hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Jelentős uniós források a magyar közigazgatás javítására

  • BruxInfo

Az Európai Bizottság elfogadta a magyar Közigazgatás- és Közszolgáltatás Fejlesztési Operatív Programot (KÖFOP). A program keretében Magyarország több mint 935 millió eurót, ezen belül a közel 795 millió eurós uniós finanszírozást mozgósíthat a közigazgatási szervek által nyújtott szolgáltatások javítására. Ezzel az utolsó magyar operatív program is megkapta a jóváhagyást.

Több mint 900 millió (935 millió) euró áll majd rendelkezésre a magyar Közigazgatás- és Közszolgáltatás Fejlesztési Operatív Program (KÖFOP) finanszírozására, amit július 23-án hagyott jóvá az Európai Bizottság.

Az Európai Unió 795 millió euróval járul hozzá 2014 és 2020 között a magyar operatív programhoz. A költségek 76 százalékát az Európai Szociális Alapból (ESZA), fennmaradó 24 százalékát pedig a kohéziós alapból fedezik.

A KÖFOP operatív program célja a magyar közigazgatás szerkezetének korszerűsítése és teljesítményének javítása, továbbá az adminisztratív terhek csökkentése a vállalkozásbarát gazdasági környezet kialakításához.

E célok elérése érdekében a program különböző intézkedéseket tartalmaz. Ezek: a bürokrácia csökkentése, az elektronikus kormányzás fejlesztése, az átláthatóság növelése és az emberi erőforrások megerősítése. A program emellett egy átfogó információs adatbázis létrehozását is előirányozza a helyi önkormányzatok döntéshozói számára.

Az operatív program fő célkitűzései:

– 400 eljárással csökkentenék az ügyek intézésére fordítható időt a közigazgatásban;

– 250 e-kormányzással kapcsolatos eljárás kidolgozása;

– 63 800 közalkalmazott részvétele képességfejlesztési programokban;

– 1000 helyi önkormányzat rácsatlakozása az integrált közigazgatási információs rendszerre.

"A közel 1 milliárd eurós program Magyarország segítségére lesz a közigazgatás modernizálásában és az állampolgárok és üzleti vállalkozások bürokratikus terheinek csökkentésében" – mutatott rá Marianne Thyssen, a foglalkoztatásért és szociális politikáért felelős bizottsági tag.

"Éppen most fogadtuk el az utolsó, 2014 és 2020 közötti időszakra vonatkozó magyar operatív programot. Ezzel lezárul egy hosszú egyeztetési folyamat azokról a prioritásokról, amelyekre Magyarország az EU által kitűzött növekedési és munkahely-teremtési célok elérése érdekében fókuszálni fog" – tette hozzá Corina Cretu, a regionális politikáért felelős biztos.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink