1645 találat a(z) támogatás cimkére

Akiknél bocsánatos bűn lett a mulasztás: megkaphatják az adókedvezményt Cikk

Ha a látványcsapatsport támogatója a korábbi években elmulasztotta bejelenteni az adóhatóságnak az alaptámogatással és a kiegészítő sportfejlesztési támogatással kapcsolatos adatokat, most utólag kérelmezheti, hogy ennek ellenére adókedvezményben részesülhessen. Egy új szabályt ismertetett a NAV.

Újra itt van a nők 40+. Ha siet, részt vehet a nyugdíjazási programban! Cikk

Januártól ismét működik a nők 40+, amelynek segítségével támogatási kedvezménnyel foglalkoztathatók a nyugdíjhoz közeledő nők. Ismertetjük a feltételeket.

Eva – mezőgazdasági őstermelés Kérdés

Evás egyéni vállalkozó belép a felesége őstermelői tevékenységébe, vagyis az őstermelői igazolvány a feleség nevén van, az evás vállalkozó családtagként szerepel. A földtulajdon az evás vállalkozó nevén van, így a földalapú támogatást ő igényli. Véleményünk szerint, mivel a támogatásról nem kell számlát kiállítani, azt nem kell az evabevételhez hozzászámolni. Valamint, mivel az evás vállalkozó nem értékesít, csak a felesége, így a feleség kompenzációs felárra jogosult, a bevétel év végén kétfelé oszlik. Jól értelmezzük a törvényt?

Fiatal gazda támogatása, gépvásárlás támogatása. Kérdés

Fiatal gazda egyéni vállalkozó megkapta a 11 000 ezer forint támogatást, vásárolt traktort 14 000 ezer forintért, permetezőt 5 000 ezer forintért, még kapott gépvásárlási támogatást 5 000 ezer forintot. Kérdésem, hogyan lehet elszámolni a vállalkozásban a fenti gazdasági eseményeket? A kapott támogatásokklal szemben el lehet-e a gép értékét teljes összagben értékcsökkenésként számolni, vagy a támogatások miatt marad egy bizonyos összegű nyereség? A fiatal gazdára mint egyéni vállakozó a vállakozói szabályok érvényesek teljes mértékben? Az őstermelőnek több lehetősége van. Elöre is köszönöm a segítséget : Kutasi G

Dupla pénz akadálymentesítésre Cikk

Január elsejétől változott a lakóingatlan átalakításához kapcsolódó akadálymentesítési támogatás összege és igénybevételének lehetősége is. A támogatást már nemcsak egyszer lehet igényelni, hanem tízévente újra, összege pedig az eddigi 150 ezerről 300 ezer forintra nőtt – olvasható a kormány honlapján.

Támogatásintenzitás Kérdés

Tisztelt Címzett! Egy adott beruházáshoz a vállalkozás 45 százalék támogatást nyert uniós pályázaton. A regionális támogatási térkép alapján a maximális támogatás intenzitás 25 százalék a régióban, mely a kisvállalkozások esetén 20 százalékponttal növelhető.(Nem szállítási ágazat és nem nagyberuházásról lévén szó, nem mezőgazdaság) Igénybevehető-e további támogatás ugyanazon eszközhöz kapcsolódóan, természetesen ha az egyéb feltételeknek megfelel.(Például kisvállalkozói kedvezmény Tao törvény 7. § (1) zs) pontja alapján.) A vállalkozás a 200 000 eurós keretet nem tudta kimeríteni az elmúlt 3 évben. A Tao törvény 7. § (12) c) pontja szerint a vállalkozó dönti el, hogy a kapott támogatást, igénybevett kedvezményt - az adott évben igyénbevett csekély összegü ( de minimis) támogatásnak, vagy - a kis és középvállalkozásoknak nyújtott állami támogatásra vonatkozó rendeletben foglaltak szerinti támogatásnak minősíti. Soha egyetlen előadótól nem hallottam még arról, hogy mi a kettő közötti különbség. A 200 000 eurós keret együttesen vonatkozik a kettőre, vagy csak a de minimisre? Ugyanez a kérdésem a támogatásintenzitásra is vonatkozik. Ha a de minimis támogatásintenzitásba(vagy keretbe) nem férek bele a fenti indokok miatt, akkor dönthetek úgy, hogy a kis és középvállalkozásnak nyújtott állami támogatás rendelet szerintinek minősítem és veszem igénybe?A választ előre is köszönöm Bernáth Istvánné

Kedvezmények együttes érvényesítése Kérdés

Tisztelt Címzett! Mit jelent a társasági adóról szóló törvény 1. § (3) bekezdése: A kedvezmények együttes érvényesítése: A társaságiadó-törvény alapján főszabály szerint ugyanazon ténybeli alapon csak egy jogcímen érvényesíthető kedvezmény. Például egy beszerzett új műszaki termelő eszközhöz pályázati uton támogatást nyert egy kft. A pályázati úton elnyert támogatás összege a beszerzett eszköz 45 százaléka, mely de minimis támogatásnak minősül. A támogatás folyósítása még nem történt meg. Várhatóan 2016-ban folyósítják. Ezen eszközhöz lehet kisvállalkozói kedvezményt érvényesíteni az 55 százalék rész után, vagy talán a teljes rész után? Ez olyan kérdés, amivel nem nagyon foglalkoznak, pedig elég gyakran előfordul. Úgy gondolom, azzal már tisztában vagyok, ha a kettő együtt lehetséges, akkor a támogatásintenzitást kell vizsgálnom, mely a támogatási térképen található eszközhöz kapcsolható támogatásintenzitás mértékig vehető igénybe támogatás – természetesen az egyéb feltéttelek fennállása esetén. Várom mielőbbi válaszukat. Köszönöm. Bernáthné

Munkáltatói lakáscélú kölcsön Kérdés

2015. évben a kft. munkavállalója lakóingatlant vásárolt. Munkáltatója két millió forint támogatást és három millió forint kölcsönt nyújtott az ingatlan megvásárlásához. Ezen összegek kifizetése közvetlenül az ingatlan eladójának történt a munkáltató által átutalással. Az ingatlan vételéhez banki hitel nem kapcsolódott. 2016. évben tervezik a kölcsön egy részének elengedését. Kérdéseim: - adómentes-e a fenti konstrukcióban nyújtott támogatás? - adómentes-e a kölcsön elengedése? Az ingatlan a méltányolható lakásigényt nem haladja meg. Segítségüket köszönöm.

Saját számlájára vezette az ügyfeleinek kért támogatást Cikk

Jelentős kárt okozó, folytatólagosan és üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás és más bűncselekmények miatt vádat emelt a Győri Járási és Nyomozó Ügyészség egy mosonmagyaróvári takarékszövetkezet kirendeltség vezetője ellen, a kár több mint 27 millió forint – tájékoztatta a Győr-Moson-Sopron megyei főügyész szerdán az MTI-t.

Támogatás visszafizetése Kérdés

Ügyfelem nonprofit kft., állami támogatást kap a központi költségvetésből tevékenysége ellátásához. A támogatás nettó módon finanszírozza a kiadásait. A 2014. évi támogatási összeg minisztérium által történő elszámolása 2015. év végén megtörtént, az elszámoltatást végző főosztály határozata alapján az állami támogatás egy részét ügyfelemnek vissza kell fizetnie. A határozatot ügyfelem kifogásolta, körülbelül áprilisban (még mérlegkészítés előtt) születik majd meg a visszafizetendő támogatás végleges összegét is tartalmazó határozat. Kérdésem: a 2015. évről készült beszámolóban szerepeltethetem-e az egyéb ráfordítások között a visszafizetendő támogatás összegét? Szükséges-e ehhez a támogatás mérlegkészítésig történő visszautalása? Köszönöm, ha válaszolnak, CsK

Új: lakásépítésnél így kaphat vissza milliókat az áfából Cikk

A telek, a garázs árából, az épületszerkezethez, továbbá a lakás- és házépítéshez kapcsolódó más költségek után is áfa-visszatérítés kapható. Ismertetjük a feltételeket.

Agrárium: folyamatosan fizetik a támogatásokat Cikk

A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal elnöke szerint az közvetlen agrártámogatásra szánt összegek több mint felét, 240 milliárd forintot már kiutaltak a gazdákhoz és a nyár elejéig mindenki megkapja a támogatást.

Dől az uniós pénz a vállalkozásokhoz Cikk

Elfogadta a kormány a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) 2016-os éves fejlesztési keretét (ÉFK). A döntéssel a 2014-2020 közötti programozási időszakban rendelkezésre álló uniós forrásokból idén több mint 50 pályázati felhívás megjelenése várható. Összességében több mint 1000 milliárd forintnyi újabb forrás nyílik meg a gazdaságfejlesztési, illetve innovációs és kutatás-fejlesztési támogatásokra 2016-ban – jelentette be Rákossy Balázs európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkár.

Milliárdok kkv-knak – támogatják a szellemi értéket Cikk

Benyújthatják támogatási kérelmeiket a prototípusfejlesztésre és forgalombahozatalra a mikro-, kis- és középvállalkozások – olvasható az Nemzetgazdasági Minisztérium honlapján.

Családi gazdálkodó Kérdés

Adott egy áfás családi vállalkozás három taggal. Családi vállalkozás vezetője 5 év után megváltozott, másik tag lett a vezető. Adószámot igényelt ő is, áfafizetési kötelezettséget választott. Jelenleg a két adószámra külön áfabevallást készít. Hozzátartozik, hogy a földbérleti szerződések a régi vezető nevére szólnak, így az MVH-támogatást és a gázolaj-támogatást ő igényli az áfabevallásban, ő számolja el a felszámított áfát (a nevére szólnak a számlák). Értékesítés a nevére nem történik. Az új vezető nevére szólnak a családi vállalkozás többi számlái, az értékesítés is az új vezető nevében történik. Ezeket az új vezető adószáma alapján külön áfabevallásban számolják el. Szja-bevallás tekintetében mindkettő költségeit és a bevételt (támogatás és tevékenység) három főre osztják, mivel három fő a családi gazdálkodás létszáma. Kérdésem: helyesen járnak-e el, hogy a régi vezető tulajdonképpen nem értékesít, de áfalevonást alkalmaz. Szabályos-e, hogy jelenleg nem a vezető családi gazdálkodó nevén vannak a földbérleti szerződések?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Álláskeresési ellátás

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Családi adókedvezmény - külföldi családi pótlék esetén

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Kiva-áttérés

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink