hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Internetes csalásokra kényszerítettek elrabolt külföldieket Mianmarban

  • MTI

A mianmari rendőrség 95 embert tartóztatott le a héten Jangonban (egykori Rangunban) internetes csalásokban való részvétel gyanújával – jelentették be péntek este a hatóságok.

A burmai bűnszervezeteket azzal vádolják, hogy külföldieket rabolnak el vagy csalogatnak az ország északi és keleti határai mentén fekvő törvénytelen területekre, és arra kényszerítik őket, hogy részt vegyenek online csalásokban, amelyek általában honfitársaikat veszik célba.

A hatóságok csütörtökön, az ország legnépesebb városa Jangon három helyszínén összesen 95 embert tartóztattak le, többségük helybeli.

A házkutatások során a rendőrség egy autót, számítógépeket, telefonokat és egyéb felszereléseket foglalt le – derül ki a katonai kormányzat pénteken késő este kiadott közleményéből.

A rendőrök a hálózat feltételezett vezetőjének otthonát is átkutatták, de ő még mindig szabadlábon van – derült ki a közleményből.

Ez az első alkalom, hogy a mianmari junta tömeges letartóztatásokat jelentett be a nagyvárosban az online csalások elleni műveletek részeként. A korábbi őrizetbevételek a Kínával közös északi határon történtek.

Mianmarra nyomást gyakorol legfőbb szövetségese, Peking, hogy vessen véget a gyakran kínai állampolgárokat célzó csalásoknak.

A Délkelet-Ázsiából kiinduló bűnbandák állítólag több ezer embert csaltak el, raboltak el vagy kényszerítettek kényszermunkára e csalások keretében.

Az ENSZ Kábítószer- és Bűnügyi Hivatala szerint a kaszinókhoz és csalási műveletekhez kapcsolódó emberkereskedelem „Délkelet-Ázsiában, különösen a Mekong-régióban megsokszorozódott”, és a nyereség soha nem látott méreteket öltött.

Ezek több milliárd dollárnak megfelelő összeget hoznak, a nyereség pedig a régió egyes országainak GDP-jét is meghaladja – állította ugyanez a forrás egy szeptemberben közzétett jelentésében.

Az áldozatok elmondták, hogy Mianmarba, Kambodzsába, Thaiföldre és Laoszba utaztak, jól fizető munka vagy romantikus kapcsolatok hamis ígéretével, majd őrizetbe vették őket, és arra kényszerítették, hogy honfitársaik online átverésén munkálkodjanak.

A thaiföldi külügyminisztérium közölte, hogy 219 állampolgára esett áldozatul ezeknek a hálózatoknak a mianmari Shan állam északi részén. Eddig 153 thaiföldit sikerült kimenekíteni – számolt be pénteken Kancsana Pataracsoke minisztériumi szóvivő.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Pótbefizetéssel terhelt kft. üzletrészének eladása

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Duális képzés

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Mobiltelefon készülékvásárlási keret

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink