70 találat a(z) magánnyugdíj cimkére
Mire kell még a nyugdíjpénz a kormányak? Cikk
A kormánynak sietős, hogy rendezze az Európai Bíróság által kifogásolt magyar áfaszabályozást, mert annak költségére a bekebelezett magán-nyugdíjpénztári vagyonból idén még telik, jövőre viszont már nem bírná el a költségvetés. Információnk szerint száz és kétszáz milliárd forint közötti áfát, és esetleg az ezt megfejelő kamatot kaphatnak meg még idén azok a vállalkozások, amelyektől uniós jogba ütköző módon tartott vissza áfát a magyar állam.
A választások után sem változtatnának a lengyel magánnyugdíj-rendszeren Cikk
Az októberben tartandó parlamenti választások után nem fog megváltozni a magánnyugdíj rendszer, amennyiben a mostani kormány marad hatalmon - jelentette ki egy rádióinterjúban az ország pénzügyminisztere.
Mit csinálunk a reálhozammal? Cikk
Elsősorban rövid távú megtakarításokban gondolkodik a lakosság - derül ki a Budapest Bank (BB) csoport állami nyugdíjrendszerbe visszalépő, az átlagosnál nagyobb visszatérítést kapó volt nyugdíjpénztári tagok körében végzett felmérése szerint.
PSZÁF-felszólítás: az adatait módosító nyugdíjpénztári tag is kapjon reálhozamot Cikk
A magánnyugdíjpénztárak akkor járnak el megfelelően, ha a tagi kifizetés utalásával kapcsolatosan eleget tesznek a volt pénztártag adatpontosítási, módosítási kérelmének és annak megfelelően ismételten gondoskodnak a tagi kifizetés teljesítéséről a végső jogszabályi határidőn belül - áll a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) közleményében.
OECD: a magánnyugdíj-alapok teljesítménye javult Cikk
Javult a magánnyugdíj-alapok teljesítménye 2010-ben, így több országban az alapok eszközértéke elérte a válság előtti szintet - írja elemzésében a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD).
Az OTP többszázmilliárdos magánnyugdíj-vagyont utalt az államkasszába Cikk
Határidőre átadta átlépő tagjainak vagyonát az Államadósság Kezelő Központnak az OTP Magánnyugdíjpénztár - áll a szolgáltató közleményében. A vagyon 685 milliárd forintra rúg.
Milliárdos a nyugdíjpénztári "túlszámlázás" Cikk
Az elmúlt napok sajtóhírei szerint a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) négy magánnyugdíjpénztárnál is azt állapította meg, hogy befektetéseiknél nem a tagok érdekeit képviselték; a hírbe hozott pénztárak az ING, az Aegon, az AXA és az OTP magánkasszája, amelyeknél a tagokat milliárdos nagyságrendű kár érte
Magán-nyugdíjpénztári vagyon: mit akar a kormány az Alkotmánybíróságtól? Cikk
Egy éven belül harmadszor írnák át a Fidesz-KDNP képviselői az Alkotmánybíróságról szóló törvényt. Most az Ab felduzzasztását szorgalmazzák.
Csehország: a nyugdíjrendszer átalakításáról szóló vitákat lezártnak lehet tekinteni Cikk
Nem lesz kötelező belépni a magánynyugdíjalapokba Csehországban; az általános forgalmi adó 20 százalékra emelkedik; az állam 3 százalékkal alacsonyabb járulékot fog elvenni az emberek fizetéséből, s több pénz marad a cégeknél - lényegében ezek a legfontosabb elemei a csehországi nyugdíjrendszer reformjának, amelyekben péntekre virradóra egyezett meg a kormánykoalíció három pártja.
Bajnai-Oszkó: különadók és einstandolás nélkül is teljesülhetett volna a hiánycél Cikk
Bajnai Gordon és Oszkó Péter szerint hazugság, hogy hamis tényeken alapult a tavalyi költségvetés. A volt miniszterelnök és a volt pénzügyminiszter közleményében azt írja: ha az Orbán-kormány folytatja elődje szigorú és takarékos gazdálkodását, és nem fél bevezetni a most februárra ígért kiadáscsökkentő intézkedéseket, akkor különadók és a magán-nyugdíjpénztári befizetések "einstandolása" nélkül is teljesíthető lett volna a hiánycél.
Magánnyugdíj vs állami: miben különbözik az öröklés és a rokkantság? Cikk
A tb rendszerbe visszalépésre a jövőben kizárólag rokkantság esetén lesz lehetőségük azoknak, aki most a maradás mellett döntenek. Visszatérésükkor azonban csak a 2011. november 30-ig megszerzett szolgálati időt veszik figyelembe, ahogy öröklés esetén is.
Nem veszti el az állami nyugdíjjogosultságát, aki a magánnyugdíjpénztárat választja Cikk
Nem veszti el az állami jogosultságát, aki magánnyugdíjpénztártag marad, csak jövő év december elsejétől nem szerez több szolgálati időt, így aligha lesz meg a jogosultsága a majdani állami nyugdíjra. Az Országos Nyugdíjfolyósító (ONYF) levele szerint az öröklés miatt nem érdemes a magánnyugdíjpénztárat választani. Eddig kétezren döntöttek úgy, hogy nem lépnek vissza az állami rendszerbe.
Magánnyugdíj: nyilatkozni nemcsak a helyszínen lehet Cikk
A magánnyugdíjpénztári tagnak - a kihirdetett törvény értelmében - január 31-ig kell nyilatkoznia arról, ha nem szeretné megszüntetni a tagságát. Személyi igazolványával együtt jelentkeznie kell bármely nyugdíjbiztosítási igazgatóságnál, a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnál (a továbbiakban: NYUFIG), vagy az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóságnál (ONYF).
Az Ab gondolkodik, mit tegyen az adót és nyugdíjat érintő beadványokkal Cikk
Az Alkotmánybíróság (Ab) hatáskörének szűkítése komoly fejtörést okoz mindazoknak, akik a végkielégítéseket visszamenőleg sújtó különadót vagy a magán-nyugdíjpénztári befizetések "államosítását" támadnák, mert csak az emberi méltóság sérelmére hivatkozhatnak - írta keddi számában a Népszabadság, amely szerint a bírák is vizsgálják, hogy mit kezdjenek ezekkel a beadványokkal.
Szavazott a parlament a nyugdíjrendszerről: január 31-ig kell dönteni Cikk
Átalakul a nyugdíjrendszer; az Országgyűlés hétfői döntése értelmében a magán-nyugdíjpénztári tagoknak január 31-ig dönteniük kell: maradnak, vagy belépnek az állami rendszerbe. A döntésről nyilatkozniuk azoknak kell, akik a maradást választják, ezt személyesen kell megtenniük nyugdíjbiztosítási igazgatási szervnél. Az átlépők adómentesen vehetik ki az infláció feletti hozamukat.