194 találat a(z) megbízás cimkére
Magánszemély könyvelő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély (regisztrált mérlegképes könyvelő) elvállalná egy kisebb cég könyvelését, havi 1-2 napos munka. A kérdés az, hogy milyen jogviszonyban teheti ezt. Munkaviszonynak nincs értelme ebben a helyzetben és a magánszemély nem egyéni vállalkozó. 1. Van lehetőség arra, hogy megbízási jogviszonyban végezze ezt a tevékenységet és a társaság megbízási díjként számfejti a díját? 2. Ha igen, akkor az EGYKE nyomtatvány főlapján mi lehet a képviselet jogcíme? Ezáltal nagykorú foglalkoztatottnak minősül? 3. Ha a fenti megbízási jogviszony működik, akkor is működhet, ha a díjazás alapján nem lesz biztosított a könyvelő és így nem kell bejelenteni a T1041-es nyomtatványon? 4. Vagy kötelező adószámot igényelni ebben az esetben? Köszönöm a segítséget! Tímea
Öregségi nyugdíjas ügyvezető Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alábbi kérdésben kérném szíves segítségét: Van egy társaság, melynek ügyvezetője öregségi nyugdíjas, a társasági szerződésben úgy szerepel, hogy ügyvezetőségét megbízási jogviszonyban látja el. Kérdésünk, hogy ezt a 18T1041-es bejelentő nyomtatványon be kell-e jelentenünk, azt miként tehetjük meg? Illetve elegendő-e az ügyvezető után az egészségügyi szolgáltatási járulékot megfizetni? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: T.Mária
Megbízási díj és a kiva Kérdés
Tisztelt Szipszer Tamás Úr! Köszönöm válaszát a fenti című kérdésemre. Mivel a válaszában az szerepel, hogy a kisösszegű megbízási díj nem képezi a kiva alapját, tehát nem kell utána fizetni kivát, felmerült bennem a kérdés, hogy ebben az esetben a szociális hozzájárulási adót be kell vallani a 08-as bevalláson és meg kell fizetni ezen kisösszegű megbízások után? Üdvözlettel.
Négy kérdés és négy válasz többes jogviszonyosok tébéjéről Cikk
Hogyan alakul a társadalombiztosítási kötelezettség, ha az ember egyidejűleg gyeten van és egyéni vállalkozó, ha nyugdíjasként, illetve szolgálati járandóságban részesülőként munkaviszonyban dolgozik, továbbá ha katás és mellette kft. ügyvezetője? Olvasói kérdésekre Széles Imre tb-szakértő válaszolt.
Kft. ügyvezető megbízási díjazása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes kft.-ben a tulajdonos az ügyvezető. Kötelező munkaviszonyban vagy megbízási viszonyban bejelenteni? Ha igen akkor a szerződést milyen módon lehet megírni? Megbízó és a megbízott ugyanaz lenne. Illetve ezt lehet ingyen végezni?
Ügyvezetői, tagi vagy munkaviszony? Kérdés
Tiszelt Szakértő! Egy alakuló kft. tagja (sehol máshol, semmilyen egyéb jogviszonnyal nem rendelkezik) a legkedvezőbb járulékfizetés érdekében szeretné megtudni, hogy milyen jogviszonyban lássa el feladatát. Ő legyen-e az ügyvezető? Ha ő az ügyvezető 4 órás részmunkaidős munkaviszonyban bruttó 69 000 forintért, akkor keletkezik-e egyéb jogviszonya, ami miatt legalább a minimálbér után fizetnie kell? „A” verzió szerint csak 4 órás ügyvezető és egyéb tekintetben nem működik közre személyesen, „B” verzió szerint külsős ügyvezetőt bíz meg megbízási szerződéssel, és 4 órás munkaviszonyban dolgozna bruttó 69 000 forintért. Induló vállalkozásként a cél, hogy a legkisebb adó- és járulékteher mellett kezdhessen. Válaszát köszönöm!
Kft.-ügyvezető katásként a saját cégének számláz Kérdés
Egy kft.-nek két nyugdíjas tagja egyben katás egyéni vállalkozó is, és beszámláz a saját cégének. Az egyik tag mint katás vállalkozó megbízási szerződés alapján ügyvezetői feladatokról állít ki számlát a cége felé. A másik tag szintén megbízási szerződés alapján ügyviteli feladatokról állít ki számlát mint katás vállalkozó a saját kft.-jének. A kft.-ben ezeket a számlákat az 52 Igénybe vett szolgáltatások közé könyvelik, és egyik tag után sem fizetnek semmilyen járulékot vagy adót a kft.-ben. A kft.-nek van rajtuk kívül más ügyvezetője is. Rendben van ez járulékfizetés és adózás szempontjából? Nem merülhet fel a színlelt szerződés kérdése? Az ügyvezetői és az ügyviteli feladatokat nem részletezik a megbízási szerződések. Kérdés: mennyiben felelnek meg ezek így a katatörvényben előírt munkaviszonytól való elkülönülési feltételeknek?
Ügyvezető jogviszonyának módosítása Kérdés
Kedves Szakértő! Ha az ügyvezető jelenleg megbízásos jogviszonyban látja el ügyvezetői feladatait, de a jövőben ezt munkaviszonnyá szeretné módosítani, megteheti-e sima taggyűlési jegyzőkönyvvel és valamilyen adatlap beadásával, vagy mindenképpen ügyvéd igénybevételével történhet csak meg ennek a bejelentése a cégbíróság/NAV felé? Köszönettel.
Ügyvezető, aki megbízásos jogviszonyban van a kft.-vel Kérdés
Kedves Szakértők! Ügyfelemnél az ügyvezető, aki eddig 0 forintért megbízásos jogviszonyban látta el a feladatait (az aláírásokat), s eddig volt minimum 36 órás munkaviszonya másik cégben, ami most megszűnt. Amúgy a cég szakmai tevékenységet végez, azt csak az alkalmazott láthatta/láthatja el, 8 órában munkabérért. Most hogyan tovább, amíg az ügyvezető nem kap állást? Vagy nem vállal vállalkozói tevékenységet. Köteles-e a cég utána megfizetni a 40 órás minimálbér utáni járulékokat, úgy, hogy tevékenységet továbbra sem végez a cégben? Vagy van lehetőség 0 forintért vagy esetleg egy minimális (például15 ezer forint) havidíj fejében tovább "ügyvezetősködni", s mellette bejelentkezni egészségügyi szolgáltatási járulékfizetésre, míg nem végez tevékenységet? köszönettel
Nyugdíj melletti munka: járulék, kereseti korlát 2019-től Cikk
A nyugdíj mellett munkát vállalók, jövedelmet szerzők közül ki mentesül 2019-től a járulékfizetés alól, és ki nem? Kire vonatkozik továbbra is a kereseti korlát, kire nem? Ismertetjük.
Statisztikai létszám Kérdés
Tisztelt Szakértő! A társaságiadó-bevallás 1729-A-02-02 sorában feltüntethető-e 1 fő, ha a tulajdonos, aki egyben ügyvezető is, megbízás keretében látja el tevékenységét? Jövedelmet nem vesz ki, járulékfizetés sem történik, mivel van heti 36 órát meghaladó munkaviszonya. (A bevallásban a személyi jellegű ráfordításoknál 0 összeg szerepel.)
Csed jogosultság több jogviszony alapján Kérdés
Tisztelt Szakértő! A magánszemély kismama a szülés pillanatában valamivel több, mint egy év jogviszonnyal fog rendelkezni, de ez alatt az év alatt 4 hónapig megbízással, 8 hónapig munkaviszonyban állt. A csed-jogosultság megállapításánál összeadódik-e a két jogviszonyban töltött biztosítási idő, ha egymást követték? Köszönöm válaszát.
Megbízási szerződés felmondása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy ingatlanközvetítővel határozott idejű (6 hónap) kizárólagos ingatlanközvetítői tevékenységre szóló megbízási szerződést kötöttek, felmondható-e a szerződés két hónap után bármilyen indokkal, vagy azzal, hogy mindössze egy vevőt "sikerült" az irodának közvetíteni ez idő alatt? Vagy egyáltalán nem kell indokolni? Lehetséges, hogy valamilyen összeg megfizetésére kötelezze a megbízót az ingatlaniroda, ha az ingatlant csak a saját honlapján hirdette, és nem valószínű, hogy bármilyen költsége felmerült az ingatlan eladásával kapcsolatosan? Válaszát előre is köszönöm.
Belföldi és külföldi kiküldetés dokumentálása Cikk
Hogyan kell dokumentálni a belföldi és külföldi kiküldetést, elszámolást munkaviszonyban és megbízási jogviszonyban? Olvasói kérdésre Surányi Imréné okleveles közgazdász válaszolt.
Biztosítási jogviszony Kérdés
Katás egyéni vállalkozó 2018 áprilisában kezdte tevékenységét. 2018. júniusban lebetegedett lehet, hogy 1 évig betegállományban lesz.Táppénzt csak 2 hónapig kap, mert az előző 2 évben nem volt munkáltatója. Ha lejár a táppénz és nem dolgozhat, milyen kötelezettsége lesz saját maga után? Ha vesz fel alkalmazottat és meghatalmazza írásban, a számlázással és a vállalkozás ügyeinek intézésével, folytathat-e bevételszerző tevékenységet.? Mi a teendő, hogy minden szabályos legyen? Segítségüket előre is köszönöm Tisztelettel:B Tóth Józsefné