hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

A gabonaárak növekedése várható

  • MTI

A világpiaci nyersanyagár-emelkedés előbb-utóbb még feljebb viszi a gabonaárakat – mondta a Világgazdaságnak Petőházi Tamás, a Gabonatermesztők Országos Szövetségének (GOSZ) elnöke a lap pénteki száma szerint.

Hozzátette, hogy a tavaly márciusi időszakhoz képest minden jelentős árutőzsdén és a magyar fizikai piacon is emelkedtek a terményárak.

A 3-7 százalékos emelkedést visszavetette ugyan, hogy Kína vámot vetett ki az Egyesült Államokból érkező szójára, de a világpiaci drágulás várhatóan ismét kedvező hatást tesz a gabonaárakra.

A kínai szójaimport korlátozása a szakértők szerint versenyképesebbé teszi az európai sertéseket, ami javítja a gabona piacát.

Petőházi Tamás szerint az is az árak emelkedésének irányába hat, hogy tavaly 2 millió tonnával kevesebb kukorica termett a tavalyelőttinél, és ennek felhasználása biztosítva van, nem maradnak fölösleges készletek.
Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink