155 találat a(z) webáruház cimkére
Az ellenőrzött webáruházak 90 százalékánál találtak valamilyen jogsértést Cikk
Az ellenőrzött webáruházak 90 százalékánál találtak valamilyen jogsértést az elmúlt években – mondta Keszthelyi Nikoletta, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkára péntek reggel az M1-en.
Black Friday: kisokos a vásárlóknak, fokozott ellenőrzés a webáruházaknál Cikk
Fokozottan ellenőrzi az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) az online áruházakat az év végi ünnepi időszakban, a kiemelt vizsgálatok már november elején elkezdődtek – mondta sajtótájékoztatóján Cseresnyés Péter, a tárca államtitkára.
USA területén végzett tevékenység áfahelyzete Kérdés
Tisztelt Szakértők! Magyarországi, alanyi adómentes vállalkozó az USA területén élő magánszemély részére ad el közvetítő webáruházon keresztül egyedileg dizájnolt bögréket, pólókat. A dizájnt a magyar vállalkozó készíti. A bögrékre, pólókra való minta nyomtatását egy USA-beli gyártó vállalkozó készíti el, aki ki is szállítja a terméket az amerikai vásárló részére. A témában feltett két kapcsolódó kérdésem az alábbi linkeken érhető el: https://adozona.hu/kerdesek/2019_6_24_USA_anyagbeszerzes__szolgaltatas__esq https://adozona.hu/kerdesek/2019_5_9_USA_termek_ertekesites_ubi Kérdéseim a következők: a magyar egyéni vállalkozó mit számláz az USA vevő részére: termékértékesítést vagy szolgáltatásnyújtást, ezt áfamentesen vagy áfásan számlázza? Az USA-beli gyártó cég számláit kell-e kezelni, foglalkozni kell-e velük magyar áfa szempontjából? Magyar áfabevallásban kell-e szerepeltetni, keletkezik-e fizetendő áfa? Köszönöm válaszukat. Üdvözlettel: Szabó László
Közösség területén belüli raktár, lerakat Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar cég magyarországon terméket állít elő. Ezt a terméket szeretné webáruházon keresztül a közösség területén lévő tagállamban is értékesíteni úgy, hogy magyarországról áthelyezi a terméket a közösség területén lévő tagállamba egy raktárba. Az értékesítés elsősorban adóalanyok részére történne. Milyen formában lehet ezt kivitelezni? Hogyan kerül át a termék a másik tagálam raktárába? A raktárból hogyan kerül eladásra? Milyen feltételeknek kell megfelelni? A számlázás hogyan történik, melyik tagállaman kell kiállítani a számlát, milyen nyelven? Válaszukat előre is köszönöm.
Katás adóalany (bt.) webáruházi tevékenysége magyarországi székhellyel Kérdés
Katás adóalany (bt.) magyarországi székhellyel webáruházi tevékenységet szeretne folytatni harmadik ország felé. A tevékenység megkezdése után milyen adózási és bevallási kötelezettsége keletkezik Magyarországon?
Kata és EU-s értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Webáruház üzemeltetésébe kezdtem. EU-s adószámot nem igényeltem. Alanyi adómentességet választottam. Mivel mindenhonnan tévedhet vevő a webáruházba, így lehet számítani arra majd a jövőben, hogy értékesítünk az EU-ba is. Érdeklődnék, hogy akkor kötelező igényelni EU-s adószámot és áfabevallást készíteni, valamint A60-as összesítő nyilatkozatot kitölteni? Vagy mi a teendő, eljárhatok alanyi mentesen, ugyanúgy kiállítva a számlát, mintha magyar vevő lenne? Előre is köszönöm a választ!
Webáruház használatának díja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék tanácsot kérni: hogyan számlázza át egy webáruházon keresztül értékesítő kereskedelmi cég a webáruház-használatot külföldi partner cégének, akivel szerződést köt a használatról, ameddig azok is az adott terméket értékesítik. Közvetített szolgáltatásként, mivel a cég tulajdona a webáruház, tehát a fejlesztőknek ő fizeti ki az elkészítés díját, viszont a partnerek is fizetnének valamekkora egyszeri összeget a használatért. Köszönöm a segítséget! Üdv Neumanné Szilvia
NAIH szám kérése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Webáruházat üzemeltető társaságnak az adatvédelmi szabályzat elkészítésén túl és a weboldalon alkalmazott GDPR szabályoknak való megfelelés mellett milyen esetekben kell illetve szükséges-e NAIH számot igényelni? Köszönettel: Szalánczi Dóra
Webáruház szállítási díj Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy webáruház, amely a termékeit a Magyar Postával vagy GLS-sel szállítja ki a megrendelőkhöz. Költségként a 815-re könyveljük. Amikor a számlát kiállítják a vevőnek, akkor a szállítási költség külön soron jelenik meg, de a számlán nem szerepel, hogy közvetített szolgáltatást tartalmaz. Rajta kell lennie ennek a megnevezésnek ilyen esetben is?
