104 találat a(z) részletfizetés cimkére

Tárgyi eszköz vásárlása; részletfizetésekkel előre Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1 db bruttó 100 millió forint értékű gyártó berendezést, azaz tárgyi eszközt vásárolnánk. Aki a tárgyi eszközt legyártja és leszállítja majd nekünk, 5 részletben előre kéri a tárgyi eszköz árát. Esetünkben havonta 20-20 millió forintot. A tárgyi eszköz részünkre történő átadása az utolsó részlet kifizetését követően lesz majd esedékes. A tulajdonjog az eszközzel együtt száll át majd ránk. Milyen módon tudjuk a részletfizetéseket úgy teljesíteni, hogy az áfáját is vissza tudjuk igényelni a kifizetés hónapjára? Jól gondolom-e, hogy itt részletfizetésekben nem célszerű megállapodni és így is számlázni, mivel ez a gép természetben nem osztható, tehát részteljesítések sem történhetnek. Ha előlegként kerül a 4 db 20-20 millió forint leszámlázásra (az 5. részletnél kerülne a végszámla kiállításra), akkor ezt a pénzügyi teljesítések hónapjában visszaigényelhető áfaként elszámolhatom az áfabevallásban? A cél az, hogy ne a tárgyi eszköz fél évet követő leszállításakor tudjuk az egész áfát elszámolni, hanem előlegek fizetésekor, a likvidítási problémák elkerülése végett. Segítő válaszukat előre is köszönöm.

Bírósági ítélet alapján fizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő Úr/Asszony! Cégünk elvesztett egy pert, a bírósági ítélet alapján egy üzemcsarnokot kell kifizetnünk, amely telephelyünkön található. A nyertes céggel részletfizetési megállapodást kötöttünk, mely szerint az esedékes törlesztőrészletet az általa megküldött díjbekérő alapján utaljuk. A dolog működik, de ezidáig az átutalt pénzekről számlát, részszámlát semmit sem kaptam. Tudomásom szerint az áfatörvény kötelezően előirja, hogy a pénz beérkezése után számlát köteles a pénzt átvevő kiállítani, a díjbekérő, pro forma szla. stb. nem számviteli bizonylat, áfa-visszaigénylésre nem jogosít. Mit tehetek, tehetek-e egyáltalán valamit, hogy az általam kifizetett részletek, illetve a végelszámolás után számlát kapjak? A nyertes fél, akinek fizetek, arra hivatkozik, hogy bírósági ítélet kötelez a pénz kifizetésére, valamint, hogy mi megállapodtunk a díjbekérő alapján történő fizetésben. Hogy tudom könyvelni az eddig kifizetett pénzeket? Tisztelettel: Nagy István

Illeték, halasztás, ingatlan II. Kérdés

llleték ügyben köszönöm a választ. Azt még megkérdezném, hogy van-e valamilyen mód, lehetőség a fizetés felfüggesztésére vagy további halasztás, illetve részletfizetés kérésére?

Készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem az lenne, hogy ha egy 1,5 millió forintnál nagyobb áfatartalmú (megközelítőleg 10 millió forint vagy annál nagyobb bruttó értékkel rendelkező) eredetileg átutalásos fizetési módozatú számlát részletekben készpénzben egyenlít ki a partner az eladó székhelyén a házipénztárba, akkor ez az ügylet készpénzfizetési korlát alá esik-e vagy sem? A számlán szereplő teljesítés egy szerződésből eredő egyetlen szolgáltatás értéke. Válaszát köszönöm!

Részletfizetés elvégzett szolgáltatásnál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Villanyszereléssel foglakozó vállalkozás társasházakban a világítás korszerűbbé, költség hatékonyabbá tételére a következő konstrukciót találta ki: felszereli az energiatakarékos lámpatesteket, fényforrásokat, melyeknek az ellenértékét a társasháznak a munka elkészülte után 48 hónapos kamatmentes részletfizetési konstrukcióban kell megfizetni. Az első részlet a munka elvégzését követő hónapban van. Ez esetben mi a számlázás helyes módja, egy vagy több számlát kell kiállítani, mikor van az ügylet teljesítése, mikor keletkezik az árbevétel? Kell-e részletfizetési megállapodást kötni, vagy elegendő ennek tényét a számlán megjegyzésként feltüntetni? Gyors válaszukat előre is köszönöm!

Számla fizetési határideje Kérdés

Tárgyi eszköz értékesítésekor a számla kiegyenlítése több részletben fog megtörténni a megállapodás szerint. Maximum milyen hosszú határidő adható a vevőnek? Lehet például 3 év? Köszönöm a válaszukat előre is.

Járuléktartozás elévülése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi probléma megoldásában kérném a véleményét. Egyéni vállalkozóról van szó, aki 2009. november óta heti 36 órás munkaviszony mellett vállalkozott. Ez azért fontos, mert azóta járulékfizetési kötelezettsége nem volt. A vállalkozást évekig szüneteltette, majd 2014-ben megszüntette. Viszont komoly tartozása volt, 2007. 12. 31-én 1 millió 700 ezer forint, ami 2008. végére már 2 milió 62 ezer forint lett. Ekkor kapott pótlékmentes részletfizetési kedvezményt. Egészen 2011. 04. hóig fizette is a részleteket, azóta nem. A mostani állapot szerint 1 millió 234 ezer forint a tartozása, melyből a késedelmi pótlék 568 ezer forint. Mit javasol, van esély az elévülésre? Ha nincs, mit kérhetek, méltányosság, újabb részletfizetés? Köszönöm szépen a segítségét!

