316 találat a(z) szochokedvezmény cimkére

Szochokedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bt. munkaviszonyban dolgozó beltagja 2016.04.01-től alkalmazott a társaságban. Tgyáson, majd gyeden volt 2014.05.23-2016.05.23-ig, majd pedig gyesen 2016.05.24-2017.05.23-ig. Kérdésem az lenne, hogy fenti időszakokra vonatkozóan jogosan vett-e igénybe szochoedvezményt utána a cég? Illetve pontosan hogyan alakul a maximum három évig igénybevehető szochokedvezmény időszaka az ő esetében (teljes és részkedvezmény)? Sajnálatos módon az igazolást az anyasági támogatásokról eddig még nem szerezte be, jelenleg folyamatban van a beszerzésük. Jól gondoljuk-e, hogy szükséges a gyesről és a gyedről is külön-külön igazolás a két szervtől, ha már a foglalkoztatás első napjától igénybe kivánjuk venni a kedvezményt? Köszönettel.

Szochokedvezmény-változások 2019 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cikkeikben olvastam, hogy jelentős módosítások várhatóak a szochokedvezményekben is 2019-ben. Nem találtam viszont semmilyen utalást a gyedről, gyesről visszatérők kedvezményével kapcsolatban. Amennyiben már van valami döntés ebben a témában, kérem, tájékoztasson. Köszönöm.

Szochokedvezmény Kérdés

Munkavállalónk eléri az 55. életévét. Igénybe vehető-e a szochokedvezmény folyamatos munkaviszonyban lévő munkavállaló esetében is, vagy csak akkor, ha az 55 év feletti személy új belépő a cégnél?

Egyszemélyes kft. munkaviszonyos ügyvezetőjének járulékfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy egyszemélyes kft., amelynek tagja munkaviszonyban ügyvezető. Máshol van 4 órás munkaviszonya. Ha csak ügyvezető, akkor mi a minimálisan megfizetendő járuléka? Ha személyesen közreműködik, akkor társas vállalkozónak minősül, és az emelt járulékalap szerint fizeti a járulékát? Mivel gyetről tér vissza, igénybe veheti-e a szochokedvezményt mindkét esetben? Köszönöm a válaszát.

Nagyszülői gyes: kinek előnyös, kinek nem? Cikk

Nemcsak a szülők, hanem azok vérszerinti, illetve örökbe fogadó szülei, továbbá a velük együtt élő házastársaik is igénybe vehetik a gyermekgondozást segítő ellátást, amit írásunkban az egyszerűség kedvéért továbbra is gyesként említünk. Cikkünkben bemutatjuk, milyen előnyök származhatnak ebből az érintettek számára.

Rokkantnyugdíjas foglalkoztatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó rokkantsági ellátásban részesülő személyt (egészségkárosodás mértéke 67%, ellátás összege 87 ezer ft/hó, a munkavállaló életkora 62 év, az ellátást 20 éve állapították meg) kíván munkaviszony keretében heti 20 órában foglalkoztatni, a bérezés a garantált bérminimum 50%-a. Kérdéseim: van-e korlátozás a munkaidőre vonatkozóan, illetve mennyi a keresetkorlát, valamint az 55 év felettiek foglalkoztatásához kapcsolódó szochokedvezmént igénybe veheti-e a munkáltató? Köszönöm szíves válaszukat! Üdvözlettel!

Igénybe vehető szochokedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alkalmazottunk után 2014-ben anyasági ellátást követően cégünk 8 hónapig igénybe vette a szochokedvezményt (2014.05-12. hó). 2015. januárban megszületett a harmadik gyermeke, és újabb 3 évig – 2018. januárig – ismételten anyasági ellátásban részesült. 2018.02.01-től napi 6 órában gyet mellett foglalkoztatjuk. Kérdés: 2018.02.01-től cégünk ismételten igénybe veheti-e a szochokedvezvényt , és ha igen, meddig?

Ki után jár? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Sehol nem találok utalást arra, hogy csak az újonan belépő, vagy a cégnél régebben dolgozó, de most korhatárt elérő, 55 év feletti alkalmazottak után jár-e a szochókedvezmény. Kérem szíves tájékoztatását! Köszönettel. Jeszenszkyné

Rehabilitációs kártya szochokedvezménye Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nem egészen világos a március végi cikkben lévő szöveg, miszerint: "A szochokedvezmény az ellátásban részesülő bruttó munkabérének, de legfeljebb 276 ezer forintnak a 19,5 százaléka. Azaz, ha a rehabilitációs-, illetve a rokkantsági ellátásban részesülő munkavállalónak havi bruttó 200 ezer forint munkabére van, akkor a munkáltató 39 ezer forint helyett csak 19 500 forint szociális hozzájárulási adót fizet." Gondolom, elírásról lehet szó, hiszen a 200 ezer forint bruttó bér alatta van a felső korlátnak, s így a 19,5 % teljes egészében kedvezményként megilleti a munkáltatót.

Szochokedvezmény egyéni vállalkozónak Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésemre szeretnék választ kapni: 55 éves egyéni vállalkozó igénybe veheti-e az 55 év felettiek szochokedvezményét? Ha igen, akkor attól a hónaptól, amikor betölti az 55. életévét? Előre is köszönöm a válaszát!

Szochokedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyszemélyes kft. tagja munkaviszonyban dolgozik saját cégében már 2013-tól. Gyermeke 2015. 05. 08-án született. Csedet nem igényelt, mert mellette is folyamatosan dolgozott. 2016. 01. 01-jétől gyedet igényelt, mivel lehetővé vált a gyed melletti munkavégzés. Jelenleg gyesen van. Mikortól meddig, mekkora mértékű szochokedvezményt vehet igénybe a cég? Utólag is lehet-e érvényesíteni ezt a kedvezményt, önellenőrizve a járulékbevallásokat? Utólag is adnak ki a folyósító szervek igazolást a folyósításról? Válaszukat köszönöm. Némethné T. Krisztina

Rokkantsági ellátás melletti munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk 3 fő rokkantsági ellátásban lévő munkavállalót kíván foglalkoztatni. Nevezzük őket: Imrének, Károlynak illetve Eszternek. Imre: 45 éves; FEOR: 6119 Magtári munkás; Egészségi állapot: 50% Állapot minősítése: C2; Rehabilitációs kártyával rendelkezik; munkaidő heti 40 óra. Károly: 59 éves FEOR 4131 Telepi anyagraktáros, Egészségi állapota: 29% Állapot minősítése: D; Rehab. kártyája nincsen; Heti munkaidő: 40 óra. Eszter: 54 éves FEOR:9112 Intézményi takarító; Egészségi állapota: 59% Állapot minősítése: B2; Rehab. kártyája nincs. Heti munkaidő: 20 óra. Munkaviszonyuk rendes munkaszerződéssel jönne létre. munkabérük nem haladja meg a minimálbér 150%-át (207 000 Ft). Kérdésem, hogy milyen járulékokat kell vonni tőlük és ki után milyen szochokedvezményt lehet érvényesíteni?

Szochokedvezmény hóközi munkaidő-változás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy hó közben változó munkaidő esetén hogyan alakul a szochokedvezmény? Például, ha egy munkavállaló adott hónap 15-éig 4 órában dolgozik, majd 16-ától 8 órában, akkor hogyan kell kiszámítani a kedvezményt a két különböző munkaidőben? Válaszát köszönve. Tisztelettel: Nagy M.

Szochokedvezmény rokkantsági ellátás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó rokkantsági ellátásban részesül, az egészségkárosodás mértéke 52%, 2016. augusztus 01-jétől, előtte rehabilitációs ellátásban részesült. Kérdésem az, hogy igénybe veheti-e a vállalkozói járulékból a szochokedvezményt, ha igen, az de minimis támogatásnak minősül-e? Várom válaszát és előre is köszönöm: Üdvözlettel: Zsuzsa

Szochokedvezmény visszafoglalkoztatás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Pályakezdő munkavállaló adott időponttól határozott idejű munkaszerződéssel dolgozott egy cégnél. A szerződés lejárta után fizikailag maradt a társaságnál, de kölcsönző cégen keresztül foglalkoztatták, majd pár hónap után felvette határozatlan idejű munkaviszonyba ugyanez a cég. Azt szeretném megtudni, hogy a NAV-os 180 napos igazolás alapján, melyet kikértek a legelső határozott idejű munkaszerződés létesítésekor, a határozatlan idejű munkaszerződés kötésekor, felhasználható-e? Hiszen fizikailag mindig ugyanannál a cégnél dolgozott, csak egy átmeneti időszakban kölcsönözve volt a munkavállaló. Ha újat kérnék, már nem biztos, hogy kiadnák. Szíves válaszát előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Családi kedvezmény érvényesítése önellenőrzéssel

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Telek aktiválása

Nagy Norbert

adószakértő

Családi kedvezmény válás után

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink