hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

3 millió forint bírság egy óriásponty miatt

  • adozona.hu

Jogerősen lezárta az eljárást a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az illegálisan áttelepített óriásponty ügyében. A hatóság a jellegzetes pikkelyrajzolat-rendellenességgel rendelkező egyedet zár alá helyezte, ezzel egyidejűleg 3 millió forint halgazdálkodási bírság megfizetésére kötelezte az érintett vízterület halgazdálkodásra jogosultját. A halgazdálkodásra jogosult szeptember 30-áig kapott határidőt a kapitális méretű hal eredeti élőhelyére történő visszaszállítására, ellenkező esetben további szankciókra számíthat, közölte a Nébih.

Az egyik közösségi oldalon figyelt fel a Nébih Állami Halőri Szolgálata (ÁHSZ) arra a posztra, amely szerint egy kapitális tőpontyot illegálisan telepíthettek át egy Pest megyei horgásztóba. A közösségi oldalon megjelent írások és fényképek tanúsága szerint az egyik Heves megyei természetes vizünkből 2016 októberében kifogott, majd a vízbe visszaengedett 28 kilogrammos pontyot 2018. április 8-án már egy Pest megyei horgásztóból fogták ki ismét, 31,9 kilogramm súlyban.

Az ügyben indított hatósági eljárás során az ÁHSZ szakértő bevonásával vizsgálta a feltételezett azonosságot, valamint a pontyóriás eszmei értékét az illegális élőhal-kereskedelemben. A szakértő 4 kulcsbélyeg – a testmagasság/testhossz index, és az oldalvonalon található pikkelyszám – alapján teljes bizonyossággal kizárta annak lehetőségét, hogy a különböző vizeken, eltérő időpontban készített fotók két különböző példányt ábrázolnának. A Nébih ÁHSZ több évre visszamenőleg megvizsgálta a halgazdálkodásra jogosult haltelepítési számláit is, és ez alapján teljes bizonyossággal kizárta, hogy a sajátos pikkelyrajzolatú ponty halkereskedőn keresztül került volna a tóba.

A Nébih az eljárást jogerősen lezárta, melynek eredményeként 3 millió forint halgazdálkodási bírság megfizetésére kötelezte a Pest megyei vízterület halgazdálkodásra jogosultját. A pontyot a Nébih hatósági zár alá vette, az eredeti élőhelyére történő visszaszállításáról szeptember 30-áig köteles gondoskodni a halgazdálkodásra jogosult. Amennyiben a visszaszállítás nem történik meg az előírt határidőre, az érintett halgazdálkodási vízterületen teljes pontyfogási tilalom lép életbe.

A Nébih kéri a lakosságot, hogy amennyiben horgászattal, halászattal, halgazdálkodással kapcsolatos szabálytalanságot tapasztalnak, jelezzék észrevételüket az [email protected] e-mail címen!

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Képzés költségének elszámolása

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Kiva választása – kedvezményezett átalukás – jogutód

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Kivás vállalkozás lakóingatlant értékesített

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink