594 találat a(z) kedvezmény cimkére
Koronavírus – Szja Kérdés
A Magyar Közlönyben megjelent 47/2020. kormányrendelet (1) bekezdésének b.) pontja szerint a munkavállaló a személyi jövedelemadó fizetésére továbbra is kötelezett?
Illeték Kérdés
T. Cim! Érdeklődöm, hogy ingatlanvásárlás esetén mennyi illetéket kell fizetni, milyen esetekben van kedvezmény? Köszönettel: BBE
Védett korú, mezőgazdasági ágazatban foglalkoztatott utáni szocho-kedvezmény Kérdés
Egy most belépett munkavállaló (mezőgazdaságban telepvezető, 1959. évben született mezőgazdasági diplomás férfi) előző munkahelyéről hozott igazolásán szocho-mentesség/kedvezmény jelenik meg. A munkavállalónál szeretnék én is szocho-kedvezményt beállítani, de erre nem találtam megfelelő jogcímet, melyben kérem szépen a segítő tájékoztatásukat.
Kedvezményeket nyújtó szolgáltatás (klubkártya) adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő Vállalkozásunk kedvezményeket biztosító éttermekkel, szállodákkal, sportklubokkal, közértekkel áll együttműködéses kapcsolatban, mely lehetőséget kiközvetítenénk olyan cégeknek, melyek munkavállalóik részére biztosítanák a kedvezmények igénybevételét. Felmerült, hogy az igénybe vevő cégeknél az általunk nyújtott szolgáltatás díja nem minősül-e természetbeni juttatásnak. Köszönöm a segítséget: mikro
Önálló tevékenységet folytat? A minimálbér így hat a kedvezményekre Cikk
A minimálbér összege 149 ezer forintról 161 ezer forintra emelkedett január elsejétől, és ezt az összeget kell alkalmazni az önálló tevékenységet folytatók esetében is egyes kedvezmények érvényesítésénél. A kedvezmények tekintetében két adózói kör érintett, az egyik az őstermelők, a másik az szja-törvény hatálya alá tartozó egyéni vállalkozók.
MLM bónuszjóváírás kiszámlázása Kérdés
Tisztelt Cím! Van egy kft. amely az MLM rendszer keretein belül illóolajokat vásárol, a megrendelések és a besorolási fokozata után pedig bónuszpontokat írnak neki jóvá. Az MLM rendszer lényege röviden, hogy egy termék fogyasztója a terméket továbbajánlja egy másik lehetséges fogyasztónak, s így ő maga személyesen, közvetlenül részt vesz az értékesítésben. Ez alapján mint ajánlót az általa „értékesített” termékek után bizonyos javadalmazás illeti meg. Ha az ő vásárlója a terméket ismételten sikeresen továbbajánlja, s ebből következően újra vásárlás és fogyasztás történik, a tovább-ajánló személyeket jutalék illeti meg, és az eredeti ajánló ebből a jutalékból is jutalék-részesedést kap. Ezek a bónuszok a továbbiakban levásárolhatók vagy kiutalásra kerülhetnek. A kft. eddig ezekből a bónuszokból fedezte a további vásárlásait, de most jóváírtak a bankszámláján egy jelentősebb összeget a fennálló bónuszai alapján. A kérdésem az lenne hogy milyen dokumentum szükséges ennek a pénzmozgásnak az alátámasztására? Szükséges számla vagy szerződés, és ha igen, hogyan kell helyesen kiszámlázni a kapott kedvezményt? Válaszát előre is köszönöm!
Személyi kedvezmény Kérdés
Kedves Szakértő! Alábbi témában szeretném segítségét kérni ! Alkalmazottunk házastársa teljes cselekvőképtelen rokkant. Munkavállalónk a gyámja, és erre tekintettel ő kapja a rokkantsági ellátást a férje után. Érdeklődnék, hogy munkavállalónk jogosult-e valamilyen adó-, illetve járulékkedvezményre, mi mint munkáltató jogosultak vagyunk-e járulékkedvezményre? Segítségét előre is köszönöm! Tünde
Szochokedvezmény kivában Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kiva adózásnál hogyan számolható ki a szocho-kedvezmény a munkaerőpiacra lépőknél, akik a foglalkoztatás kezdetének hónapját megelőzően 275 napon belül legfeljebb 92 napig rendelkeztek jogviszonnyal? Ilyen esetben a kivaalapot az érintett munkavállaló bruttó bére az alapot csökkentő tétel? Válaszát előre is köszönöm!
Napkollektor tao kedvezmény Kérdés
Tisztelt Cím! Napkollektor beruházást tervez egy kft. A kivitelező cég szerint a villamosenergiát előállító napkollektorra társaságiadó-kedvezményt nem lehet igénybe venni, mint megújuló energiaforrásra. A törvény sem egyértelmű számomra. Valóban nem vehető erre igénybe tao-kedvezmény? Köszönettel.
Kgfb: tarifák, kedvezmények, fedezetlenségi díjak Cikk
Már kalkulálhatók az év végi évfordulós kgfb-szerződések díjai a MABISZ Díjnavigátoron, és a mabisz.hu-n tanulmányozhatóak az új fedezetlenségi díjak is, amelyeket a felelősségbiztosítással nem rendelkező gépjárművek tulajdonosainak, üzembentartóinak kell fizetniük, hívja fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) közleménye.
Szakképzési hozzájárulás könyvelése Kérdés
Tisztelt Cím! A cégnek van szakmunkás tanulója, akit tanulószerződéssel foglalkoztatunk. Utána igénybe vesszük a szakképzési hozzájárulásnál a kedvezményeket. A kedvezmény összegét év közben hová kell könyvelni? Az év végi bevallásban feltüntetett kedvezmény összegét hová könyveljük? A visszaigényelt és kapott összeget miként rendezzük a könyvelésben? Válaszukat előre is köszönöm!
Rokkantsági ellátás melletti munkavégzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Rokkantsági ellátás mellett való munkavégzés mint munkavállaló tb jogviszonyt keletkeztet? Be kell jelenteni a 19T1041 nyomtatványon mint munkaviszonyt? A járulék fizetése megegyezik a sima munkavállalóéval? Lehet a munkáltatónak bármilyen kedvezményt igénybe vennie? Köszönettel Ibolya
Szochokedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2016-ban szült munkavállaló után 2017 februárja óta érvényesítettünk szochokedvezményt, eddig gyedben majd gyesben részesülő után vettük igénybe. (Tőlünk ment el csedre.) A gyes lejárta után is érvényesíthető valamilyen szochokedvezmény? A munkavállaló 3 gyermek után jogosult családi pótlékra. Válaszát köszönöm.
Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A megváltozott munkaképességről kelt orvosi vélemény (össz- szervezeti egészségkárosodás: 42%) 2019. július 18-án, az erről szóló határozatot 2019. július 29-án kelt. Kérdésem az, hogy mely időponttól lehet a munkáltatónak igénybe vennie szociális hozzájárulási adót, illetve a rehabilitációs hozzájárulást? A munkavállaló 2019. június 1-től áll alkalmazásban a kft.-nél. Hogyan változik a fenti adók megfizetése, ha a munkavállaló munkaviszonya október 25-én megszűnik? Köszönöm a válaszát.
Szocho Kérdés
T. Adózóna! Rehabilitációs célú foglalkoztatást végzünk, sokféle sérült emberrel dolgozunk. Foglalkoztatóként kinek nem kell, ilyen iratokkal rendelkező munkavállalók után szociális hozzájárulást fizetni? (Aktív és nyugdíjas egyaránt érdekel bennünket.)