447 találat a(z) külföld cimkére
Családi ellátások Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi esetről szeretnék kérdezni a családi ellátásokkal kapcsolatosan: az apa román állampolgár, ott él, ott dolgozik. Az anya és 3 gyerek magyar állampolgárok, itt születtek, itt élnek. Az anyának Magyarországon van biztosítási jogviszonya, jelenleg gyermeknevelési támogatás (gyetet) kap. Ha kiköltöznének Romániába (a magyarországi állandó lakcímük meghagyásával) megkapnák ugyanúgy a családi pótlékot és a gyet-et? A gyerekek ott járnának óvodába, iskolába.
Étkezés elszámolása munkavállalónál és tagnál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy belföldi társaság tagja és alkalmazottja 3. országbeli megrendelést teljesítve külföldön végzett munkát 2 hónap időtartamban. Az étkezésükről nyugtákat hoztak, melyek összegét saját költségükre előlegezték meg (étterem, közért stb). Milyen adózással fizethető ki részükre a fogyasztás? Van-e összegkorlát? Köszönettel: Reményi Győzőné
Webáruház: külföldi értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy webáruházat működtető kft.-nél egy román állampolgár folyamatosan vásárol. Magyarországon, az átvevőponton veszi át az árut, kiviszi az országból, majd külföldi utasként az áfát visszafizetjük részére, ahogy beérkezik a bizonylat arról, hogy az áru Magyarországot elhagyta. Van-e valamilyen összeghatár erre vonatkozóan, hogy milyen értékű árut vihet egy évben, vagy a kft.-nek a külföldi országban be kell-e jelentkezni adóalanyként? Havi szinten a kivitt áru mennyisége akár 10 millió Ft is lehet. Köszönettel.
Őstermelő értékesítése külföldön Kérdés
Tisztelt Szakértő! Őstermelő az általa termelt mézet eladhatja-e Ausztriában úgy, hogy ő viszi ki a piacra és ott értékesíti? Az értékesítéshez milyen feltételeknek kell megfelelnie és milyen bejelentések, nyomtatványok szükségesek? Válaszát előre is köszönöm!
Céges tárgyi eszköz külföldön Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bekerülhet-e egy magyar cégbe egy európai B tagországban vásárolt, Magyarországon nyilvántartásba nem vett használt motorkerékpár, ha külföldön használja az ügyvezető, és ez szükséges a munkavégzéséhez? Ha bekerülhet, költség és amortizáció elszámolható-e utána? Természetesen az adott országban regisztrálva van a jármű.
Külföldi szállásdíj elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk 3,5 tonna alatti gépjárművel (furgonnal) végez árufuvarozást. Esetenként Lengyelországba is szállít, ahonnan a munkavállaló szállásdíjról hozott a cég nevére szóló számlát (300 PLN=nagyjából 22 000 Ft= 71 euró). A számla áfát tartalmaz. Kérdésem, hogyan kell elszámolni? Köszönöm.
Külföldön biztosított magyarországi képviselet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Lenne egy szlovák munkavállalónk, aki 8 órás munkaviszonnyal rendelkezik Szlovákiában. Magyarországon cégünk képviseletét látná el a magyar ügyintézések során. Erre a jogviszonyra keresnénk megoldást. Tevékenységének gyakoriságát nem lehet meghatározni, az ügy lefolyásától függ. Lehet, hogy egy hét, de akár lehet csak pár óra. Hogyan tudunk eleget tenni a törvényes alkalmazásnak? Melyik jogviszony a legmegfelelőbb, valamint milyen adózási szabályok vonatkoznak arra? Válaszát előre is köszönöm!
Munkaviszony megszüntetése Kérdés
Tisztelt Adózóna! Dolgozónk gyes ideje alatt Németországba költözött, akkor még nem lehetett tudni, mennyi időre. Azóta, 2015-ben lejárt a gyese, de még mindig kint tartózkodik, ugyanakkor cégünknél munkaviszonyban áll, fizetés nélküli szabadságon van. Hogyan lehet megszüntetni munkaviszonyát jogszerűen? Válaszukat előre is köszönöm! Simon Péter
Tehergépkocsi eladása külfökdre Kérdés
http://adozona.hu/kerdesek/2017_7_21_Tehergepkocsi_eladas_kulfoldre_wej A mongol magánszemélynek van tartózkodási engedélye, ami 2017. novemberig érvényes. Ebben az esetben akkor 27% áfás a tehergépkocsi eladása?
Anyasági támogatás és babakötvény a külhoni magyaroknak Cikk
Jövő januártól a Köldökzsinór program keretében kiterjesztik az egyszeri anyasági támogatást a külhoni magyarságra is, erre 640 millió forintot különítettek el első évben – mondta Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára az MTI-nek.
Külföldön, külföldinek fizetett bér Kérdés
T. Szakértő! Egy vállalkozás külföldön (mondjuk Kenyában) építőipari kivitelezést végez. Részben saját alkalmazottakat utaztat ki, részben ottani munkaerőt alkalmaz. Ott (Kenya) nincsen semmilyen társadalombiztosítási szabály, sem jövedelemadó. A kérdés az, hogy a külföldön (fizikailag), külföldi (devizakülföldi) állampolgároknak fizetett munkabér után Magyarországon keletkezik-e valamilyen adó vagy járulékfizetési kötelezettsége a társaságnak? Ha igen, akkor milyen és melyik törvény írja elő? Előre is köszönöm megtisztelő válaszukat!
Civilszervezeteket figyelmeztet az Országos Bírósági Hivatal Cikk
2017. június 27-étől a civilszervezeteknek be kell jelenteniük a bíróságon, ha az adott évben 7 200 000 forintot elérő támogatást kaptak külföldről. Ha a bejelentést elmulasztják, a bíróság bírságot szabhat ki – figyelmeztet az Országos Bírósági Hivatal.
Több a betöltetlen álláshely az EU-ban és az euróövezetben Cikk
Negyedéves és éves összehasonlításban is nőtt az üres álláshelyek aránya az Európai Unióban és az euróövezetben egyaránt az első negyedévben – közölte ma az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat.
Külföldre utazik? Kötött biztosítást? Cikk
Becslések szerint a magyar kiutazók 40-45 százaléka köt utasbiztosítást, ami javuló tendencia – mondta Gilyén Ágnes, a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) kommunikációs főosztályvezetője pénteken az M1 aktuális csatornán.
Időszakos számlázás külföldre Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szoftverfejlesztéssel foglalkozó vállalkozás havi rendszerességgel nyújt szolgáltatás Angliába. Szeretném megkérdezni, hogy helyes-e az alábbiak szerint történő könyvelés. Például számla dátuma: május 2. Teljesítés időpontja: június 1. Fizetési határidő: június 1. Az áprilisban elvégzett munka kerül kiszámlázásra. Én ezt úgy könyvelem, hogy a május 2. (mint a számla dátuma) szerinti MNB árfolyamot választom, viszont április 30-ai időponttal könyvelem le és a bevételt a júniusi áfabevallásban vallom be. Köszönöm a segítséget! Vágner Emília