1645 találat a(z) támogatás cimkére
Támogatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Támogatás elszámolásával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. A támogatási szerződés 2015.12. 01. - 2016. 11. 30-ig szól, működési költségekre kapjuk. 2016. januárban utalják a támogatás 80 százalékát előre, a fennmaradó részt, az elszámolást követően, 2016 decemberében. A 2015. évi záráskor a felmerült költségekkel összhangban el kell határolni a támogatást bevételként? Válaszát előre is köszönöm!
Áfa-visszatérítés és kamattámogatás otthonteremtéshez
Cikk
Ha minden feltételnek megfelel, építkezés esetén visszakaphatja az áfát vagy egy részét, illetve ha legalább három gyermeket nevel, kamattámogatásban részesülhet. Összefoglaltuk, mit kell ehhez tennie.
Alanyi mentesség, támogatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alanyi adómentes egyéni vállalkozó varrógépbeszerzésre kamatmentes, visszatérítendő támogatást kapott 2015 decemberében. A beruházás megvalósítására idén március 31-éig kerül sor. Kérdésem: az alanyi mentes értékhatárba, a 6 millió forintba, illetve az árbevételbe beleszámít-e a kapott támogatás összege? Köszönöm előre is válaszát.Tisztelettel: Fazekasné
Támogatás, szja
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Szja-s egyéni vállalkozó Széchenyi-pályázat keretében utólagos finanszírozású támogatást kapott beruházásra, munkabérre és a járulékra. A kérdésem a következő lenne: az szja-bevallás mely soraiban kell szerepeltetni a támogatás összegét? Gondolom, a 21-es sorban, a 124. sorba és esetleg a 127-es sorba be kell írni a még el nem számolt értékcsökkenésre jutó támogatást? Valamint a 13-08-as lapon kell-e szerepeltetni tájékoztató adatként valahol? Köszönöm a válaszát. Krisztina
Kisvállalkozói kedvezmény támogatástartalma
Kérdés
Egyéni vállalkozó bevételt csökkentő kisvállalkozói kedvezményének támogatástartalma 500 millió forintot meg nem haladó bevételig 10 %. A támogatástartalom de minimis támogatásnak minősül. Mi az igénybevétel napja, kell-e bevételt növelni a 2015. évi 1553-as bevallásban, vagy majd csak 2016-ban kell számolni vele, kell-e könyvelni, és hogyan az összegét? Köszönettel: Rozika (könyvelő)
BÉSZ-től kapott árbevétel utáni támogatás
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Kérném szíves segítségüket az alábbi probléma megoldásában: Családi gazdálkodás tagsága alapján beszerzési, értékesítő szövetkezettől (BÉSZ) kapott árbevétel utáni támogatást. A BÉSZ ezt információm szerint EU-s támogatásból kapja, és tagjai között osztja fel. A családi gazdálkodó a BÉSZ-től kapott összeget be kell hogy számítsa a bevételei közé, ez rendben. Az szja-bevallásában vajon egyéb támogatások között elszámolhatja-e azt, ami számára most a 8 milliós küszöb miatt nem lényegtelenen? Nem bónuszként viselkedik, hanem a BÉSZ a kapott pályázaton elnyert összeget osztja le a tagjai között, árbevétel alapján. Gyors visszajelzésüket előre is köszönöm!
Zöldítési támogatás gazdáknak: sikerek és buktatók
Cikk
Sikerrel vették a magyar gazdák az EU-s agrártámogatások egyik új formája, a greening (avagy zöldítés) bevezetését. 2015-ben 5 millió hektár után hektáronként nagyjából 80 euró zöldítési támogatást hívtak le az igénylők, de a rendszerben vannak még kihívások, különösen a 15 hektárnál nagyobb területtel rendelkezők esetében. A zöldítéssel kapcsolatos adminisztratív terhek idén csökkenhetnek.
A társasági adóról szóló törvény módosításáról is tárgyal az Országgyűlés
Cikk
Ma kezdi munkáját az Országgyűlés tavaszi ülésszaka.
Fiatal gazda támogatást kapott – így tudja elszámolni
Cikk
Alkalmazni kell-e a fiatal gazdára az egyéni vállalkozóra vonatkozó szabályokat és hogyan kell elszámolni a kapott támogatásokat? Olvasói kérdésre Lepsényi Mária válaszolt.
MEH: 800 milliárd forint a gazdáknak – a tejtermelők prioritást élveznek
Cikk
Az elmúlt évben rekordösszeget, 800 milliárd forintot fizetett ki a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) a gazdáknak – mondta Gyuricza Csaba, hivatal elnöke pénteken az M1 csatornán.
Munkáltatói lakáshitel-támogatás
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egyik ügyfelünk (egy kft.) szeretne lakáshitel-támogatást nyújtani alkalmazottja számára. Hogyan működik ez a gyakorlatban? Köszönettel: Centrovet Bt.
Kft. támogatása magánszemélyek által
Kérdés
T. Adózóna! Társaságunk önkormányzati tulajdonú nem közhasznú nonprofit kft., fő tevékenységeként művelődési központot, ezen belül színházat üzemeltet. A színházterem felújításra szorul, ezért társaságunk támogatást gyűjt ehhez cégektől és magánszemélyektől. Elképzelésünk szerint 15 ezer forint támogatás befizetéséért, a felújított színházteremben egy székre kis táblán ráírjuk a befizető nevét, illetve adott szezon színházi rendezvényeire kap 20 százalék kedvezményt. (A bérletesek és az előre vásárolók is hasonló kedvezményt kapnak, így ez nem rendkívüli társaságunknál.) Kérdésem az lenne, hogy mint nem közhasznú "átlagos" kft. hogyan kell ezt elszámolnunk könyveinkben, kezelhetjük támogatásként – természetesen a partner figyelmét felhívva arra, hogy adóalap csökkentő tételként csak akkor számolhatja el, ha mérlegkészítésünk után küldünk részére nyilatkozatot –, és mint támogatást bevételként el kell határolnunk mindaddig amíg el nem kezdjük amortizálni az ingatlan felújítást, vagy az összeg beszedésekor számlát kell kiállítanunk. Ha számlát, akkor milyen megnevezéssel, milyen adókulccsal. A támogató és a támogatást fogadó célja sem a reklámozás. Amennyiben támogatásként kezelhetjük, milyen dokumentumot kell a befizetéskor a támogató részére, amiből a támogatás ténye, célja, adójogi vonzata és összege kiderül. Válaszukat köszönettel!
Újabb milliárdok az erdő- és a mezőgazdaságnak
Cikk
Hat új pályázati felhívás jelent meg a vidékfejlesztési program keretében, mintegy 138 milliárd forint összegben, a pályázatok az önkormányzatok, a mezőgazdasági termelők, valamint a magánjogi erdőgazdálkodók számára biztosítanak fejlesztési forrást – közölte a Miniszterelnökség szerdán az MTI-vel.
Áfa-arányosítás támogatás miatt
Kérdés
Ügyfelünk közhasznú nonprofit társaságként működik. A közhasznú tevékenységből származó bevételei nem fedezik a működési költségeket, ezért tulajdonosa támogatási szerződés keretében a működési költségeire támogatást biztosít. A támogatást kizárólag az alaptevékenysége során felmerülő, jóváhagyott költségekre lehet elszámolni, további megkötés e tekintetben nincs. Az áfa elszámolása során eddig úgy jártunk el, hogy a tételes elkülönítés szabályait alkalmaztuk, és a támogatásból finanszírozott tételek áfatartalmát nem helyeztük levonásba. Az ügyvezetés ez évi tájékozatása szerint 2016-ban támogatásból kizárólag bér és az ahhoz kapcsolódó közterhek kerülnek elszámolásra, és áfa-arányosítására nem lesz szükség. Kérdésem: megtehetjük-e, hogy az áfatörvény 123. § (2) bekezdésére hivatkozva a tételes nyilvántartást alkalmazunk, amelyből az derül ki, hogy nincs arányosítási kötelezettség, mert a támogatás teljes összege a személyi jellegű költségekkel szemben került elszámolásra?
Fundamentahitel-törlesztés támogatása cafetériában
Kérdés
Munkáltatóként lakáscélú hitel törlesztési támogatásban szeretnénk részesíteni munkavállalónkat. Fundamenta lakáskasszával kombinált FHB lakáshitelt vett fel lakásvásárlásra. Az FHB-rész letelt, jelenleg már csak a lakáskasszának fizet, mert a lakáskassza kiváltotta a FHB-hitelt. Adhatunk a munkavállalónak cafetériában hiteltörlesztési támogatást? Fundamentahitel megfelel lakáscélnak ?