Folyószámla-értesítés Kérdés

Több cégünk kapott most elektronikus levelet, hogy valamely adónemen hiánya van és felajánlják a részletfizetést, MIKÖZBEN a többi adónemen többlete van és az adófolyószámla összességében jelentős túlfizetést mutat. Nem találok az Art.-ban erre vonatkozó változást. Mi történt? Csak nem akarják a cégektől megvonni a megbízható adózói minősítést, hogy egyenként nézik az adónemeket és hiába van összességében többlete? Átvezetjük persze, de az legalább egy hónap. A fordított áfás, rendszeresen áfatöbbletes cégekre ez katasztrófa lenne. Várom válaszát. Köszönettel : Hudák Erzsébet

Könnyebbség félmillió adósnak – ingyen kérheti Cikk

Több mint félmillió magánszemély élhet 2016. július 1-jétől az egyszerűsített részletfizetés lehetőségével. Akinek legfeljebb 200 ezer forint adótartozása van, az évente egyszer 6 havi pótlékmentes részletben törleszthet, amennyiben ezt kéri a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól. A kérelem költségmentes – derül ki az NGM közleményéből.

Július 1-től változik az Art. – új részletfizetési lehetőségek Cikk

A magánszemélyek által kérelmezhető új részletfizetési lehetőség alapvető szabályairól tájékoztat NAV közleménye. Július 1-jei hatállyal változik az adózás rendjéről szóló törvény.

Áfalevonás ellenérték részletekben történő megfizetésével egyéni vállalkozónál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Áfaalany egyéni vállalkozó – aki nem választott pénzforgalmi áfaelszámolást – a vállalkozásában bevételszerző tevékenysége végzéséhez mobiltelefont vásárolt. A készülék vásárlásról az eladó az áfás számlát kibocsájtotta. A készüléket tárgyi eszközként állományba vettük az egyéni vállalkozónál. Az ellenérték megfizetése a vásárláskor megfizetett induló összeg után, az eladó által az esedékesség előtt megküldésre kerülő részletfizetési értesítő alapján történik. Tekintettel arra, hogy az egyéni vállalkozónál a bevételek és a ráfordítások elszámolása a pénzügyi teljesítéskor történik, helyes-e az eljárás, ha a vásárláskor levonjuk a számla alapján az áfát, vagy majd csak akkor lesz jogosult az egyéni vállalkozó a készülék áfájának a levonására, amikor az utolsó részletet is megfizeti? Köszönettel: Rozika könyvelő

Szja: hogyan úszható meg a bírság, pótlék, és kérhető részletfizetés? Cikk

Mitévő legyen az, aki valamiért lekési a 2015. évi személyijövedelemadó (szja)-kötelezettség bevallási, befizetési határidejét? Még néhány napig előre is lehet jelezni az akadályoztatást.

Végelszámolás – be nem fizetett jegyzett tőke Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. a kötelező jegyzett-tőke-emelést a társasági szerződés szerint 500 ezerről 3 millióra úgy szándékozik teljesíteni, hogy azt legkésőbb 3 év alatt rendezi. Megteheti ezt? Amennyiben a kft. majd időközben megszűnne végelszámolással, megteheti ezt? Mi lesz akkor az esetlegesen be nem fizetett jegyzett tőkével? Köszönöm!

Az '53-as bevallásban a részletfizetési kedvezmény, átalányadózás módosítása Kérdés

Az '53-as bevallás kitöltése során éltem a részletfizetési kedvezmény jelzésének lehetőségével. Adószámos, áfakörös családi gazdálkodást folytatunk, a bevallás benyújtási határideje február 25-e. A részletfizetésnél felhozza, hogy az első fizetési határidő május 20-a. Mi a helyes dátum az első részlet határidejére? Az átalányadózást meg szeretnénk változtatni, nem találok rá sehol útmutatót, hogy ezt milyen gyakorisággal tehetem meg. Az lenne a kérdésem, hogy milyen gyakorisággal változtathatom az adózás módját átalányadóról tételes költségelszámolásra?

Részletfizetés és áfa termékértékesítésnél Kérdés

Egy gazdasági társaságnak lehetősége van az EU-ban beszerzett nagy értékű árut belföldön áfaalanynak eladni. Az áruért a vevő által fizetett befolyt bevételből tud fizetni az EU-s partnernek. A vevő a nagyértékű áru egy harmadát képes első részletként kifizetni, miután megkapta azt. A kérdés, hogy lehetséges-e az áfa részletekben történő megfizetése, ahogy a vevő fizet a belföldi kereskedő felé? Az ügylet csak akkor bonyolítható, és az EU-s partner felé a törlesztések csak akkor lehetségesek, ha a berendezés teljes értéke után nem kell az első lépésben megfizetni az áfát. Milyen legális áfaszabály alapján lenne ez mégis lehetséges?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Őstermelő faértékesítés

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Agrár Széchenyi Kártya Folyószámlahitelhez kapcsolodó kamattámogatás

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Egyéni vállalkozóból őstermelő (áfaarányosítás 60 hó)

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink