279 találat a(z) munkába járás cimkére
Cégautó és részben térítésmentes használat Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vállalat biztosít cégautót egyes munkavállalóinak magánhasználatra. A használat díját megtérítteti, kivéve a munkába járás és a munkából hazatérés útját. Azt szeretném kérdezni, hogy egyrészt milyen költségek terhelik akár a céget, akár a munkavállalót az első esetben, illetve milyenek a másodikban (tehát az ingyenes oda-visszaút is milyen fizetési kötelezettséggel jár)? A konkrét esetben: Van egy bizonyos keretösszeg, melyet x km-ig használhat a munkavállaló (bele nem számolva a lakóhelytől munkahelyig és visszautakat), ezt y összegért. A limit túllépése esetén km-enként z Ft-ot kell fizetnie munkavállalónak. Köszönettel.
Munkába járás költségtérítés bizonylata Kérdés
A munkába járásról szóló kormányrendelet szerint a munkába járással kapcsolatos költségtérítés a bérlettel vagy a menetjeggyel való elszámlás alapján adható. A munkáltató elfogadhatja a munkáltató nevére kiállított számlát is, vagy csak a bérletszelvény, illetve menetjegy alapján téríthetjük meg a költségek 86 százalékát?
Céges teherautó "munkába járásra" Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a segítségét kérni, hogy adott egy cég munkavállalója, aki napközben céges teherautóval közlekedik egyik ügyféltől a másikig, és a napi munka befejezését követően nem viszi vissza a cég székhelyére az autót, mert az kb. 1 óra többletet jelentene neki, így azzal megy haza, illetve reggel otthonról indul el az ügyfélhez napi szinten. Gondolom munkába járás ktgtérítése, áfa-, szja-, a munka törvénykönyve vonatkozása is van az esetnek. A kérdésem, hogy megteheti-e ezt adómentesen? Szabályzatba illetve munkaszerződésbe bele kell ezt foglalni? Köszönöm szépen.
Munkába járás költségtérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdések merültek fel a munkáltató részéről a munkába járás költségtérítésével kapcsolatban, melyre szeretném kérni válaszát. 1. Köteles-e a munkáltató saját személygépkocsi-használatot, illetve a bérlet 86 százalékát téríteni a munkavállalónak, ha az állandó lakcíme ugyanott van, ahol a munkahelye, de ő időközben megváltoztatja a tartózkodási helyét, és vidékről fog bejárni, és ezt persze lenyilatkozza? 2. Háztól-házig kell most már a saját személygépkocsi-használat esetén a távolságot számolni, és nem a közigazgatási határtól a másik határig? 3.Mondhatja-e a munkáltató, hogy bérletet térít, de nem látja indokoltnak a saját személygépkocsi-használat alapján történő költségtérítést? Köszönettel: Szalánczi Dóra
Taxi igénybevétele, mint munkába járás költsége Kérdés
Egyéni vállalkozó, aki vak, a munkába járást csak taxi igénybevételével tudja megoldani. Elszámolható költség-e a taxival közlekedés díja, és van-e utána fizetendő közteher?
Gépkocsi-költségtérítés munkába járásra vonatkozóan Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban kérném a segítségét, hogy az egyik alkalmazottunknak fizeti a cég a munkába járás költségét, aki gépkocsival jár. Ha a cég a NAV-norma (9 Ft/km) alapján fizeti ki neki a munkába járás költségét, akkor azt adómentesen megteheti? Keletkezik valamelyik félnek adófizetési kötelezettsége? Valamint ezt a juttatást számfejteni kell? Válaszát előre is köszönöm.
Hazautazás költségtérítése II. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az azonos című kérdésemre adott válaszával kapcsolatban meg szeretném kérdezni, hogy jogos lehet-e az alábbi felvetés. A hivatkozott kormányrendelet a munkába járás térítésével kapcsolatosan csak minimum összeget köt ki, míg a hazautazásra maximumot is. Az szja-törvény 25. § (2) bekezdés szerint a kormányrendelet alapján a munkába járás esetén a) nem kell figyelembe venni az utazási jeggyel történő elszámolás esetén a jegy árát meg nem haladó mértékben kifizetett összeget b) a költségtérítés címén ba) munkába járás 9 Ft/km bb) hazautazás címén 9 Ft/km Ugyanis mi a fentiek alapján gondoltuk, hogy hazautazás esetén a repülőjegy ára nem téríthető teljes mértékben adómentesen.
Bérlettérítés munkába járáshoz Kérdés
Amennyiben a 39/2010. kormányrendelet 2. § a) pont aa) alpontja alapján definiált munkába járáshoz kettő vagy több bérletet kell vásárolnia a dolgozónak, mert két vagy több közlekedési eszköz használatával tud csak eljutni a munkavégzés helyére, akkor a munkáltatónak meg kell-e térítenie mindegyik megvásárolt bérlet árának a 86 százalékát? Ha igen, akkor mindegyik bérlet térítése adómentes a munkáltatónak/munkavállalónak? Köszönettel: Zsuzsa
Útépítő munkások költségtérítése Kérdés
Kedves Szakértő! Nemrég alakult cégünk útépítéssel foglalkozik. A dolgozók a munkába járást csak saját gépkocsival tudják megoldani. Kérdésünk erre vonatkozóan az lenne, hogy milyen mértékű adómentes költségtérítést számolhatunk el, és milyen módon kell dokumentálni. Útnyilvántartást kell vezetni, vagy valami más módon feljegyezni a megtett utat? Köszönettel várjuk a válaszukat.
Munkába járás költségtérítése Kérdés
Kötelező-e a munkavállalónak munkába járási költségtérítést (bérletet, illetve ha másképp nem oldható meg, 9Ft/km térítést) kifizetni, vagy a munkabére tartalmazhatja az utazás költségét, ha a munkavállaló nem az adott városból jár dolgozni? Illetve a megbízási szerződéssel foglalkoztatottaknak kell-e munkába járási költségtérítést fizetni? Válaszukat előre is köszönöm Zsók Gabriella
Munkába járás költségtérítése visszamenőleg Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem, írja meg, hogy mennyi időre visszamenőleg lehetséges kifizetni a munkába járás költségét? Akár több évre visszamenőleg is lehet? Mi ennek a korlátja? Köszönettel.
Napi munkába járás költségtérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállaló faluból a városba utazik helyközi közlekedéssel, a városból induló céges buszjárattal egy másik városba utazik térítésmentesen, a cég telephelyére. Kérdésem, hogy kötelező-e megtéríteni a faluból városba történő utazás költségét? Ha nem kötelező megtéríteni, de a munkáltató megtéríti, adható-e adómentesen a költségtérítés? Köszönettel várom válaszát.
Ingázók költségtérítése: lehet nagyvonalú a munkáltató Cikk
A munkába járás és a hétvégi hazautazás költségeit is téríti a munkáltató. Mennyi lehet ezek mértéke, mi korlátozza a munkaadót? Olvasói kérdésre Surányi Imréné okleveles közgazdász válaszolt.
Munkába járás költségtérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem munkába járás költségtérítésére vonatkozik. Munkavállalónk gépkocsi költségtérítést igényelt lakóhelye és munkahelye között (cégünk ezt 20 Ft/km-es összeggel téríti), viszont vannak napok, amikor nem autóval, hanem biciklivel jár dolgozni. Ezekre a napokra is köteles a munkáltató megfizetni a gépkocsi költségtérítést? Válaszát ez úton is köszönöm.
Munkába járás költségtérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. felvesz egy munkavállalót május 11-12-ére egyszerűsített munkavállalóként és május 13-ától munkaviszonyban alkalmazza. Vidékről vonattal jár be a dolgozó, a bérlete ára 35 600 forint havonta. Május hónapra a 86 százalékos kötelező térítés hogyan alakul? Az egyszerűsített foglalkoztatás napjaira is jár, vagy csak munkaviszonyra? Időarányosan kell ilyenkor téríteni gondolom, csak a napok száma a kérdés. Segítségét előre is köszönöm.