595 találat a(z) kedvezmény cimkére
Gyet melletti tagi jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő, Van egy kft., ahol az egyik tag, aki ügyvezető, gyet mellett látja el az ügyvezetői teendőit. Szeretném megkérdezni, hogy hogyan kell ezt bejelenteni, illetve a 08-ason jelezni. A másik kérdés a fenti jogviszonyban igénybe vehető szochokedvezményre vonatkozna. Amennyiben 2018-ban nem vette igénybe a gyet melletti munkavégzés szochokedvezményét, de utólag önellenőrzéssel igénybe veszi, akkor 2019-ben tovább érvényesítheti vagy nem? De ha tagi jövedelemkivétje van csak, akkor nem is vehet igénybe szochokedvezményt? Köszönöm a válaszát!
K+F kedvezmények 2019 Kérdés
Tisztelt Adózóna! Orvos-kutató Kft. K+F tevékenységet végez orvosok megbízási szerződés/munkaviszonyban való alkalmazás alapján. Milyen tao, szocho és egyéb adókedvezmények/adóalap-csökkentő kedvezmények vehetők igénybe egyszerre és vagylagosan, milyen maximummal? A szochotörvény változása miatt mire kell odafigyelni 2019. 01. 01-jétől (januári bérszámfejtésnél), meddig kell/használható még a régi és vagy már az új jogszabály? Munkavállalónként egyénileg is lehet eltérő a régi/új törvény alkalmazása az átmeneti időszakban? Milyen alá-bizonylatolási kötelezettséget von maga utána az egész kedvezmény (munkavállalói, K+F tevékenység) igénybevételi választás/alkalmazás? Szeretném megkérni a részletes egyértelmű és nem csak jogszabályra hivatkozó témakidolgozásra, hogy nem szakmabeli olvasó is értelmezni tudja. Nagyon köszönöm.
Taokedvezmény Kérdés
A társaságiadó-törvény 7. § zs) pontja alapján a mikrovállalkozás is igénybe veheti a kedvezményt, mivel a szövegben kis- és középvállalkozás szerepel? A 2017-es évben nem vettem igénybe e pont alapján kedvezményt, ezt 2019-ben önrevízióval módosíthatom? Köszönettel.
K+F szochokedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2019-es új változások kapcsán szeretnék érdeklődni, hogy vehet-e igénybe kutatás-fejlesztési tevékenység kapcsán szochokedvezményt a fejlesztőmérnökei bérére az a cég, melynek főtevékenysége 71.12 mérnöki tevékenység (egyéb tevékenységi körökben szerepel 7219,7220)
Elektronikus kedvezménykupon Kérdés
Tisztelt szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném a segítségüket kérni: Egy magyar cég az eMAG webáruházon keresztül (is) értékesít. Az eMAG üzemeltetője időnként az ott vásárlóknak kedvezményre jogosító elektronikus kupont ad, mely a következő vásárlás alkalmával kedvezményre beváltható. Van, amikor termék után jár, van, amikor bizonyos összeg vásárlása felett, van, amikor csak úgy adják nekik minden feltétel nélkül. A terméket a webshopban értékesítő cég csak a megrendelés megérkezésekor látja, hogy a vásárló beváltotta a kupont és a kedvezmény összegével kevesebbet fizet, mely különbözetet az eMAG román üzemeltetője átutalással megtérít. A pénzmozgáshoz kapcsolódóan a webshop üzemeltetője csak a saját nevére kiállított "pénzbekérő nyomtatvány"-t küld, számlát nem állít ki sem az áruról, sem a kedvezményre jogosító utalványról. A vásárlónak az eladó cég állít ki számlát, s küldi meg azt az áruval együtt. A kiállított számla tartalmazhatja-e a levont kedvezményt áfásan, mint árengedmény, vagy „csak” a fizetendő végösszegből vonhatja le áfa mentesen? Hogyan kell az ilyen kedvezményes értékesítést 2019-ben áfa és számlázás tekintetében kezelni? Az eMAG által a vásárló helyett megtérített összeg hogyan kezelendő ebben az ügyletben? Utalványvásárlásnak számít-e, számlát kell-e kiállítani róla? Ha igen, kit terhel a számlakiállítási kötelezettség? Egyáltalán utalványnak minősül-e az így adott kedvezmény? Válaszukat előre is köszönöm
Szochokedvezmények 2019-ben, táblázatban Cikk
2019. január 1-jétől nagy horderejű módosítás történt a szociális hozzájárulási adóból igénybe vehető kedvezményekben (közben a szocho mértéke változatlanul 19,5 százalék).
Szakképzési hozzájárulás kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő ! 2018-ban egy vállalkozás foglalkoztatott főiskolai hallgatót együttműködési megállapodással szakmai gyakorlati képzés keretében. A cég igénybe szeretné venni a szakképzési hozzájárulási alapcsökkentő normatíva kedvezményt. A kérdésem, hogy ezt csak az adott hónap 08-as járulék bevallásában teheti meg a szakképzési előlegeknél, vagy az éves decemberi elszámolásnál igénybe veheti a teljeset? Köszönettel!
Kutatási-fejlesztési tevékenység után érvényesíthető szocho-kedvezmény Kérdés
Tisztelt Adózóna! Cégünknél van dolgozó, akire igénybe vesszük a kutatási-fejlesztési tevékenység után járó szocho-kedvezményt. Ez a kedvezmény 2019.01.01. megszűnik. Abban kérném a segítségüket, hogy meddig lehet érvényesíteni, mert erre vonatkozóan nem találtam törvényi hivatkozást. Üdvözlettel:
Nagyobb kedvezménnyel vehetik meg a honvédségi lakásokat a katonák Cikk
Az eddiginél nagyobb kedvezménnyel vehetik meg a honvédségi lakásokat az arra jogosultak a Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat szerint.
Szakképzési hozzájárulási kedvezmény, 2018 Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szakképzési hozzájárulási kedvezménnyel kapcsolatban szeretnék kérdezni. 2018. 02. 05-2019. 12. 15-éig tartó hallgatói szerződést kötöttünk egy fő hallgatóval mint szakmai gyakorlóhely, duális mesterképzési program szakmai gyakorlatának biztosítására.A hallgató gyakorlaton az 1-3 szemeszterben 13 hetes, a 4. szemeszterben 9 hetes szorgalmi időszakok (22 hét) között (22 hét) teljes munkaidőben napi 8 órában van. A hallgatónak díjazást fizetünk minden hónapban, a mindenkori minimálbér 15 százalékát (82 800 forintot). A kérdésem az, hogy az éves szakképzési hozzájárulás elszámolásánál a teljes évre járó kedvezményt (8571 Ft/nap x az éves munkanapok), vagy csak a ténylegesen töltött gyakorlati napokra (22 hét x 5 nap ) számolhatjuk el? Válaszát előre is köszönöm
Tao-kedvezmény – önrevízió Kérdés
2015. évi tao-kedvezményt 2018. év végén önrevíziózhatok-e? (Nincs ellenőrzés alatt a 2015. évi időszak.)
Iparűzési adó: beruházás után mentességet, kedvezményt adhat az önkormányzat Cikk
2019-től a települési önkormányzat rendeletében mentességet, illetve kedvezményt állapíthat meg az iparűzési adóra a vállalkozás adóévben üzembe helyezett beruházása után.
Személyi jellegű kifizetés a kivaalapban idén és 2019-ben Cikk
A kivaalany adóalapjának személyi jellegű kifizetéssel azonos része a 2019-től hatályba lépő adótörvény-módosítások következtében több ponton változik. Cikkünkben a 2018. évi előírásokkal összehasonlítva mutatjuk be a szabályozást.
Részmunkaidős szochokedvezménye Kérdés
55 év feletti munkavállaló munkaideje 1-jétől 14-éig heti 12 óra, erre az időszakra a munkabére 25 ezer forint, 15-étől 30-áig heti 20 óra, erre az időszakra a munkabére 53 ezer forint. Hogyan kell kiszámolni a szochokedvezmény összegét?
Kedvezmények sorrendje Kérdés
Tisztelt Adózóna, Az SZJA 2019: Ez lett a vége cikk végén a kedvezmények sorrendjéről írnak: "A kedvezmények sorrendje Új rendelkezés szerint az adóelőleg megállapításánál a kedvezményeket (családi kedvezmény, családi járulékkedvezmény, személyi kedvezmény stb.) elsőként a tevékenység ellenértékeként (munkabérként, megbízási díjként stb.) juttatott jövedelemmel, a jövedelmet terhelő adóelőleggel, járulékkal szemben kell érvényesíteni, és csak ezt követően lehet a tevékenység ellenértékének nem minősülő (de az összevont adóalapba tartozó) juttatásokkal szemben figyelembe venni [szja tv. 48. § (6) bekezdés]." A 48. §-hoz a T2931. számú törvényjavaslatban sem találok (6)-os bekezdést, ami ezt így leírná. Akkor ezt most, hogy kell érteni? Hónap közben úgy kell számfejteni az önkéntes pénztári juttatásokat, hogy nem érvényesít adó- és járulékkedvezményt, majd a hóvégi számfejtésnél (mivel a bérfizetés a tárgyhónapot követő 5-én történik) kell először a bére után érvényesíteni az adó- és járulékkedvezményt, és csak ezután lehet az önkéntes pénztári befizetés után érvényesíteni az adó- és járulékkedvezményt? Köszönöm a segítséget.