Előre utalásnál számla kitöltése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem Önök felé a következő. Vásároltam webáruházban termékeket, a vállalkozásomnak. Előre utalással egyenlítettem ki július 26-án bankon keresztül. A mai nap, augusztus 2-án érkeztek meg a termékek, a számlán a következő áll: fizetés módja: utalás, teljesítés időpontja: 2018.08.01. a számla kelte 2018.08.01., fizetési határidő: 2018.08.01. A számlán nem szerepel hogy pénzügyi teljesítést nem igényel. Nyolcféle terméket rendeltem 900 forintos szállítási költséggel. A számlán egy tételként szerepel a termék és a szállítási díj visszaosztva egységárra. Úgy tudom, a termékekről részletes számla kell, és a szállítási díjat is külön kell szerepeltetni. Várom szíves válaszukat! Véleményem szerint ezen számla kitöltése nem helyes. Megköszönve!
Webáruház elektronikus számlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk boltot és webáruházat is üzemeltet. A webáruház külön számlázóprogramot használ. Cégeknek és magánszemélyeknek egyaránt értékesítünk, futárszolgálat kézbesíti a megrendelt termékeket a megrendelőnek. Kérdésem: van-e lehetőség arra, hogy mindenkinek – cégnek és magánszemélynek is – e-mailben küldjön a webáruház számlát, vagy ez csak céges formában megoldható? Magánszemélynek lehet e-mailben küldeni a számlát, vagy kötelező a csomagba tenni? Sok problémát okoz, hogy a vevők reklamálnak: a csomagban nem volt számla, ami természetesen kizárt. Nekik e-mailben is el kell küldeni. Ha lehet ennek a csoportnak is elektronikusan számlázni, ebben az esetben mit kell feltüntetni a számlán? Válaszukat előre is köszönöm.
Ráfázhat, ha erre nem figyel, amikor külföldi internetes áruházból rendel Cikk
Hiába lett mindennapjaink része az e-kereskedelem, és szállít számos külföldi webáruház Magyarországra, még mindig gyakoriak a félreértések a magánszemélyként külföldről rendelt áruk vám- és egyéb adóterheivel kapcsolatban.
Webáruház értékesítése az áfában Kérdés
http://adozona.hu/kerdesek/2017_11_23_httpadozonahukerdesek2017118httpa_nkp Tisztelt Szakértő! Közösség területi hatályán kívüli-e az értékesítés, ha a vevő közösségi adóalany, az eladó közösségi adóalany, de a termék, melyet értékesítenek, nem jön be a Közösség területére? Tehát az eladó áruja harmadik országban van az érékesítés pillanatában, és a vevő harmadik országba kéri a szállítást. Mely bevallási sorban kell szerepeltetni az ügyletet, hogyan kell számlázni?
Webáruházas értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy magánszemély webáruházas rendelése esetén, ha a vevő elmegy a raktárhoz, és ott veszi át a megrendelt árut, készpénzzel fizethet-e, és készpénzfizetési számlát kiállíthatok-e részére? Ez nem lesz pénztárgépköteles tevékenység, vagy ezeket a számlákat be kell jelenteni a NAV felé? Tisztelettel: Balogh Imréné
Ebay Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk ebay-en keresztül értékesíti webáruházának termékeit közösségi tagállamokba. Az lenne a kérdésünk, az ebay-t minek kell tekinteni? Közösségi szolgáltatás igénybevételeként? Könyveléstechnikailag ez hogy néz ki? T:52-K:45, áfa szempontjából 467-re és 466-ra is könyvelem? Beteszem a fizetendőbe és a levonható áfába is? És mivel közösségi adószáma van az ügyfélnek és az ebay-nek is, így A60-as is kell? Fizetendő áfa 18. sor, levonható áfa 67. sor a 65-ös bevallásban? Válaszát előre is köszönjük!