48 találat a(z) sztornószámla cimkére

Összekapcsolódott a NAV online kassza és online számla rendszere – mutatjuk, mire érdemes figyelni Cikk

Régóta várt funkciót élesített az adóhatóság október 1-jén az online számlarendszerben: végre összekapcsolták az online kassza- és számlarendszereket. Bizonyos óvintézkedések megtételével egy jól használható megoldás született, amely jól illeszkedik a NAV digitalizációt célzó fejlesztéseibe, és segíti a manuális munka csökkentését. Ugyanakkor az adatok felhasználása a könyvelésben csak néhány szabály betartásával lehet teljesen biztonságos! – foglalta össze tapasztalatait Poór Károly, az adóinformatikai fejlesztésekkel foglalkozó SDSYS Zrt. vezetője.

Utazásközvetítés jutalék számla Kérdés

Áfa önellenőrzés Kérdés

Foglaló elvesztése Kérdés

Számlahelyesbítés Kérdés

Bírósági ítélet utáni áfakérdések Kérdés

NAV adatszolgáltatás Kérdés

Előlegszámla sztornózása Kérdés

Számlahelyesbítés teljesítési időpontot és áfakulcsot illetően Kérdés

Nyíltvégű lízing Kérdés

Nem teljesült számla sztornózása Kérdés

Garanciális probléma miatti számlasztornó Kérdés

Tisztelt Szakértők! Webáruházat működtető cég értékesítései után bizonyos értékcikkekre szavatosságot, garanciát vállal. Mi a helyes eljárás, ha 2020-ban visszahoznak egy tételt garanciális probléma miatt, és az áru kicserélésre már nincs mód, mert nincs ilyen tétel készleten? A vevő kéri a pénz visszafizetését. A számla sztornózásra kerül, a teljesítési időpont ilyen esetben az a nap, amikor visszahozzák a hibás árut? Hogyan kezelem áfában? Köszönöm válaszukat!

Előlegszámla: mi lesz az áfával, ha befuccsol az üzlet? Cikk

Hogyan kell sztornózni az előlegszámlát, ha meghiúsul az üzlet, és az eladó visszafizeti az előleget; áfás vagy áfamentes az előleg visszafizetése – feszegeti kérdésében olvasónk. dr. Verbai Tamás, a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt. vezérigazgatója válaszolt.

2015-ös árbevétel sztornója 2016-ban Kérdés

Tisztelt Szakértők! 2015-ben eladásra került az áru. A számlát kiállították, az ellenértéket kifizették. A vevő visszahozta decemberben az árut, az árát visszautalták neki még decemberben. A számla kiállítása viszont 2016. januárban történt, de a decemberi visszautalás dátuma a teljesítés időpontja. Tehát, amit 2015-ben lekönyvelek: a számla az eladásról (T311-K91,K467), a számla vevő általi kiegyenlítése (bank-vevő), majd az ellenérték visszautalása a vevőnek (K – bank, T – vevő). 2016-ban tudom a sztornószámlát könyvelni (a kiállítás és áfa miatt), de el kellene határolni az árbevétel-csökkenést 2015-re, illetve az árbevétel "nem csökkentést" 2016-ra. Ennek a helyes megoldását keresem, és ebben kérnék segítséget, melyet előre köszönök! Tisztelettel: Kerékjártóné

Téves sztornószámla Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi probléma megoldásához kérem segítségét. Egy számla tévesen lett kiállítva, így sztornózni szerettük volna, viszont a program a 2014. évi számláknál állt, és tévesen a tavalyi, ugyanolyan összegű számlát sztornóztuk. Ez a számla már egy rendezett tavalyi tétel. Kérdésem a következő: elegendő, ha jegyzőkönyvet írunk a sztornószámla mellé, vagy újból ki kell állítani a számlát tavalyi adattartalommal? Mi ilyenkor a helyes eljárás? Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

HIPA alapja átalányadózó egyéni vállalkozónál

Antretter Erzsébet

adószakértő, adótanácsadási üzletágvezető

Niveus

Teszt kérdés

Adózóna szerkesztőség

kérdések és válaszok

Elszámolható a nyugta?

Antretter Erzsébet

adószakértő, adótanácsadási üzletágvezető

Niveus

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink