102 találat a(z) képzés cimkére
Kisgéphajó- és vitorláskishajó-vezetői képzés
Kérdés
Az alábbiakban kérném a válaszadó segítségét. Kft. a címben megadott tevékenységi kört végzi főtevékenységként. Az oktatás, amelyet végez, kizárólag a Nemzeti Közlekedési Hatóság engedélyének birtokában végezhető. A 15/2001 (V.27) KöVim-rendelet szabályozza a képzést, amely alapján jóvá kell hagyatni a képzést, az oktatókat, oktatási tervet kell készíteni, oktatási naplót kell vezetni, képzési igazolást kell kiállítani...stb. A tevékenységi kör besorolásában kérném a segítséget, miszerint belefér-e az áfatörvény 85. § (2) bekezdés b) pontjába a fent említett oktatási tevékenység? Tehát közérdekű jellegre tekintettel lehet-e áfa alóli mentességről beszélni? Válaszukat előre is megköszönve, tisztelettel: Timi
Áfa hatálya alá tartozik?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Intézményünk önálló jogi személyként működő, egyházi fenntartású, pedagógiai-szakmai szolgáltató. A fenntartó egyházunk felkérésére (az egyház által megvalósított EU-s pályázat terhére), a szintén az egyházunk fenntartásában lévő oktatási intézményekben dolgozó dajkák, iskolatitkárok, gazdasági vezetők, hitoktatók, pedagógusok részére – vállalkozási szerződés keretében – vállaltuk képzések (szakmai műhelymunkák) kidolgozását és megtartását, szakértői napok tartását, melynek ellenértékét az egyház felé kiszámláztuk. A szerződött és számlázott összeg meghaladja a 6 millió forintot, mely az egyházi intézmények esetében az áfa tekintetében akkor játszik szerepet, ha a vállalkozási tevékenységéből származó bevétele ezt az értéket meghaladja. Intézményünk alanyi adómentes, és bár a felsorolt tevékenységek mind szerepelnek az alapító okiratunkban, mint végezhető alaptevékenység, és azokat kizárólag saját egyházi körünkben végeztük, mégsem merem biztosan állítani, hogy nem kerültünk az áfa hatálya alá. Kételyem nem csupán a szerződött összeg mértékéből fakad, hanem abból is, hogy egy TÁMOP-pályázat keretében rendelték tőlünk a szolgáltatásokat, ezért tartok tőle, hogy a NAV esetleg vállalkozási tevékenységnek minősítheti azt. Mivel nem szeretnék se adóhiányt, se fölösleges adóbefizetést, ezért kérem ki az ön véleményét is. Nyugodt lehetek, nem kell áfát fizetnem, vagy helyesebben teszem, ha benyújtom az áfabevallást és befizetem az áfát? Köszönettel: Andrea
Oktatási, képzési díj áfalevonási jog
Kérdés
Ha a cég alkalmazottja a tevékenységéhez kötődő képzésben vesz részt, és a képzésről félévente áfás számlát kap, és a cég vállalja a képzés költéségét, akkor a képzési díj áfája visszaigényelhető?
Pénz-visszafizetési garancia szolgáltatásnál
Kérdés
Egy képzésekkel, tréningekkel foglalkozó cég elégedettségi garancia bevezetését tervezi az általa szervezett képzésekre vonatkozóan. A tréningen való részvétel feltétele az esedékes díj előzetes átutalása, a résztvevő az összegről áfás számlát kap. A tréninget követően meghatározott ideig a résztvevő – amennyiben nem elégedett a képzéssel, vagyis a kapott szolgáltatással – érvényesítheti az elégedettségi/pénzvisszafizetési garanciát, azaz visszakérheti a képzés részvételi díját, ez a befizetéshez hasonlóan átutalással történne. Hogyan, és milyen bizonylatok kiállításával lehet ezt adminisztrálni az ügyfél és a vállalkozás között?
Képzés, béren kívüli juttatás II.
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 2015.03.05-én feltett kérdésemre, 2015.03.13-án választ kaptam Öntől, köszönöm. De a válasszal kapcsolatban még további értelmezést kérnék: Mert pont azt nem tudtam meg, hogy mitől függ, hogy hallgatói jogviszony-e? Tudom, hogy akkor iskolarendszerű a képzés, ha hallgatói jogviszony van. Tehát, ha például azért nem kapott diákigazolványt, mert nem kért (csak levelezőit kapott volna), akkor már egyből nem iskolarendszerű? Ezt hogyan lehet bizonyítani, ha valaki megkérdezi? Nyilatkozzon a dolgozó, hogy neki nincs diákigazolványa?
Így védje ki a buktatókat a fejlesztési tartalék képzésénél
Cikk
A fejlesztési tartalék képzésének számos előnye van, de óriási hátrányokat okozhat az előírások ismeretének hiánya. Bemutatjuk, hogyan kerülje el az elkövethető hibákat.
Repülőjegy és képzések elszámolhatósága
Kérdés
Egy jól működő, 25 fő alkalmazottal rendelkező társaság ügyvezető-tulajdonosa létérdekközpontja jelenleg egy harmadik országban van. A napi ügyek intézésével a cégvezető van megbízva, de az ügyvezetői teendőket továbbra is ő látja el (fontos döntések meghozatala, utalványozás stb. interneten keresztül), munkabér ellenében. Éves szinten két alkalommal hazautazik egy-egy hónapra a cég működésének ellenőrzése és irányításának közvetlen ellátása végett. Kérdésem a következő: a hazautazásával kapcsolatos utazási költségek elszámolhatók-e, mint a vállalkozás tevékenységével összefüggő költség? Ugyanakkor külföldön folyamatosan, hitelt érdemlően bizonyítottan, szakmájával és a társaság profiljával összefüggő tanfolyamokon és képzéseken vesz részt, az itt tanultakkal új módszereket vezet be, amellyel növeli a társaság eredményességét. Az ezzel járó költségek, tanfolyam díja és az esetleges repülőjegy (ha más városban vagy esetleg más országban van) elszámolhatók-e a társaságban költségként?
Alkalmazott képzése.
Kérdés
Az egyik Kft dolgozóját felvették a BGF-re (Nemzetközi kapcs.), levelező - gondolom, ha szombatonként jár, akkor felnőttképzés. A tandíját kifizetheti-e a munkáltató? Elismert költség-e? Kell-e tanulmányi szerződés? Köszönöm!
Kreditpontos képzések áfatartalma
Kérdés
Azt az információt kaptam, hogy a kreditpontos képzéseknél, a kredit pont miatt a képzések 27 százalékos áfa alá tartoznak, azaz kikerültek a mentes körből. Kérdésem hogy igaz-e, ill. mi szabályozza ezen képzések megítélését?
Képzés személyi jövedelemadója
Kérdés
Kifizető költségként számolhatja el a képzés ktg-t a társaságban, a tao tv mellékleteszerint. Milyen adófizetési kötelezettség terheli a kifizetőt és képzésben részesülőt /szja,eho/? A képzésben részesülő semilyen jogviszonyban nincs a kifizetővel.
Hogyan készítsük el a magyar beszámolókból a nemzetközi beszámolót?
Esemény
Drágulhat a felnőttképzés jövőre az adóváltozások miatt
Cikk
A januártól életbe lépő adóváltozások értelmében nem vonhatják le a cégek dolgozóik képzési költségeit a szakképzési hozzájárulásukból. Míg az oktatási cégeket a szakképzési hozzájárulás felhasználásának átalakítása sújtja, az alapítványi fenntartású intézményeket az építményadó is terhelheti jövőre.