927 találat a(z) pénztárgép cimkére
Pénztárgép – vegyes nagykereskedelem, olykor kisereskedelem Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás 46.90 vegyes termékű nagykereskedelem TEÁOR kód alatti főtevékenység alatt kézi számlákat állít ki minden vevője felé (készpénzes és átutalásos számlákat is). A tevékenységi kör igen sokrétű, biztonságtechnikai eszközök, ehhez kapcsolódó kamerák, műszerek, diódák, távirányítók, autóriasztók kereskedelmével stb. foglalkozik. A 3/2013. NGM-rendelet szabályozza a pénztárgéphasználatra kötelezettek körét, vagyis a 46.2 – 46.7 nagykereskedelmi tevékenység kiskereskedelmi értékesítése tekintetében írja elő a pénztárgéphasználatot. Társaságunk nagykereskedő, de az értékesítés 5 százalékában, ritkán kiszolgál magánszemélyeket is (de az ő részükre is készpénzes számlát bocsát ki). Kérdésem, hogy szükséges-e beszerezni pénztárgépet, illetve, ha szükséges, akkor kiváltható ennek használata a PTGSZLAH nyomtatvány használatával? Válaszát köszönöm.
Taxiórazárás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem az lenne, hogy a taxióranyugtát és a pénztárgépnyugtát is oda kell adni az utasnak, vagy csak a pénztárgépnyugtát? A taxiórazárás mindennap kötelező? Válaszukat előre is köszönöm.
Készpénzes online számla 100 ezer forint áfatartalommal és a pénztárgéphasználat Kérdés
Számítógépes számlázóprogrammal kiállított készpénzes számla összegét be kell ütni a pénztárgépbe is. Most, július 1-e után nemcsak a pénztárgép jelenti az összes készpénzes vásárlás értékét a NAV felé, hanem a 100 ezer forint áfatartalom feletti számlák esetében az online számlázó program is. Nem jár ez kétszeres adóvonzattal, vagy van megoldás rá, esetleg ezeket a tételeket nem kell a pénztárgépbe beütni? Lehetséges az, hogy ha minden tételről az online számlázóprogram segítségével állítok ki számlát, és engedélyezem, hogy az összes számlát beküldje a NAV-nak, akkor nem kötelező a pénztárgéphasználat?
Kereskedés, számlázás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kereskedő kft., amelynek boltja is van, pénztárgéphasználatra kötelezett, de állít ki átutalásos számlát is. A vevő közben mégsem utalja át a pénzt, hanem készpénzben fizeti ki. Ekkor a kft. a pénz átvételekor bevételi pénztárbizonylatot állít ki és a készpénzt nem üti be a pénztárgépbe. Kérdezem: helyes-e ez az eljárás, ha nem, mi a teendő? Válaszukat köszönöm.
Pénztárgép használata mellett vevő kérésére számla kerül kiállításra Kérdés
T. Szakértő! Pénztárgépet használó üzletben, ha a vevő számlát kérne a vásárlásról, és az abban a számlában az áfa esetleg meghaladná a 100 ezer forintot, akkor a pénztárgépben is benne van a 100 ezer forint áfa, meg a készpénzes számláról is készül jelentés. Ha erről a számláról jelentést kell késziteni, nem fog esetleg a NAV-nál duplán jelentkezni? Köszönöm a választ
Pénztárgép és nyitvatartási idő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Arra szeretnék választ kapni, hogy pénztárgépet működtető kereskedelmi egység, üzlet valóban csak nyitvatartási időn belül használhatja a pénztárgépet? Például: 18 óráig van az üzlet nyitvatartási ideje. Tehát 18 órától bemenni nem lehet – ez így rendjén is van. Akik bent vannak és még sorban állnak, hogy kifizessék az általuk választott termékeket, ők csak 18 óráig fizethetnek? Valóban ellenőrzi ezt a NAV és büntetést szab ki, ha nyitvatartási idő után használják a pénztárgépet? Milyen jogszabályból lehet ezt kiolvasni? Válaszát előre is köszönöm!
Vita az adóellenőrrel a pénztárgép használatáról Cikk
Olvasónk sérelmezte, hogy az adóellenőr eltérően ítélte meg két, piaci kiskereskedelemmel foglalkozó két vállalkozó pénztárgép-használati kötelezettségét. Kérdésére Szolnoki Béla adószakértő, könyvvizsgáló válaszolt.
Nyugtatömb Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó, katás adózó még nem kötelezett pénztárgép használatára. Kérdés: a nyugtatömböt tételesen (laponként) kell-e rögzíteni, vagy lehet egy összegben, a nyugtatömb összesítése alapján? Segítségét köszönöm: Ildi
Bevétel pénztárgépbe beütése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában kérem szíves segítségét. Áfás vállalkozó pénztárgéppel rendelkezik, eddig minden bevételét beütötte a pénztárgépébe – ha számlát kértek tőle, akkor is –, de, ha 2018 07.01-től ugyanezen vállalkozó kiállít egy 100 ezer forint áfatartalmú számlát, és ahogy 07.01. előtt, ezt a tételt is beüti a pénztárgépébe, abban az esetben a kötelező online adatszolgáltatás miatt nem fog duplán szerepelni a NAV rendszerében a bevétele? illetve helyesen jár-e el azzal, hogy a kiállított számla összegét a pénztárgépébe beüti/beütötte? Köszönettel.
Adóellenőrzés: itt a lista, hová mennek biztosan a revizorok Cikk
A Nemzeti Adó-és Vámhivatal országos akció keretében fokozott jelenléttel, megerősített kapacitással, több száz revizor és pénzügyőr részvételével összehangoltan ellenőrzi a fővárosban működő kereskedőket. Az ellenőrzések elsősorban az online pénztárgépek adatai alapján kockázatosnak tekinthető vendéglátóegységeket, ajándékboltokat, piacokon és vásáscsarnokokban értékesítőket, valamint a személyszállítási tevékenységet folytatókat érintik.
Készpénzes számla és nyugta Kérdés
Tisztelt szakértő! A cég online pénztárgéppel teljesíti nyugtaadási kötelezettségét. A vevő kérésére az eladó készpénzfizetési számlát állít ki az értékesített áruról. Ha a vevő számlát kér a vásárlásáról, akkor arról nem állít elő pénztárgéppel plusz nyugtát, blokkot. Úgy tudjuk hibás az a gyakorlat, amikor az eladó beüti a pénztárgépbe a készpénzfizetési számla bevételét, és hozzácsatolja a nyugtát a készpénzfizetési számlához. A pénztárgép kasszájába beteheti a pénzt (készpénzbefizetés bizonylattal alátámasztva) vagy külön helyen kellene tárolni a készpénzes számlán szereplő árbevételt? Hogyan jár el helyesen a vállalkozó és az eladó, ebben az esetben? Előre is köszönöm válaszát. Köszönettel Antalovicsné Szabó Tímea
Megszüntették a kötelező pénztárgép-használatot – Ukrajnában Cikk
Az ukrán kormány szerdai ülésén úgy döntött, hogy mostantól nem lesz kötelező a vállalkozóknak pénztárgépet használniuk elszámolásaikhoz, a számlákat regisztrálhatják mobiltelefonon, táblagépen vagy más elektronikus eszközön is.
Helyes számla kibocsátása Kérdés
Kereskedelmi vállalkozás pénztárgépet használ. A vevők egy része ún. kézi számlát kér. A vállalkozás a készpénzes vásárlást rögzíti a pénztárgépben, majd a nyugta mellé tűzi a kézi számla egy példányát az árbevétel-duplázás elkerülése érdekében. Az egyidejű adatszolgáltatásnál a kézi számláról kell adatot szolgáltatni, ha eléri a 100 000 Ft áfatartalmat?
Pénztárgéphasználat Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély szálláshely-szolgáltatási tevékenységet végez, pénztárgéphasználatra kötelezett lenne, de helyette a számlánkénti tételes adatszolgáltatást választotta. Ugyanennek a magánszemélynek van egy kft.-je, amely gyermekquad bérbeadással szeretne foglalkozni (TEÁOR: 7721), ami szintén pénztárgépköteles tevékenység. Mivel itt nem tud minden esetben számlát kiállítani és ezáltal tételesen adatot szolgáltatni a NAV felé, ezért kénytelen lesz pénztárgépet vásárolni. Kérdésem az lenne, hogy ez esetben használhatja-e ugyanazt a pénztárgépet a szálláshely szolgáltatás (amit magánszemélyként végez), és a quad bérbeadás ( amit a kft. végez) esetén? Köszönettel: Erdélyi Andrea
Piaci kiskereskedelem, pénztárgép Kérdés
T. Cím! Egyik ügyfelem hívott, hogy adóellenőrzés volt a Fehérvári úti piacon, hol ügyfelem bérel egy 5 m2-es körben ketrecrácsos kis kutricát és gyermekruházati cikket árul, ott és máshol is néha, már tizenévek óta (TEAOR 4782). Közölték vele, hogy 2017. jan.1. óta neki pénztárgép-kötelezettsége lett volna és feljelentik! Ügyfelem bement a NAV képviseletére ott azt közölték vele, hogy már évek óta kötelezett lenne erre. Ebben a kutricában éppen, hogy egy villanyégő a világítás, mást nem engedett a piacfelügyelet. Ezt a TEAOR számot sehol nem találtam a kötelezettek listáján! Ha mást mond az ellenőr és mást mond a NAV képviselet és más a mi véleményünk is, kinek van igaza? Ja, és ugyanazon a soron egy másik ugyanolyan kereskedőnél, csak Ő papucsot árul, mindent rendben levőnek talált ugyanaz az ellenőr! Kérem szives segítségüket!