1573 találat a(z) támogatás cimkére
Kérdés a „Kalauz az adókedvezmények uniós szabályok szerinti kezeléséhez” tárgyú cikkhez Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy a cikkben hivatkozott EU-s jogszabály (651/2014/EU rendelet) alapján az általános képzés jogcímen nyújtható támogatás 22/C § (4) bekezdésében hivatkozott mérték (da) pontban hivatkozott intenzitás) személyi hatálya valamennyi 22/C § (1) a)-e) pontjaiban nevesített jogosultra, vagy kizárólag a hivatásos sportszervezetekre vonatkozik-e? Közreműködését előre is köszönöm.
Online pénztárgép elszámolása Kérdés
Tisztelt Cím! 2015.02.02-i dátummal Sinka Júlia írásában jelent meg az online pénztárgép beszerzésével kapcsolatos elszámolás. Eszerint amennyiben a kapott támogatás több, mint az elszámolt értékcsökkenés, a többletet adóalapba be nem számító bevételként kell könyvelni. Nem tér ki a cikk arra, hogy mi lesz a későbbiekkel ezzel a többlettel. Egyszeres könyvvitelnél időbeli elhatárolás nincs, így nem kell bevételként semmikor sem figyelembe venni? Hogyan fog egyezni a könyvelés, NAV folyószámla az szja bevallásban feltüntetett támogatás összegével? A NAV tájékoztatása szerint a következő évben kell elszámolni az értékcsökkenéssel szemben, hiszen költségek fedezetére kapta a vállalkozó! Köszönettel
Kalauz az adókedvezmények uniós szabályok szerinti kezeléséhez Cikk
Nem könnyű eligazodni a támogatásnak minősülő kedvezményekről szóló uniós rendeletek alkalmazásában, különösen, ha a hazai jogszabályok későbbtől hatályosak. Segítünk.
Támogatás elszámolása Kérdés
Erdőbirtokossági társulat 2013. évben eva szerint adózott, 2014. évre átjelentkezett társasági adó alá. Mint most utólag kiderült, 2014. 02.22. napján 2013. évben igényelt támogatást kapott . A kérdesem az, hogy hogyan szabályos az elszámolása? Emiatt önellenőrizendő a 2o13. év eva-bevallása vagy maradhat a 2o14. évben egyéb bevételben, és adózhat a társaságiadó szerint?
Támogatás-elszámolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A támogatás elszámolásában kérem segítségét abban az esetben, ha a támogatást telephely vásárlására kapta a cég. Aktiválva lett az ingatlan 7 millió 150 ezere forint értékben (a támogatást ennek figyelembevételével kapta a cég, a támogatás intenzitása a támogatási szerződés szerint 44,99 %), majd az illeték is aktiválásra kerül 206 ezer forintt értékkel. 3 millió forint maradványérték lett elhatározva, így a számviteli törvény szerint az értékcsökkenés alapja 4 millió 356 ezer forint lesz.A társasági adó törvény szerint 7 millió 356 ezer forint. Kérdésem, hogy a passzív időbeli elhatárolásból a rendkívüli bevételbe milyen összeget vezethetek vissza évenként: a számviteli törvény szerint elszámolt értékcsökkenés szorozva a támogatási intenzitással, vagy a Tao-törvény szerinti értékcsökkenés szorozva a támogatási intenzitással, vagy a támogatási szerződés szerinti érték alapján számított értékcsökkenés szorozva a támogatási intenzitás?
Támogatás vagy adófelajánlás? Mérlegelje, melyik éri meg jobban! Cikk
Mit érdemes választani: támogatást vagy adófelajánlást a filmgyártás, előadó-művészeti szervezet, látvány-csapatsport megsegítésére? A NAV honlapján január 10-én a NAV és az NGM közös tájékoztatót tett közzé az adófelajánlás gyakorlati alkalmazásához. Ezt is figyelembe véve cikkünk a választáshoz kíván támpontot adni.
Katás egyéni vállalkozó beruházásra kapott támogatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó beruházásra kapott támogatásának elszámolása az éves bevételére milyen hatással van? A támogatás teljes egészében a bevétel részét képezi, vagy bármilyen költség, ráfordítás levonható belőle, ami a beruházáshoz kapcsolódik? Köszönöm válaszát!
Adatszolgáltatás támogatási igazolásról, bankszámláról, termékdíjról, raktárkészletről Esemény
Baromfitelep-beruházás Kérdés
Cégünk 2013-ban baromfitelep korszerűsítésébe kezdett. Vásárolt egy telephelyet, amin megkezdte a beruházást 2013-ban. Első menetben vásárolt egy gépsort 47,5 millió forintért, melyre 40 százalékos támogatást kapott, amit 2013-ban az MVH ki is fizetett (116/2013 VM rendelet, technológiai berendezések korszerűsítése). A könyvelésben ezt lekötött tartalékba helyezte tőketartalékból. 2014-ben folytatódott a beruházás, melynek értéke 306,4 millió forint lesz. Ebből 2014-ben 190 millió forintnyi meg is valósult, s ennek megfelelően a 40 százalékot ismét kifizette az MVH (76 millió forintot). A beruházás várhatóan 2015 tavaszán fejeződik be, s akkor üzemelik be a baromfitelepet. Kérdésem: hogyan történjen pontosan a támogatás elszámolása? (Beruházás fínanszírozásában egy cégtől kapott kölcsön segíti.) Az értékcsökkenés elszámolásában is kérném a segítségüket.
Munkáltatói támogatás lakáshitel törlesztésére Kérdés
Tisztelt Cím! Rengeteg cikk jelent már meg a témában, viszont van néhány olyan kérdés, amelyek nyitva maradtak számomra. Kérem segítsenek ennek megválaszolásában: 1. Azt olvastam, hogy nem kell vizsgálni, hogy a házastárs kapott-e ilyen támogatást. Ez azt jelenti, hogy egy 30 milliós ingatlanvásárlás esetén, mindkét együttköltöző élettárs kaphat 5-5 millió forintot, külön-külön a saját munkáltatójától? 2. Ha havonta, 5 éven keresztül hiteltörlesztésre adja a munkáltató a támogatást, mikor kell vizsgálni a feltételeket? Elég a legelején, vagy minden évben vizsgálni kell? 3. A méltányolható lakásigénynél csak a szobaszámot kell vizsgálni? Például azt nem, hogy az 5 éven belül eladott ingatlanvételárat be kell forgatni? Vagy azt, hogy a nagyszülők rendelkeznek-e ingatlantulajdonnal? 4. A hiteltörlesztési támogatásnál úgy igazolja minden évben a munkavállaló a törlesztést, hogy például nyit egy technikai alszámlát és odautaltatja a bankhoz a munkáltatóval a támogatást? Év végén pedig kér egy kivonatot az alszámláról? Más igazolásra nincs is szükség a munkáltató számára? 5. Ami végképp elbizonytalanít, hogy milyen jogcímen adható a támogatás? Az éves egyszeri prémium helyett nem. Ha a munkáltató rendkívüli béremelést felajánl, de a munkavállaló inkább azt kéri, hogy törlesztési támogatás formában kaphassa, az sem járható? Milyen feltételeknek kell megfelelni és hogyan ahhoz, hogy egy ilyen támogatás folyósítható legyen? Azt is olvastam, hogy nem kell cafeteria-szabályzat, de akkor mi kell?
Béren kívüli juttatások egyes munkavállalóknak Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltató étkezési Erzsébet-utalványt ad munkavállalóinak az általa készített szabályzat alapján. A jövőben tervezi, hogy a helyi utazást is támogatja és a munkavállalók lakáshitelét is béren kívüli juttatás formájában, de ezt nem minden munkavállaló számára. Cafetéria rendszert nem szeretne bevezetni. Megvalósíthatja-e ezt oly módon, hogy mindkét új juttatási formára külön-külön szabályzatot készít, mely tartalmazza a juttatásra jogosultak körét. Köszönöm. Várom véleményét.
Színháznak szeretne adni támogatást egy kft. Kérdés
Tisztelt szakértő! Egy kft. szeretne egy színháznak támogatást nyújtani, de az olvasottak alapján nem tudjuk, mik a feltételei a nyújtónak és a befogadónak? Mit jelent a kiegészítő támogatás, ez kötelező-e? Tisztelettel: Géczi Sándorné
Kata, OEP-támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdezni szeretném, hogy katás adózó esetén (gyógyászati segédeszközöket forgalmaz) az OEP által utalt támogatás összege beleszámít-e a kata bevételbe vagy sem? Figyelembe kell-e venni a 6 millió forintos értékhatár számításánál? Jól gondoljuk-e, hogy ennek a bevételnek a pénztárgépben nem kell megjelennie? Köszönöm!
Munkáltatói lakáshitel törlesztési támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alapítványunkban munkaviszonyban dolgozónak szeretnénk lakáshitel törlesztéséhez támogatást adni, Milyen feltételeknek kell megfelelnie, és milyen dokumentumokat kell kérni tőle, hogy az adómentes támogatást megkaphassa? A házastársa mellékfoglalkozású jogviszonyban van nálunk, ő is megkaphatja-e a lakáshitel törlesztéshez a támogatást?Tisztelettel: Géczi Sándorné
Felszámolók figyelem! Így változik a támogatási rend Cikk
A mai nappal lép hatályba a nemzetgazdasági miniszteri rendelet-módosítása, amely kiegészíti az egyszerűsített felszámolás során keletkező felszámolói díjak, valamint egyes végelszámolói készkiadásokhoz nyújtott költségvetési támogatások kifizetésének rendjét.