hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Megszüntetik a maszkviselési kötelezettséget a németországi távolsági közlekedésben

  • MTI

Visszavonják a koronavírus-járvány lassítását szolgáló maszkviselési kötelezettséget a németországi távolsági közlekedésben – jelentették be pénteken Berlinben, közölte az MTI.

Az FFP2 minősítésű maszk viselését előíró országos szabály február 2-tól nem érvényes – mondta Karl Lauterbach szövetségi egyészségügyi miniszter.

Így már csak az egészségügyi intézményekben – kórházakban, rendelőkben, ápolási otthonokban – kell majd maszkot viselni Németországban február elejétől, az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) helyi szétterjedésének harmadik évfordulójától.

Karl Lauterbach tájékoztatóján kiemelte, hogy a járványhelyzet stabil, és nem kell tartani új téli fertőzéshullámtól, ezért az április elejére tervezett lazításnál hamarabb lehet felszámolni az utolsó nagyobb szövetségi szintű korlátozást.

A jogszabályi kötelezettségek helyett az önálló, egyéni felelősségvállalásra lehet helyezni a hangsúlyt – mondta a miniszter, hozzátéve, hogy minden utazót arra biztat, hogy önkéntesen, külön előírás nélkül is viseljen maszkot a helyi és a távolsági közösségi közlekedésben.

A helyi közlekedésre vonatkozó járványvédelmi előírásokat a tartományi kormányok alakítják Németországban. Több tartományban – köztük Bajorországban és Schleswig-Holsteinban – már eltörölték a maszkviselési szabályt, amely azonban az ország nagy részén, például Berlinben, Hamburgban és Baden-Württembergben még érvényben van.

A legtöbb járványlassító korlátozást már tavaly nyáron visszavonták minden tartományban. Ugyanakkor a felsőlégúti betegségek őszi-téli szezonja jóval erősebb, mint az utóbbi években. A Robert Koch országos közegészségügyi intézet (RKI) becslése szerint január első hetében héten nagyjából 1,4 millióan fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel, és 4 millió körül lehetett az új megbetegedések száma a 84,1 millió lakosú országban.

A betegektől vett minták legnagyobb részében, 20 százalékában influenzavírust találtak. A második leggyakoribb kórokozó az RSV 17 százalékos aránnyal. Ez főleg kisgyermekeket fertőz meg, és terjedése több tartományban erősen megterheli a csecsemő- és gyermekgyógyászati kórházi osztályokat és a gyermekgyógyászati klinikákat. A SARS-CoV-2 jelenlétét a minták 6 százalékában mutatták ki.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Állami ösztöndíj ledolgozása

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Ügyfélkapu+

Szipszer Tamás

adószakértő

Ügyfélkapu

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink