263 találat a(z) öregségi nyugdíj cimkére

Nem magyar állampolgár magyarországi nyugdíjigénylése Kérdés

Öregséginyugdíj-igénylés menete Kérdés

Öregségi nyugdíj igénylése Kérdés

Dilemmák a nyugdíjjogosultság érvényesítése körül Cikk

Mi a feltétele annak, hogy valaki öregségi nyugdíjban részesüljön, van-e a főszabály alól kivétel? A nők 40 éves kedvezményes nyugdíjat automatikusan kapja a jogosult, vagy igényelni kell azt? A szolgálati járandóságban és a korhatár előtti ellátásban részesülők hogyan lesznek öregségi nyugdíjasok? A szolgálati idő vagy a megállapított átlagkereset játszik nagyobb szerepet a nyugellátás összegének meghatározásában? Ezeket a kérdéseket járjuk körbe cikkünkben.

Ezek a szabályok az özvegyi nyugdíj, az árvaellátás, a szülői nyugdíj számítására 2024-ben Cikk

A társadalombiztosítási nyugdíjrendszer keretén belül megállapítható hozzátartozói nyugellátásokat – özvegyi nyugdíj, árvaellátás, szülői nyugdíj – abból az öregségi nyugdíjból számolják ki, amely az elhunyt jogszerzőt a halála időpontjában megillette, vagy megillette volna.

A nap kérdése: van-e keresetkorlát öregségi nyugdíj melletti munkavégzés esetén? Cikk

Olvasónkban felmerült a kérdés, hogy öregségi nyugdíjas a nyugdíja mellett keresetkorlát nélkül szerezhet-e jövedelmet. A kérdésre Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszolt.

Amikor a rokkantsági ellátásban részesülő öregségi nyugdíjra lesz jogosult: nem automatikus a folyamat Cikk

A rokkantsági ellátórendszer 2012. január 1-jétől történő módosítását követően az egészségkárosodott személyek részére már nincs lehetőség rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugellátás megállapítására, esetükben ezen időponttól kezdődően már a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló törvény hatálya alá tartozó ún. rehabilitációs és rokkantsági ellátás állapítható meg.

Résznyugdíj: mennyi szolgálati idővel, hány évesen vehető igénybe? Cikk

Egy-két ügyfelünk csak 20–23 év szolgálati idővel rendelkezik, esély nem lesz arra a korukat tekintve, hogy 40 év szolgálati időt szerezzenek. Arról van tudomásunk, hogy létezik a résznyugdíj. Kérdésünk, hogy mikortól kell nyugdíjaztatni magát az illetőnek. Ezt intézheti már a 20 év szolgálati idő megszerzése után azonnal, illetve mikortól lesz jogosult nyugdíjra? Majd, ha a nyugdíjkorhatárt betöltötte? Tehát 65 évesen? Vagy ha majd hamarosan kitolják a nyugdíjkorhatárt (TERV: 72 év a NAV szerint) akkor a 72. életévét betöltve jogosult a 20 év szolgálati idő után járó résznyugdíjra? – kérdezte olvasónk. Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszolt az Adózóna oldalán érkezett kérdésre.

Lehetséges-e a korábban megállapított öregségi nyugdíj későbbi időponttól történő újbóli megállapítása? Cikk

Visszatérő kérdés, hogy a nők kedvezményes öregségi nyugdíja a nyugdíjkorhatár betöltésekor újraszámítható-e, vagy ha valaki az öregségi nyugdíja folyósítása mellett keresőtevékenységet folytatott, a nyugdíj mellett szerzett keresetek figyelembevételével van-e lehetőség a korábban megállapított nyugdíj későbbi időponttól történő újraszámítására.

Öregségi nyugdíj Kérdés

Szolgálati járandóságból öregségi nyugdíj: összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat Cikk

A szolgálati járandóságban részesülő személy nem minősül saját jogú nyugdíjasnak, így gyakran merül fel kérdésként, hogy mikortól válik azzá, illetve az is, hogy ebben az esetben a nyugellátást milyen összegben folyósítják majd számára. Ha a szolgálati járandóságban részesülő személy betölti a rá irányadó nyugdíjkorhatárt, van-e lehetőség a nyugdíj újraszámítására, illetve van-e arra mód arra, hogy a nyugdíjkorhatár betöltése előtt váljon saját jogú öregségi nyugdíjassá? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ.

Szolgálati járandóság: átváltható-e korhatár előtti ellátásra? Cikk

Az úgynevezett szolgálati járandóságban részesülők körében gyakori kérdés, hogy juttatásukat átválthatják-e korhatár előtti ellátásra? Ismertetjük az ezzel kapcsolatos tudnivalókat.

Öregségi nyugdíjas őcsg tag Kérdés

Így számoljuk az öregségi nyugdíjat és az alapjául szolgáló havi átlagkeresetet 2024-ben: példákkal Cikk

A társadalombiztosítási nyugdíjrendszer keretében járó öregségi nyugdíj összegének kiszámítási módszere 2024-ben sem változott. A nyugdíj összegét továbbra is két tényező határozza meg: az elismert szolgálati évek (egész évek, a törtidőszak figyelmen kívül hagyásával) és a nyugellátás alapjául szolgáló havi átlagkereset, a nyugdíjalap. A nyugellátás összege a havi átlagkereset összegének a megszerzett szolgálati időhöz rendelt százaléka.

Tartós ápolást végzők időskori támogatása, nyugdíj-kiegészítése – példákkal Cikk

A társadalombiztosítási rendszer keretén belül megállapítható öregségi nyugdíj összegét két tényező határozza meg: az elismert szolgálati idő tartama években, és az öregségi nyugdíj meghatározásának alapját képező átlagkereset, azaz a nyugdíjalap. A gyermeküket ápoló hozzátartozók keresőtevékenységet nem (vagy csak erősen korlátozott mértékben) tudnak végezni, ezért a számukra megállapítható nyugellátás mértéke is várhatóan jóval alacsonyabb lesz, mint azoké a szülőké, akik életpályájuk során folyamatosan keresni tudnak.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Helikopter vásárlása 3. országból

Juhász Tibor

okleveles nemzetközi és ellenőrzési adószakértő

Munkaidőkeret túlórák

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Innovációs járulék fióktelepek esetén

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 október
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink