288 találat a(z) munkába járás cimkére
Bérlettérítés
Kérdés
Munkába járás
Kérdés
Munkába járás és hazautazás költségtérítése
Kérdés
Munkába járás biciklivel: kilométerpénzzel és adókedvezménnyel ösztönöznék
Cikk
Adómentes fix kilométerdíj, illetve vállalati kerékpártámogatás bevezetését szorgalmazza a Magyar Kerékpárosklub az Aktív Magyarország kormánybiztosság támogatásával, a KPMG és a Mobilissimus közreműködésével készített tanulmánya nyomán.
Hazautazás telekocsival
Kérdés
Köztisztviselőként sajnos 45 napja betegállományban vagyok
Kérdés
Új, ideiglenes kerékpársávok segítik a bringásokat Budapesten
Cikk
A Bartók Béla út után a Tétényi úton is elkezdődött az ideiglenes kerékpársávok kialakítása – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) szerdán. A fővárosi önkormányzat korábban döntött ilyen kerékpársávok kialakításáról, hogy így segítse a koronavírus-járvány idején a munkába járást és a biztonságos közlekedést.
Költségtérítés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyesületünk tisztségviselője lakóhelyéről havonta több alkalommal saját gépkocsijával utazik székhelyünkre. Kérem, szíveskedjék tájékoztatni, ha szeretnénk az üzemanyag költségét és a 15Ft/km normát téríteni, milyen lehetőségünk van, és ezeknél hogyan alakulnak az egyéni és kifizetői terhek! Előre is köszönöm válaszát.
Hazautazás költségei: mit térít a munkáltató?
Cikk
A munkavállalók annak érdekében, hogy munkát találjanak, gyakran kénytelenek elhagyni lakhelyük közigazgatási határait. A munkába járásnak azonban vannak költségei, nem beszélve a hazautazásról. Cikkünk igyekszik tisztázni a fogalmakat, illetve azt, hogy a munkáltató milyen mértékben köteles téríteni az utazással kapcsolatban felmerülő költségeket.
Munkába járás nem saját autóval
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Pest megyei lakhelyről ingázna a munkavállaló budapesti munkahelyére, viszont nem saját tulajdonú gépjárművel. Adhat ebben az esetben a munkáltató kilométerenként 15 forintos, adómentes munkába járási támogatást a munkavállalónak? Előre is köszönöm segítségét.
Dolgozói munkába járás térítése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Dolgozóink távolsági (nem helyi járat) busszal járnak be dolgozni, a havi bérletről minden hónapban a cégünk nevére, címére kérnek készpénzfizetési számlát. Kérdéseink a témában: 1. Milyen mértékben téríthető a munkába járás adómentesen a jelenlegi szabályozás szerint? 2. A pénztári kifizetésnél kinek a nevére történjen a kifizetés? Dolgozó, vagy könyveljük a számlát direktben a buszos céggel? 3. Hol van megfelelő helye ennek a számla könyvelésben? Melyik főkönyvi számon? 4. Milyen dokumentáció szükséges ezen tranzakció (dolgozónak történő kifizetés) helyes lebonyolításához? Mind a pénztár mellé, mind a dolgozóval szemben? Köszönettel várjuk válaszát.
Munkába járás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavállaló saját gépkocsival jár a munkahelyére. Munkaidőbeosztása miatt tömegközlekedéssel nem tudja megoldani a bejárást. A munkáltató nem a kilométerenkénti 9 vagy a 15 forintos költségtérítéssel, hanem a gépkocsi kilométerenként 8 literes fogyasztásával kívánja elszámolni a költséget. Kérdésem, hogy milyen módon számolhatom ezt el? Milyen költség, illetve adó terheli a munkáltatót és a munkavállalót? Milyen nyomtatványt kell vezetni? Köszönöm. .
Saját tulajdonú személygépkocsi költségtérítése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ben az ügyvezető tulajdonos saját gépkocsiját használja céges ügyek intézésére és a napi munkába járásra. A napi munkába járására tekintettel megilleti-e az ügyvezetőt a 15 Ft /km adómentes munkába járási költségtérítés, ha nem munkaviszonyban látja el az ügyvezetést, hanem tagi jogviszonya alapján biztosított a cégben? A munkába járással kapcsolatban kaphat az ügyvezető költségtérítést? Mindenhol munkavállalót említenek a munkába járás költségtérítésével kapcsolatban. Céges ügyek intézése céljából megy megbeszélésre, bankba, napi szinten intézi a céges ügyeket. Ha rendszeresen használja saját személygépkocsiját céges ügyek intézésére, akkor a Nav információs füzetből azt olvastam ki, hogy nem kiküldetési rendelvény, hanem útnyilvántartás vezetése alapján számolható el költség ( rendszeres használat miatt). Amennyiben írja az útnyilvántartást az ügyvezető, és a hivatali, céges ügyekben megtett km alapján a Nav által közzétett üzemanyagárral számított költségét téríti meg a cég + 15 Ft /km normaköltséget. Ebben az esetben van -e cégautó adó fizetési kötelezettsége a cégnek vagy a magánszemélynek?
Munkába járás költségtérítése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. ügyvezetője munkaviszonyban van a saját cégében. Kifizethető-e részére a közigazgatási határon kívülről gépkocsival történő munkába járás esetén a 9 forint kilométerenként?
Munkába járás vonattal
Kérdés
Ügyfelem (kft.) alkalmazottja vonattal jár munkába, számára a munkáltató a MÁV havi bérletet 100%-ban megtéríti. Azt tervezi, hogy 2020-ra MÁV START VIP kártyát vásárolna. Ez állítólag korlátlan utazást tenne számára lehetővé, az érdekessége, hogy míg az éves bérlete 60 ezer forint, ez utóbbi 288 ezer forint lenne. El lehet-e számolni adómentesen a VIP-kártya költségét? Köszönöm, ha válaszolnak, üdvözlettel CsK