2715 találat a(z) számla cimkére
Előlegszámla áfája
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egyik szállítónktól előleg számlát fogadtunk be. A rajta lévő teljes összeget nem tudjuk elutalni, csak az előleg számlából egy bizonyos összeget. Valószínűleg ez így nem szabályos a kibocsátó részéről, de az előleg számlát javítani nem akarja. Kérdésünk a következő: az előleg számlából teljesítünk egy bizonyos részösszeget, annak az áfája visszaigényelhető-e, vagy csak ha teljesítettük a teljes előlegszámla összegét nyílik meg az áfavisszaigénylési lehetőségünk?
Az új számlarendelet miatt tiltakoznak a könyvelők
Cikk
A Magyar Könyvelők Országos Egyesülete tiltakozik az új számlarendelet ellen – írja az Országos Sajtószolgálat (OS).
Hogyan kell számlázni?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy általunk könyvelt kft. Egyiptomba adóalanynak végez online programozást. Kérdésem, hogy ezt a szolgáltatást, hogyan kell kiszámlázni, áfásan, vagy fordított áfásan, és a számlára rá kell-e vezetni, hogy "áfa területi hatályon kívüli"? Válaszát előre is köszönöm.
Átvállalt számlázás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Könyvelőc égként több ügyfelünktől átvállaltuk a számlázást az áfatörvény 160. § (1) bekezdésének megfelelően. 2014.10.01-től a 23/2014. (06.30) NGM rendelet szerint le kell jelenteni annak a nevét és az azonosítási adatait, aki számlázóprogramot használ. Kérdés, hogy a két cég között átvállalt számlázás esetén a program az egyik cég tulajdonában van, míg a másik csak "szolgáltatást" vesz igénybe. Kell-e itt külön bejelentéssel foglalkozni, illetve a szolgáltatást igénybevevő cégnek kell-e licenct külön vásárolnia a számlázóprogram készítőjétől? Köszönettel, Attila
Számla, nyugta: ez van az új rendeletben
Cikk
Július 1-jén hatályba lépett a számla és a nyugta adóigazgatási azonosításáról, valamint az elektronikus formában megőrzött számlák adóhatósági ellenőrzéséről szóló rendelet. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal közleményt adott ki a jogszabály értelmezéséről.
Számítógéppel előállított nyugta
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Jól értelmezzük-e a most hatályba lépett 23/2014-es NGM rendeletet a következő vonatkozásában: A 24/1995 PM rendelet szerint nyugtaadást vagy nyomdai úton előállított nyomtatvány használatával (kézi kiállítás) vagy pénztárgéppel lehetett teljesíteni. Az új rendelet alapján a számlázószoftverekkel (vagy valamilyen nyugtaadó szoftverrel) is elő lehet állítani nyugtát? Ez nekem jelentős könnyítésnek tűnik. Válaszukat előre is köszönöm
Eltűnt a számlatömbje? Ezt tegye, ha nem akar nagyot bukni!
Cikk
Betörtek a kft. számlakibocsátó partneréhez, és eltűnt az a számlatömb is, amelyben szereplő számla alapján a kft. kifizette megrendelését. Olvasónk tanácstalan, mi a teendő ilyenkor. Válaszával dr. Verbai Tamás, a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt. vezérigazgatója, jogász szakértőnk segített a döntésben.
Fiktív számlák öt százalékért. Vagyonelkobzás és börtön lehet a vége
Cikk
Kilenc vádlottból nyolcat bűnösnek mondott ki adócsalás és csalás bűntettében, valamint közokirat-hamisítás és magánokirat-hamisítás vétségében a Debreceni Járásbíróság pénteken - közölte a Debreceni Törvényszék szóvivője az MTI-vel.
Pénztárgép: milyen számlákról kell adatot szolgáltatni? Itt a NAV tájékoztatója!
Cikk
Mikor terheli adatszolgáltatási kötelezettség a pénztárgép használatára kötelezett adózókat? A NAV tájékoztatót adott ki tudnivalókról.
Figyelem! Így büntet a számlatömb hiányos nyilvántartásáért a NAV
Cikk
Egy évvel azután, hogy a kft. tulajdonosa átadta cégét, ellenőrzés alá vonták azt. Az új tulajdonost 50 ezer forintra bírságolta az adóhivatal, amiért nem tudta megmondani és főként megmutatni, mikor, hol vette a számlatömböt, amit használ. Mint később kiderült, ezt a korábbi tulajdonosnak kellett volna nyilvántartania még a számla vásárlásakor egy sor másik adattal együtt. Mik ezek az adatok és pontosan hogyan kell nyilvántartani őket? A piacésprofit.hu összefoglalta a legfontosabb tudnivalókat.
Számlakibocsátó pénztárgépesek adatszolgáltatása
Esemény
Adatszolgáltatás pénztárgép-használatra kötelezett, kizárólag számlát kibocsátók számára
Esemény
Ők késnek a szállítók kifizetésével
Cikk
A számlák fizetésében és behajtásában fegyelmezettebbek, üzleti partnereik kiválasztásakor pedig körültekintőbbek lettek a nyugat-európai cégek, jelentősen javult az általános fizetési morál – derül ki az Atradius Fizetési Szokások Barométerének 2014-es kiadásából. Továbbra sem árt azonban az óvatosság a cégek részéről, hiszen a 2014-re várt alacsony mértékű nyugat-európai gazdasági fellendülés gyenge lábakon áll, a túlzott kockázatvállalás pedig csődhullámot idézhet elő.
A számlák harmadát késve fizetik ki
Cikk
Javul a magyar vállalkozások fizetési fegyelme, de késés esetén átlagosan 45 napot kell várnia egy számlakibocsátónak, mire a pénzéhez jut - közölte a Bisnode üzleti információszolgáltató szerdán az MTI-vel.
Számlázás kupon esetén
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Az alábbi témában szeretném az állásfoglalásukat kérni. Egyik cégünk (C cég) kuponos weboldalt üzemeltet az interneten, melynek során kuponokat rendelnek (M rendelő) tőle. Tegyük fel, hogy a kupon értéke 100 egység, a jutaléka ebből 20 egység. Tehát ha egy "M rendelő" megrendeli neten a kupont, átutalja a "C cég" részére a 100 egységet. Ezt követően "C cég" tovább utal 80 egységet annak a cégnek, ahol majd a megrendelő beváltja a kupont (K cég). Ebben az esetben a "C cég"-nek 20 egységről kell számlát kiállítani a "K cég" felé. De mi történik abban az esetben, ha a bejön a képbe egy személyszállítási szolgáltatással foglalkozó cég (nem taxis, mert nincs taxiórája és a személyszállítás mellett plusz szolgáltatást nyújt, továbbiakban "Sz cég")? Ebben az esetben az "Sz cég" megvenné "K cég" weboldaláról a kuponokat, majd a személyszállítás után (miután a vevő kifizette a fuvarozás díját) átadna 100 egység értékű kupont a szállított személynek. Majd ez a személy ezt a kupont vagy beváltja a "K cégnél" vagy nem. Kérdéseim az alábbiak lennének: Ebben az esetben a "C cégnek" kell-e számlát kiállítani az "Sz cég" felé 100 egységről? Ha igen, akkor nem lesz duplán bizonylatolva a bevétel? A C cég tényleges bevétele csak a 20 egység, és így 120 egységről állítana ki számlát. Illetve milyen lehetőségek lennének a fenti ügylet bizonylatolására? Köszönettel: Gy Kriszti