adozona.hu
Tévedések, melyeket felmondásnál el kell kerülni
//adozona.hu/munkajog/Tevedesek_melyeket_felmondasnal_el_kell_ker_8GXSOP
Tévedések, melyeket felmondásnál el kell kerülni
A munkaviszony megszüntetése a munkajog egyik legfontosabb területe, így nélkülözhetetlen, hogy helyesen ismerjük és alkalmazzuk a szabályokat. S habár a jogellenes munkaviszony-megszüntetés szabályai az utóbbi években veszítettek a szigorukból, továbbra is jelentős bírságokat fizethetünk, ha nem körültekintően járunk el.
Válasszuk meg helyesen a megszüntetés módját!
A munkaviszonyt három módon szüntethetjük meg: felmondással, azonnali hatályú felmondással, illetve közös megegyezéssel. Azonnali hatályú felmondást akkor alkalmazzunk, ha a másik fél a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi. Lépésünk ráadásul határidőhöz is kötött, hiszen a tudomásszerzéstől számított 15 napon belül kell a jognyilatkozatunkat megtenni.
Ha a feltételeket végignézzük, láthatjuk, hogy ritkán van a munkaviszony azonnali hatályú megszüntetésére jogszerűen lehetőség. Ha ez mégis bekövetkezne, jognyilatkozatunkat a jogásszal történő konzultációt követően tegyük meg. Amennyiben ezzel a móddal élünk, a felmondási tilalmak, illetve korlátozások sem akadályozhatnak bennünket, hiszen azok csupán a felmondásokra vonatkoznak.
OLVASSA TOVÁBB cikkünket, amelyben felhívjuk figyelmét a felmondással kapcsolatos alapszabályokra.
A teljes cikkhez előfizetőink illetve 14 napos próba-előfizetőink férnek hozzá, ha email-címük és jelszavuk megadásával belépnek az oldalra.
Hozzászólások (0)