447 találat a(z) külföld cimkére
Kiküldetési díj költségviselése: fióktelep vagy anyavállalat? Kérdés
Tisztelt Szakértő! A külföldi fióktelepen (külföldi, EU-s) kiküldetés keretében dolgozó munkavállalók kiküldetési díját fizetheti-e a fióktelep? És a munkabérét? Ha igen, akkor ezen elemek után külföldön adózik a cég? Milyen szabályok vonatkoznak erre? Köszönöm.
Külföldi kiküldetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Külföldi kiküldetés esetén mi, hogyan számolható el, és mit melyik sorokra kell betenni az áfabevallásba? EU-s és harmadik ország között van különbség? Például EU-snál kell-e közösségi adószám (mondjuk taxinál, szállásnál) vagy az ottani igénybevételnek számít és az áfa bevallás 17-es sorába kerül? És mit lehet nyugta alapján (például taxi, repülőjegy)? Szállásról kell számla vagy elég nyugta? Étel, italról kell számla vagy elég a nyugta? Kiküldetési rendelvénybe csak a nyugtásakat és a napidíjat kell-e beírni, a számlásakat pedig céges számlaként lekönyvelni? Az áfáját van, aminek le lehet vonni (például szállás, repjegy, étel-ital)? Miket kell berakni az áfabevallásba és melyik sorokra? A külföldi étel-ital természetbeni juttatásnak minősül és ugyanúgy kell rá szja- és ehót számolni és fizetni?
Tudnivalók a fatermékimporthoz szükséges dokumentumokról Cikk
Az importőr – mint első forgalomba hozó – felelős a Magyarországon kereskedelmi forgalomba kerülő, külföldről származó fatermékekkel kapcsolatos követelmények betartásáért. A NÉBIH összegyűjtötte a külföldi fatermékek behozatalához kötelező dokumentumokkal kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.
Napidij Kérdés
Külföldi napidij után milyen adó-, illetve járulékfizetési kötelezettsége van a munkavállalónak és egyéb külsős megbízottnak,illetve a munkáltatónak és kifizetőnek?
Itt a NAV legújabb tájékoztatója a külföldön nyaralóknak Cikk
A külföldön nyaralóknak indulás előtt érdemes tájékozódniuk az érvényes vámszabályokról – hívta fel a figyelmet Leopold Róbert, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vám- és jövedéki szóvivője röszkei sajtótájékoztatóján.
Magyar partner megbízása, külföldi teljesítés áfabeli megítélése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem megbízások alapján külföldön végez folyamatosan áruszállítást (kamionozik). Magyar vállalkozás a megbízott és magyar vállalkozás a megbízó is. A teljesítés helye pedig döntően az EU tagállamai, egyik országból, a másikba történő áruszállítás teljesítése. A megbízó és a megbízott is magyar, adószámmal rendelkező áfaalany. A kérdés az, hogy a megbízás teljesítését követően kiállítandó számla (megbízott számlája) áfa szempontjából hogyan ítélendő meg, szerepelhet-e áfa a kiállított számlán, ha külföldön történt a teljesítés? Ez a megbízás hogyan ítélendő meg, a teljesítő országra érvényes áfát kell szerepeltetni a számlán, vagy a szolgáltatás helye szerint számlázható (például Spanyolországból Németországba szól a teljesítendő fuvar mint megbízás). Köszönöm válaszát.
Adószámos magánszemély külföldre számláz 2. Kérdés
http://adozona.hu/kerdesek/2017_5_16_adoszamos_maganszemely_kulfoldre__uue#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice Kedves Hunyadné Szűts Veronika! A fenti kérdésemre adott válaszát köszönöm szépen! Azt szeretném még kérdezni, hogy ha van szerződés a két fél között és a jövedelem alapján létrejön a biztosítási jogviszony, a nyugdíj- és egészségbiztosítási járulékot (az ehóhoz hasonlóan) szintén a magánszemély fizeti "maga után"? Köszönettel Vágner Emília
Külföldön szerzett kamatjövedelem adózása Kérdés
Tisztelt Hölgyem/Uram! Belföldi illetőségű magánszemély Nagy-Brittaniában lévő családi befektetési alapból szerez jövedelmet, melyből ott 45 százalék adót vontak le. Magyarországon kell-e ezt a bevallásban szerepeltetnie? Kamatnak minősül? Amennyiben itthon adóköteles, úgy melyik sorban kell feltüntetni? A kint megfizetett adó levonható a magyar adóból? Amennyiben itt adóköteles, a kint megfizetett adó ott visszaigényelhető? Köszönöm!
Külföldi tanulmányút étkezési költségének adóvonzata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy nonprofit kft. elnyerte a Nemzeti Tehetség Program NTP-MOI-15 pályázatát. Ennek értelmében tehetséges fiataloknak szerveztek külföldi művészeti tanulmányutat. A fiatalok semmilyen munkaügyi jogviszonyban nem állnak a kft.-vel. Az útra a kft. ügyvezetője kísérte el őket. Napidíjelszámolás senki esetében nem történt. Az út során elfogyasztott ételekről éttermi számlát hoztak. Az a kérdés merült fel, hogy e számlák után kell-e a kft.-nek bármilyen adót fizetni. Szerintem igen, a kft. vezetése szerint nem. Mivel nem értünk egyet, kérném, hogy válaszát legyen szíves törvényi hivatkozásokkal alátámasztani. Köszönettel: Kenedli Katalin (könyvelő)
Külföldön végzett tevékenység számlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném kérni az állásfoglalását: egy magyarországi cégnek Olaszországban van egy pavilonja, melynek elbontásához magyarországi céget kíván igénybe venni. Kérdés, hogy milyen számlát kell kapni a megrendelőnek a bontásról? Az olasz adózásának megfelelően, hisz az áfa mindig a teljesítés helyét veszi alapul? Tehát a kivitelezőnek be kell jelentkezni az olasz adóhatósághoz, illetve vélelmezem, telephelyet kell nyitni? A megrendelő visszaigényelheti az áfa összegét? Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel: Varró Mária
Csok jogviszony Kérdés
Magánszemélyként Ausztriában van a bejelentett főállásom, mellette pedig mellékállásban egyéni vállalkozó vagyok. Jogosult vagyok-e ez esetben csok igénybevételére? Első körben a tb elutasította a biztosítási jogviszony igazolásának kiadását, mert azt állítják, hogy ha külföldön vagyok bejelentve, akkor másodlagos, hogy mellette egyéni vállalkozó vagyok, holott a 1997. évi LXXX törvény 5. paragrafus e pontja szerint véleményem szerint jogosult lennék.
Lakásbérbeadás elszámolható költségei Kérdés
Tisztelt Szakértő! Házaspár 2016 áprilisától Angliában él és dolgozik előreláthatólag 2 évig. Itthon magánszemélyként bérbe adták a férj nevén lévő 1 db és a feleség nevén lévő 1 db kislakást. Angliában bérelnek egyet házaspárként, a szerződés mindkettőjük nevére szól. Elszámolhatják-e a kinti lakás bérleti díját/rezsijét megosztva az itthoni 1-1 lakás bevételével szemben? Elszámolhatóságot befolyásolja-e, hogy a férj cége az első 3 havi lakbért átvállalta és adóköteles bevételként leadóztatta. Tisztelettel köszönöm előre is a segítségüket.
Külföldön megfizetett adó levonása Kérdés
Tisztelt Hölgyem/Uram! Külföldi partner által levont társasági adó előleg (Wittholding Tax) elszámolásával kapcsolatban szeretném a segítségét kérni. 1. Amennyiben külföldön többet vontak le, mint amit itthon levonásba tudunk helyezni, úgy a fennmaradó követelés továbbvihető-e a következő adóévre? 2. Amennyiben a levonásról külön igazolással nem rendelkezünk, úgy is elszámolható-e? 3. Amennyiben itthon a jövedelemminimum szerint kell adót fizetni, úgy ebből is levonható a külföldön megfizetett adó?
Svédországban végzett munka adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik ismerősöm (aki főállásban itthon, magyar egyetemen tanít), Svédországban dolgozott 2016-ban, szabadságideje alatt. Az ottani munkavégzése nem érte el a 183 napot. Kapott egy igazolást a svéd adóhatóságtól, hogy az adót levonták tőle. Kérdésem, hogy elegendő-e, ha 1653. szja bevallása 57. sorába - tájékoztató adatként - beírom a megkeresett díjazás összegét? Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Boskóné
Egyesületek, alapítványok: holnap kezdi tárgyalni az Országgyűlés a támadott előterjesztést Cikk
Szerdán kezdi meg „A külföldről támogatott szervezetek átláthatóságáról” szóló törvényjavaslat általános vitáját az Országgyűlés.