100 találat a(z) részletfizetés cimkére

Törzstőkebefizetés Kérdés

Egy kft alapító okiratában az szerepel, hogy a tag a fennmaradó törzstőkét (2 millió 500 ezer forint) 2019. 03. 31-ig fizeti be a társaság pénzforgalmi bankszámlájára. Arra vonatkozóan nincs "kikötés", hogy ezt egyszerre vagy többször kisebb összegben teszi meg. Kérdéseim: 1. A tag a törzstőke befizetésénél a bankban elég, ha csak jelzi, hogy nem sima készpénzbefizésről van szó, hanem ő a kft. törzstőkéjeként kívánja befizetni az összeget? 2. Kell-e erről külön igazolást kérni a banktól, vagy megfelelő az a bizonylat, amit a bank a készpénzbefizetésről ad, és abból egyértelműen kitűnik, hogy a tag fizette be a pénzt, illetve a megjegyzésben ott szerepel, hogy törzstőke? 3. Ha az alapító okiratban csak az szerepel, hogy 2019.03.31-ig fizeti be a tag a hiányzó összeget, akkor megengedett, hogy akár több részletben teljesítse azt? 4. Ha több részletben fizeti be, és mindig kap róla bizonylatot, akkor bizonylatonként kell a törzstőke befizetésének tényét jelenteni a cégbíróságnak, vagy csak akkor, és egyszer, ha teljes egészében megtörténik a hiányzó törzstőke befizetése? Az alapító okiratban csak annyi szerepel, hogy a tag köteles bejelenteni, ha a törzstőke befizetése megtörtént. Ebből számomra nem világos, hogy az egész törzstőkére utal, vagy annak egy részére. 5. Ha befizette a bankszámlára a törzstőkét, onnantól az a kft. pénzeszköze. Ebből rögtön rendezhetők a kft. kiadásai? Például be lehet belőle fizetni járulékot, áfát stb.-t?

Mit keres végrehajtási bejegyzés a cégkivonaton adótartozás nélkül? Cikk

Sok cég szembesült már azzal, hogy fizetési kedvezményt biztosított számára a NAV – tehát nincs esedékes tartozása –, de ettől függetlenül a cégkivonaton mégis ott van az adóvégrehajtási bejegyzés. Hogyan lehet a cégkivonaton adóvégrehajtás, ha nincs végrehajtható adótartozása a cégnek, és még nullás igazolást is kap?

Illeték Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy kft. vásárolt egy ingatlant, melyre megkapta a határozatot az illeték fizetésére. Kérhet erre részletfizetést? Köszönöm válaszukat.

Részletfizetés a NAV-nál: ők kaphatnak automatikusan engedélyt Cikk

Évente egyszer, ötszázezer forint adótartozásig automatikusan engedélyez Vámhivatal (NAV) természetes személyeknek, kérelem alapján – hívja fel a figyelmet a kedvező lehetőségre közleményében az adóhatóság.

Üzletrész beszerzési ára részletfizetés esetén Kérdés

T. Szakértő! Egy társaság év közben üzletrészt vásárolt, a vételár összegének egy részét az adásvételi szerződés aláírásakor készpénzben fizette meg. A hátralékos vételár egy év múlva esedékes. Az eladó hozzájárult, hogy a vevő tulajdonjogát a tagjegyzéken és a cégnyilvántartásban feltüntessék. Kérdés, hogy tárgyév végén vevőnél ennek a részesedésnek a beszerzési ára év végén mennyi? A már kifizetett összeg, ha igen, a fennmaradó kötelezettséget hogyan kell kezelni? Előre is köszönöm válaszukat.

Munkáltatói kölcsön Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. az egyik munkavállalójának szeretne kölcsönt nyújtani a házfelújításához. Mindenképpen kölcsönről lenne szó, nem cafeteria keretében kapná meg a pénzt. A kérdésem: adható a kölcsön kamatmentesen? Amennyiben nem, akkor milyen kamatot számítson fel a cég: jegybanki alapkamat+5 százalék? A kölcsönszerződésben kiköthető a részletfizetés, illetve hogy a teljes törlesztésig nem mondhat fel a munkavállaló? Köszönöm a válaszát!

Végrehajtás alatt így kérhető részletfizetés adótartozásra Cikk

A 2018. január 1-jétől élő automatikus részletfizetésre vagy egyéb részletfizetés kérelmezésére van-e lehetőség akkor, amikor az adóhatóság már inkasszót nyújtott be? Olvasónk kérdésére dr. Verbai Tamás jogász, a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt. vezérigazgatója válaszolt.

Kizárnák a katából tartozás miatt? Nincs minden veszve, de siessen! Cikk

Mostanában kapják/kapták meg azok a katás vállalkozások az adóhatóság határozatát, akiknek 2017. december 31-én végrehajtható adótartozása volt. Mi a teendő, ha adózó mégis katás szeretne maradni?

Automatikus részletfizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Arra a kérdésre szeretnék választ kapni, hogy a 2018. január 1-jétől élő automatikus részletfizetésre vagy egyéb részletfizetés kérelmezésére van-e lehetőség akkor, amikor az adóhatóság már inkasszót nyújtott be? Köszönöm. SZámvetéS

Pénzforgami áfa részletfizetés esetén Kérdés

Egy pénzforgalmi áfa alá tartozó bt. számítógépet vásárol a T-Home cégtől, ahol előfizető. A kiállított számla a számítógép teljes összegéről szól. Az eszköz kifizetése részletfizetésben történik meg. A szerződésben az van benne, hogy ha az előfizetői jogviszony a vevő olaláról felmerülő okból a 24 hónapos részletfizetési időtartam lejárta előtt megszűnik, akkor a ki nem egyenlített részletek egy összegben válnak esedékessé. Ebből az következik, hogy a vevőre szállt át a tuljadonjog, mert mindenképpen meg kell fizetnie a teljes összeget. Kérdezném, hogy a fenti leírás megfelel-e az áfatörvény 10. § a) bekezdésének, vagyis, hogy mivel a tulajdonjog átszállt a vevőre, így a kiállított számla teljes összegére eső áfa a számla teljesítésének dátumakor levonható egy összegben? Az áfatörvény 10. § a) pont: a termék birtokbaadása olyan ügylet alapján, amely termék részletrevételéről szól, azzal a kikötéssel, hogy a jogosult a tulajdonjogot legkésőbb az ellenérték maradéktalan megtérítésével megszerzi. ..... és ebben az esetben erre az ügyletre nem a pénzforgalmi áfa szabályai érvényesek, hanem az általános áfatörvény szabályai. Tehát, egy összegben le lehet vonni, az áfát, vagy csak havonta annak a részletnek az áfáját, amit a cég kifizetett?

Fejlesztési tartalék feloldása Kérdés

Tisztelt Szerkesztö! 2013-ban képeztünk lekötött tartalékot, és most úgy szeretnénk feloldani, hogy ügyfelem garázst venne cég kocsijának tárolására december hóban, de a teljes összeget nem fizetné ki, megállapodna az eladóval, hogy 1 millió forintot ad, a többit pedig részletekben törleszti. A birtokba adás megtörténne 2017. december 31-éig. Az adásvételi szerződést is beadnák még ebben az évben. Valószínű, hogy a földhivatal 2018-ban jegyzi be az új tulajdonost. Ily módon lehet-e feloldani a lekötött tartalékot 2017-ben? Mert az adásvételi szerződés alapján rátenném a beruházási számlára 2017-ben. A részletfizetés akadálya-e a feloldásnak? Válaszukat köszönöm.

Megbízható adózó fizetési könnyítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Megbízható adózó részére a NAV 1,5 millió forintig automatikus részletfizetést engedélyez az adózó kérelmére. A törvényben az áll, hogy évente egy alkalommal. Ezt úgy értelmezzük, hogy például novemberben beadhatok egy kérelmet áfára és akár már januárban egy illetékre? Vagy majd csak következő év novemberben lehet ismét ilyen kérelem? Az első esetben az lenne furcsa, hogy akkor kettő részletfizetése is lenne egyszerre ... Köszönöm válaszukat!

Kamatkedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kamatkedvezményből származó jövedelem – így kell kiszámolni című cikkükben adott választ szeretném pontosítani, mivel a törlesztésekkor megállapított adót és járulékot év közben kell befizetni, az szja-törvény 72. § (2) bekezdése szerint: "A kamatkedvezményből származó jövedelem adóalapja a kamatkedvezmény 1,18-szorosa. Az adót a kifizető adóévenként, az adóév utolsó napjára – ha a követelés az adóévben megszűnt, akkor a megszűnés napjára – megállapítja." A résztörlesztéssel a törlesztett részlet vonatkozásában a követelés megszűnik. Üdvözlettel.

Ingatlan értékesítése felbontás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két gazdasági társaság egy ingatlan értékesítésében állapodott meg, az eladó áfa szempontjából az adókötelessé tételt választotta. Az ingatlan értékesítése részletfizetés mellett történt (áfatörvény 10. §-a), a vevő birtokba került. A felek felbontották a szerződést az utolsó részlet megfizetése előtt, és a szerződést visszamenőlegesen bérletté nyilvánították, visszatérítés nem történt. Véleményem szerint az áfatörvény 77. § (1) bekezdése és a (2) bekezdés a) pontja sem alkalmazható, mert nincs visszatérítés, és az üzletkötés előtti állapot sem állítható helyre. Miként lehet az adóalapot utólag rendezni, és a bérbeadást utólag – direkt áfa – számlázni?

Adóhátraléka van? Teendők lépésről lépésre Cikk

A NAV minden, az adózók által bevallott, terhére kiszabott, esetlegesen ellenőrzéssel megállapított kötelezettségről és a teljesített befizetésekről adónemenkénti részletezésben egy áttekinthető nyilvántartást, adószámlát vezet. Az adószámla adónemenkénti vagy mindösszesen egyenlege lehet túlfizetéses vagy hátralékos is. A NAV tájékoztatót adott ki a különböző adózási helyzetekben teendő feladatokról.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Öregségi nyugdíj elutasítása

Winkler Róbert

nyugdíjszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink