10 találat a(z) likviditás cimkére
Hogyan kell áfát tervezni? Mutatjuk Cikk
A pénzügyi tervezést végzők számára komoly kihívás, és megfontolást igényel, hogy hogyan szintetizálják a rengeteg adatot és készítsenek belőlük áfatervet. Az áfa megfelelő tervezése azért nélkülözhetetlen, mert komoly pénzeszközlekötést tud generálni, azaz igen nagy hatást gyakorol a likviditásra. A likviditás pedig azért fontos, mert a vállalkozás fizetőképességét ez a mutatószám határozza meg, és az is könnyen előfordulhat, hogy egy-egy kifizetésre már nem marad elegendő fedezet.
Áfatervezés: ezeket érdemes mérlegelni év végén Cikk
Közeledik az új év, ezzel együtt pedig a gazdasági életben is új fordulat kezdődik. Ahhoz, hogy bizonyos döntéseket már jövőre is alkalmazni lehessen, még az előző év decemberében el kell dönteni meghatározott dolgokat. Ilyen többek között, hogy valaki csoportos áfaalanyiságban akar-e részt venni, vagy hogy a társaságok meghatározott csoportja eddig csak kapcsolt vállalkozásként azonosította magát, de együttesen csoportot kívánnak létrehozni, vagy egyszerűen arról dönt az adózó, hogy eddig alanyi adómentes volt, és most áfaalany kíván lenni vagy fordítva.
Nem éri meg a fémzárolt vetőmagon spórolni Cikk
A fémzároltvetőmag-felhasználás csökkenésére számítanak a hazai vetőmagágazat szereplői. Ennek hátterében a gazdák likviditási helyzetének romlása áll, azonban a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), valamint a Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács nem javasolja, hogy ezen a költségen spóroljanak a gazdák: fémzárolt vetőmag vásárlása esetén hatósági oldalról is nyomon követett, ismert és biztos eredetű, faj- és fajtaazonos, szennyező anyagoktól és gyommagoktól mentes, magas csírázási erélyű alapanyaggal alapozható meg a minőségi árutermesztés – írja honlapján a NAK.
MNB: kiemelten kell figyelniük a bankoknak a likviditásra Cikk
A jegybank arra kérte a bankokat, hogy kiemelten figyeljenek likviditási kockázataikra a recessziós hatások, illetve a bankbetéteket érintő potenciális elszívó hatások miatt – tájékoztatta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az MTI-t a frissen kiadott vezetői körleveléről pénteken.
Húsz százalékkal nőtt a késve fizetések aránya a magyar vállalatok közti kereskedelemben Cikk
Húsz százalékkal nőtt a késve fizetések aránya a magyar vállalatok közti kereskedelemben, a vállalatközi számlák 40 százalékát a határidő lejárta után fizették ki a magyar vevők az elmúlt 12 hónapban – derül ki az Atradius hitelbiztosító fizetési szokásokról szóló elemzéséből.
Kétszeresére nőtt a kifizetetlen számlák aránya, emelkedett a hitelre történő eladás Cikk
Kifizetetlen maradt a vállalatközi (B2B) számlák 5 százaléka tavaly Magyarországon. Ez 2021-ben alig volt több, mint 2 százalék. Egyebek mellett ez áll az Atradius hitelbiztosító fizetési szokásokról szóló elemzésében. A magyar vállalatok ezért is pesszimistábbak a régiós átlagnál az idei évvel kapcsolatban. A válaszadók 49 százaléka attól tart, hogy az idén lassabban fizetik ki a számláikat a vevőik, mint tavaly. Ez egy százalékkal meghaladja a közép-európai átlagot. A késedelmes fizetés oka jellemzően a vevők likviditási helyzete. A felmérés 200 magyar vállalat megkérdezésével készült – írja sajtóközleményében az Atradius.
Nőtt a fizetésképtelen cégek száma Cikk
Magyarországon 2015 és 2020 között látványosan javultak a vállalati fizetésképtelenségre vonatkozó mutatók, az eljárások száma kevesebb, mint felére, 9545-ről 4293-ra esett öt év alatt, ez a pozitív trend azonban megtörni látszik – közölte az Euler Hermes hitelbiztosító szerdán elemzésében.
Likviditást pumpált a pénzpiacokra a kínai jegybank Cikk
Likviditást pumpált a pénzpiacokra nyíltpiaci műveletek révén kedden a kínai jegybank, hogy megakadályozza a likviditáshiány kialakulását.
Osztalékelőleg kifizetése részletekben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes zrt. (nincs felügyelő bizottság) 2017. március 28-án részvényesi határozatban döntött a 2016. évi eredmény felhasználásáról, a 2016. évi adózott eredmény teljes mértékben osztalékkifizetésre kerül. Az osztalék 2017. május 28-án teljes mértékben ki lett fizetve, ugyanakkor 2017. május 28-án részvényesi határozatban döntés született osztalékelőleg kifizetésére is (az előző évi, 2016. évi beszámoló alapján), melynek egy része ki lett fizetve 2017. május 28-án, a maradék osztalékelőleg a likviditási helyzettől függően kerül majd 2017. évben kifizetésre. A 2017. május 28-ai osztalékelőlegről szóló részvényesi határozat alapján akár 10 osztalékelőleg kifizetés is lehetséges részletekben? A 2017. évi osztalékelőleg a saját tőke (szabad eredménytartalék) mintegy 20 százaléka, a jegyzett tőke a saját tőke 10 százaléka, így a saját tőkére vonatkozó előírások bőven az értékhatár alatt maradnak. Kizárólag csak a likviditási helyzet, ami az osztalékelőleg kifizetését korlátozza, de a döntéskor a vagyoni fedezet rendelkezésre áll. Köszönöm szíves válaszát.
Tőketartalék csökkentése Kérdés
Adott egy kft., amely a közeljövőben jelentős beruházást tervez, amihez tőkére van szüksége. Ezért a tőkét a tulajdonosok úgy vinnék be a cégbe, hogy jegyzett tőkét emelnek 1 millió forinttal, a maradék 49 millió forintot pedig ezzel egyidejűleg tőketartalékba helyeznék. Kérdés: ha a cég likviditási helyzete úgy alakul, hogy 4-5 év múlva a tőketartalékban lévő pénzt vissza tudják fizetni a tulajdonosok felé, azt megtehetik? A jegyzett tőkéhez nem nyúlnának, csak a tőketartalékot vennék vissza? Ezt így lehet? Ha nem lehet, akkor mi a törvényes folyamata annak, hogy a 49 millió forint visszakerüljön a tulajdonosokhoz? Válaszukat előre is köszönöm.