104 találat a(z) részletfizetés cimkére
Megbízható adózó fizetési könnyítés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Megbízható adózó részére a NAV 1,5 millió forintig automatikus részletfizetést engedélyez az adózó kérelmére. A törvényben az áll, hogy évente egy alkalommal. Ezt úgy értelmezzük, hogy például novemberben beadhatok egy kérelmet áfára és akár már januárban egy illetékre? Vagy majd csak következő év novemberben lehet ismét ilyen kérelem? Az első esetben az lenne furcsa, hogy akkor kettő részletfizetése is lenne egyszerre ... Köszönöm válaszukat!
Kamatkedvezmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kamatkedvezményből származó jövedelem – így kell kiszámolni című cikkükben adott választ szeretném pontosítani, mivel a törlesztésekkor megállapított adót és járulékot év közben kell befizetni, az szja-törvény 72. § (2) bekezdése szerint: "A kamatkedvezményből származó jövedelem adóalapja a kamatkedvezmény 1,18-szorosa. Az adót a kifizető adóévenként, az adóév utolsó napjára – ha a követelés az adóévben megszűnt, akkor a megszűnés napjára – megállapítja." A résztörlesztéssel a törlesztett részlet vonatkozásában a követelés megszűnik. Üdvözlettel.
Ingatlan értékesítése felbontás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Két gazdasági társaság egy ingatlan értékesítésében állapodott meg, az eladó áfa szempontjából az adókötelessé tételt választotta. Az ingatlan értékesítése részletfizetés mellett történt (áfatörvény 10. §-a), a vevő birtokba került. A felek felbontották a szerződést az utolsó részlet megfizetése előtt, és a szerződést visszamenőlegesen bérletté nyilvánították, visszatérítés nem történt. Véleményem szerint az áfatörvény 77. § (1) bekezdése és a (2) bekezdés a) pontja sem alkalmazható, mert nincs visszatérítés, és az üzletkötés előtti állapot sem állítható helyre. Miként lehet az adóalapot utólag rendezni, és a bérbeadást utólag – direkt áfa – számlázni?
Adóhátraléka van? Teendők lépésről lépésre
Cikk
A NAV minden, az adózók által bevallott, terhére kiszabott, esetlegesen ellenőrzéssel megállapított kötelezettségről és a teljesített befizetésekről adónemenkénti részletezésben egy áttekinthető nyilvántartást, adószámlát vezet. Az adószámla adónemenkénti vagy mindösszesen egyenlege lehet túlfizetéses vagy hátralékos is. A NAV tájékoztatót adott ki a különböző adózási helyzetekben teendő feladatokról.
Tárgyi eszköz értékesítése tulajdonjog-fenntartással
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Ügyfelem korlátolt felelősségű társaság (kft.), amely egy nagy értékű nyomdagépet vásárolt. Ügyfelem a vételár felét előlegként kifizette, erről az eladó előlegszámlát bocsátott ki a banki jóváírás napját szerepeltetve teljesítési időpontként. A gép birtokbaadása, beüzemelése megtörtént, a nyomdagép üzemel. Az értékesítésről készült adásvételi szerződés szerint a kft. a vételár második felét 12 havi részletben fizeti meg az eladónak. A szerződében kiemelik, hogy mindaddig, amíg a kft. ki nem fizeti a teljes vételárat, addig a nyomdagép az Eladó kizárólagos tulajdonát képezi. Az Eladó nem hajlandó kiállítani a számlát a nyomdagépről, mivel arra hivatkozik, hogy a kft. még nem fizette ki a vételárat, így nem is szerzett tulajdont felette. Mindezen túl az Eladó az esedékes részletekről áfás számlát kíván kiállítani. Álláspontunk szerint a teljes vételárról kellene kiállítani a számlát, amelyen teljesítési időpontként a birtokbaadásnak kellene szerepelnie, az egyes részleteket pedig nem kell számlázni, mivel ott már csak a vételár részletekben történő megfizetése fog történni! Kérjük a szíves iránymutatását a számlázásra vonatkozóan! Köszönettel, Kiss Zoltán
Ingatlanvásárlás
Kérdés
T. Szakértő ! Kft. önkormányzattól vásárolt 24 millió forintért ingatlant. Ebből 8 millió forintot kifizetett. A többit 12 havi részletekben fizeti, az adásvétel szerződés alapján. Számla nincs. Tárgyi eszközként kell felvenni? Mennyi az értékcsökkenési elszámolás, 2 százalék? A könyvelésben hogyan kell rögzíteni? Év végén az értékcsökkenési elszámolás a teljes összegre történik, vagy csak a kifizetett összegre? Válaszát előre is köszönöm.
Meddig foglaló a foglaló, hogyan kell nyilvántartani?
Cikk
Részletre vásárláskor helyes-e a tulajdonjog vevőre átszállásáig a követelések között nyilvántartani a foglalót, vagy az a használati jog átadásának napján átvezethető a szállítói tartozás kiegyenlítésére? – kérdezte olvasónk. Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő válaszolt.
Szja-bevallás: még dönthet az 1 százalékokról, a részletfizetésről, az önkéntes pénztári utalásról
Cikk
Az új internetes e-SZJA felületen keresztül – mely a Nemzeti Adó- és Vámhivatal honlapjáról elérhető – a legegyszerűbb átnézni, elfogadni vagy akár kiegészíteni az szja-bevallási tervezetet. Sőt még az 1+1 százalékról dönteni is itt lehet a leggyorsabban hiba nélkül. A rendszer használatához csupán ügyfélkapus regisztráció szükséges, így akinek még nincs, mindig nem késő Ügyfélkaput nyitni.
Így kérhet részletfizetést az szja-ra
Cikk
A fizetendő személyi jövedelemadóra és egészségügyi hozzájárulásra, ha összegük nem több mint 200 ezer forint, idén is kérhető pótlékmentes részletfizetés az szja-bevallásban. Az első részlet megfizetésének határideje 2017. május 22. – tájékoztatott a NAV.
Megbízható adózó
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy megbízható cég a 2016.12. 20-án esedékes áfáját nem tudja befizetni, amely több mint 500 ezer forint, de bead rá részletfizetési kérelmet, amit december 31-éig nem bírálnak el, és így december végén tartozás van az adófolyószámláján, amiatt elveszíti-e a megbízható adózói státuszát? Köszönettel: Jancsó Katalin
Köztartozásmentes adatbázis
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A társaságnál jelentős áfahiányt és bírságot állapítottak meg. Részletfizetési kérelmet nyújtottunk be, amelyre még nem kaptunk határozatot, a hónap végén fennálló nettó adótartozás miatt azonban kiestünk a köztartozásmentes adatbázisból. Visszakerülhet-e a cég abban az esetben, ha a részletfizetést engedélyezik, és így a folyószámlán a továbbiakban tartozás nem mutatkozik?
Ingatlan adásvételének helyes számlázása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ingatlanforgalmazó cég eladja egyik ingatlanát. Az adásvételi szerződést már megkötötték, de a vételárat a szerződés szerint a vevő több részletben fizeti meg, egy éven belül. Mikor és hogyan kell ilyen esetben a számlát kiállítani? Kötelező-e az adásvételi szerződés aláírásakor a teljes vételárról kiállítani a számlát? Lehetséges-e a részletek megfizetésekor előleg- vagy részszámlát kiállítani?
Részletfizetéssel történő vásárlási szerződés
Kérdés
A hivatalos fordítás alapján cégünk a Walter Leasing GmbH céggel részletfizetéssel történő vásárlási szerződést kötött egy új pótkocsi beszerzésére, melynek főbb pontjai az alábbiak: Dokumentumátvétel időpontja: 2016. 04. 20., a vételár például 30 ezer euró, önrész például 5 ezer euró, törlesztés 48 hó*521 euró, casco 70 euró havonta, utolsó részletfizetéssel a tulajdonjog átszáll. Minden hónapban kapok rate címszóval 521 euróról egy értesítőt és a cascóról is egy értesítőt. Kérdés: a teljes összegről a német cég kiállított számláját hogyan könyvelem le, közösségen belüli tárgyieszköz-beszerzés miatt az áfabevallásban és a közösségi lapon le kell-e jelenteni, és melyik sorban? A később fizetett törlesztéseket hogyan kell lekönyvelni, itt már nem kell az áfabevallásba lejelenteni a havi törlesztés összeget? A német cégtől részletre vett pótkocsit a részletfizetéseknél úgy kezelem, mintha magyar cégtől lett volna beszerezve a tárgyi eszköz? Még eddig nem találkoztam külföldi cégtől részletre vett tárgyi eszköz beszerzésével, ezért kérem a segítségüket.
Eladás részletre
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk tárgyi eszközét értékesíti áfásan. A vevővel abban állapodott meg, hogy az eszközt az adásvételi szerződés aláírásakor átadja, de a vételárat a vevőnek 40 havi részletekben kell megfizetnie. Ön szerint melyik eljárás helyes? 1) Az átadás napjával kiállítjuk a teljes értékű számlát áfával növelt értékben, ezt a számlát a vevő részletekben törleszti. 2) Az átadás napjával számviteli bizonylatot állítunk ki az eszköz eladásáról, a havi részletekről pedig folyamatosan állítjuk ki a számlát az áfával növelt értékben, 40 hónapon keresztül? Válaszát előre is köszönöm: Kiss Mónika
Részletre történő értékesités
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Részletre történő értékesitéssel kapcsolatban szeretnék választ kapni.Társaságunk taxiórát értékesit vevőinknek részletfizetésre. Vásárláskor kiállitjuk a számlát 2016. II. 25-ei teljesitéssel és 2016. V.25-ei (3 havi) fizetési határidővel. Számla mellékleteként részletfizetési szerződést kötünk. A számlában a taxióra vételára 30.000.-Ft+8.100.-Ft áfa, összesen fizetendő 38.100.-Ft. 2016. II. havi áfabevallásunkban bevallottuk és befizettük a 8.100.-Ft-ot. T311 - K91 30.000.- K467 8100.- Részletfizetésre szóló megállapodásban a taxióra bruttó értéke 38,100.-Ft+ 6000.-Ft részletfizetési kamat. I. részlet 12700.- tőke + 2000.- kamat 14.700.- II.részlet 12700.-tőke + 2000.- kamat 14.700.- III.részlet 12700.-tőke +2000.- kamat 14.700.- ft. Minden részletfizetés pénztári bizonylattal vagy banki átutalással történik. T 381.384 - 311 12700.- 96 2000.- Számviteli és adótörvénynek megfelelő-e. Előre is köszönöm megtisztelő válaszukat.