484 találat a(z) telephely cimkére
Ideiglenes bérlet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Most alakult bt.-nél felmerült az a kérdés, hogy budapesti cégként fél évig egy vidéki városban kell tervező, karbantartó feladatot elvégezni. Ahhoz, hogy ott dolgozni tudjon a munkát végző, és ne kelljen naponta hazautaznia, bérelt egy lakást. Az ott felmerült költségeket csak akkor tudom elszámolni, ha ott telephelyet létesít, mert a cég, melynek területén a feladatát végzi, ilyenhez nem járul hozzá. Az iparűzési adó szempontjából sem mindegy, hogy a fővárosban, vagy a vidéki városban adózik. Kell-e ilyen esetben a cégbíróságon bejelenteni, vagy elszámolhatók a felmerült költségek (kiküldetési útiköltség, bérleti díj, stb.)? IPA miatt ott be kell-e jelentkezni? Köszönettel: Géczi Sándorné
ingatlanhoz kapcsolódó szolgáltatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar áfaalany a közösség területén végez ingatlanhoz kapcsolódó szolgáltatást (ingatlan értékelése), a szolgáltatás igénybevevője az ingatlan elhelyezkedése szerinti országban bejegyzett közösségi adószámmal rendelkező áfaalany. Egyik cégnek sincs a másik országában telephelye, csak a saját országában. Kérdéseim: Pontosan hogyan határozható meg, hogy egy szolgáltatás ingatlanhoz kapcsolódik-e vagy sem? Hogyan kell eljárnunk a szolgáltatás számlázásakor (a teljesítési hely az ingatlan fekvése szerinti ország, ahol a magyar adóalany nincs bejelentkezve)? Be kell-e jelentkezni és alkalmazni a külföldi áfamértéket? Számlázhatunk áfa nélkül és ő fordított adózással állapítja meg a saját áfamértékkel? Köszönettel
Külföldi cég Magyarországon Kérdés
Tisztelt Adózóna! Angol cég magyar tulajdonosi körrel egy raktártelepet szeretne bérelni magyar cégtől, amely egy részét saját raktározásra fordítaná, de a felesleget kiadná magyar cégeknek. Mi a törvényes menet és hogyan lehet ezt megvalósítani? Több helyen jártam, de sehol sem kaptam konkrét választ. Abban minden megkérdezett megegyezett, hogy a tevékenység után itt kell ipát, áfát fizetni, áfával terhelten kell bérbe adni, de nem tudták megmondani, hogy ezt fióktelepként, vagy telephelyként kellene regisztrálni. Kell-e a cégnek magyar ügyvezető, kell-e utána járulékot fizetni stb.? A telephely bérleti konstrukciója adott, az angol cég képviselőinek egyszer kellene beutaznia átvenni a szerződéseket, onnantól kezdve minden postai és banki úton megoldható (bérleti számlák postai úton megküldése, kifizetések banki utalással) (a magyar tulajdonos angol lakcímmel, angol tb-fizetéssel rendelkezik, magyar lakcím megszüntetve). köszönettel Kis Viktor
Vállalkozó kivitelező Kérdés
T. Szakértő! Olasz cég Magyaroszágon kíván kivitelezői tevékenységet folytatni. Van magyar adószáma és Magyar Kereskedelim és Iparkamarai bejegyzése. Azonban nem kíván sem magyar fióktelepet, sem magyar jogi személyt létrehozni. A kivitelezési tevékenysége rövid időtartamig fog szólni (maximum 2 év). A 191/2009. kormányrendelet 35. § (2) bek. a) B) C) pontjai előírják, hogy mik a kivitelezői tevékenység végzéséhez szükséges feltételek a megfelelő telephely vonatkozásában. Álláspontom szerint a fentiek alapján a fenti ügyletben nem szükséges az olasz jogi személynek a magyarországi kivitelezői tevékenységéhez Magyarországon a cégbíróság által bejegyzett fióktelepet, telephelyet vagy egyéb jogi személyt létrehozni, mert a kormányrendelet szerinti telephely létesítési kötelezettség ezt nem írja elő. Jól gondolom? Köszönöm!
Kiküldetés másik telephelyre Kérdés
Tisztelt Címzett! Cégünk egy pénzügyi területen dolgozó munkatársa hetente legalább 2 alkalommal megy a cég - székhelytől kb 30 km távolságra levő - telephelyére dolgozni. A saját gépjárművel történő utazás költségeit kiküldetési rendelvény alapján számoljuk el neki. Ez így helyes? Válaszát előre is köszönöm!
Kiskutyák értékesítése Kérdés
Tisztelt Cím! Egy egyéni vállalkozó kiskutyákat szeretne eladni internetes hirdetés útján. Milyen módon teheti ezt meg, be kell jelenteni a tevékenységi körébe a kisállat-kereskedelmet? Kell hozzá telepengedély, illetve ÁNTSZ-engedély (ami azt hiszem, már Nébih)? Kell adásvételi, vagy elég a kiállított számla eladáskor? Áfásan kell számlázni? Mi a helyzet, ha külföldre viszik a kiskutyákat; az export értékesítés, és be kell vallani az A60-as bevallásban? Végül, ha ezt az egész tevékenységet, mint magánszemély végzi, akkor milyen adóvonzata van az egész eladásnak, és milyen papírokat kell kiállítani? Válaszukat előre is köszönöm.
Szigorodó előírások a társasági adóban. Itt vannak a részletek! Cikk
Szigorodnak a kapcsolt vállalkozásokra, az elhatárolt veszteség felhasználására, a k+f támogatásokra vonatkozó szabályok, emellett még számos más előírás módosulna az adócsomag szerint.
Költségelszámolás Kérdés
Érdeklődnék, hogy magyarországi telephellyel rendelkező cég, Szlovákiában mobilszolgáltatónál köthet-e/kötnek-e vele szerződést, úgy, hogy szlovákiai telephellyel nem rendelkezik. Ez a vállalkozásban elszámolható-e abban az esetben, ha ez a lehetséges költség továbbszámlázásra kerülne török cég felé? Segítségüket előre is megköszönve!
Bt. tevékenység és telephely-bejelentés Kérdés
Betéti társaság társasági szerződésében, cégbírósági nyilvántartásában nem szereplő, újonnan bérbe vett telephelyet be kell-e jelenteni a cégbíróságon (társasági szerződés módosításával), vagy elegendő csak a NAV-hoz a változás bejelentő beküldése? Ugyanez a kérdés az újonnan felvett főtevékenység és egyéb új tevékenységre vonatkozóan.
Magánszemély építményadó-kötelezettsége? Kérdés
Kft. székhelye van bejegyezve a cégtulajdonosok lakásába, Budapesten, a VI. kerületben. Az önkormányzat felszólította az ingatlantulajdonos magánszemélyt az építményadó bevallására, mivel a rendeletük szerint építményadó-köteles az egész lakás, nemcsak az a szoba, ahol a cég a tevékenységét végzi, holott a cégtulajdonosok életvitelszerűen is ott élnek. Nem tartom korrektnek az egész lakásra megfizettetni az építményadót, mivel a lakás hasznos alapterülete 130 négyzetméter, a kft. által használt szoba alapterülete pedig 14 négyzetméter. Hogyan védhető ki a teljes lakásra vonatkozó építményadó-kötelezettség? Számomra még az sem világos, hogy a helyi adó törvény meghatározza az építményadó mértékének felső határát, ami négyzetméterenként 1 100 forint, közben a kerület a rendeletében 1 500 Ft/négyzetméter adót határoz meg. Hogyan írhatja felül a helyi önkormányzat rendelete a helyi adó törvényben az építményadóra meghatározott felső értékhatárt?
Telephely Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy gazdasági társaság ingatlan-bérbeadással foglalkozik, ennek érdekében több ingatlant vásárolt, majd bérbe is adta. Kérdésem, hogy valamennyi ingatlant be kell-e jelenteni telephelyként? (A vásárolt és bérbeadott ingatlanok Magyarország területén találhatóak, több Budapest különböző kerületeiben, de vannak közte vidéki városokban találhatóak is.)
Kiküldetési rendelvény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft.-nk régi telephelye bezárt. Minden dolgozónk hivatalosan a komáromi telephelyünkhöz tarozik. Budaörsön bérelünk egy kis irodát, ahol a kollégák egy része időszakosan irodai munkát végez. Kérdésem, mikor lehet kiküldetési rendelvény alapján üzemanyag-költséget elszámolni ebben az esetben? Továbbá a kilométerenkénti 9 forintos munkába járási térítést melyik irodában történő munkavégzés esetén fizetheti a munkáltató? Válaszát előre is köszönöm.
Pénztár üzemeltetése Kérdés
A bt. eddig csak a székhelyén üzemeltetett pénztárat, bevételeiről minden esetben számlát állított ki. Most üzembe helyezett a telephelyén egy online pénztárgépet, így két pénztárat kell üzemeltetnie és könyvelnie?
Iparűzési adó megosztása Kérdés
A cég telephelyén, illetve székhelyén tevékenységet nem végez, hanem az ország különböző területein végeznek munkát alvállalkozóként, a 30 napot sehol nem haladják meg. Ilyen esetben hogyan történik az iparűzési adó megosztása, mi a legegyszerűbb módja?
Több telephelye van a cégének? Így kell megosztania az iparűzési adót Cikk
Amennyiben a vállalkozó az adóévben több önkormányzat illetékességi területén végez/végzett állandó jellegű iparűzési adóköteles tevékenységet, az adó alapját a helyi adókról szóló törvény (1990. évi C. tv.) mellékletében foglaltak szerint köteles megosztani.