698 találat a(z) járulékfizetés cimkére

Rehabilitációs ellátás melletti egyéni vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szíves segítségét kérném az alábbiban. Jelenleg rehabilitációs ellátásban részesülő magánszemély egyéni vállalkozó szeretne lenni 2016. június 1-jétől. Jól gondolja-e, hogy a rehabilitációs ellátás nem minősül nyugdíjnak, és a járulékokat havonta a 129 000 forint után, mint egyéni vállalkozónak meg kell fizetni? Köszönettel.

Társas vállalkozó külföldi munkaviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyar állampolgár magánszemély magyarországi vállalatban személyesen közreműködik, társas vállalkozóként. Rendelkezik magyar lakcímmel, de életvitelszerűen Németországban él, munkaviszonya több éve Luxemburgban van, a munkavégzés helye is Luxemburg. Értelmezésünk szerint a 883/2004 EK rendelet 13. cikkének a két vagy több tagállamban végzett tevékenységre vonatkozó szabályai alapján a tag luxemburgi joghatósága állapítható meg, ezek alapján járulékfizetési kötelezettség a tag után Magyarországon nincs, a biztosítási jogiszony igazolásának nyomtatványa az OEP szerint az A1 nyomtatvány. Azonban Luxemburgban ezt a nyomtatványt a társadalombiztosítási szerv nem ismeri. Mi a teendőnk ilyen esetben? Az OEP-től kell A1 igazolást kérnünk? Válaszát előre is köszönöm!

Külföldön biztosított magyar ügyvezető Kérdés

Tisztelt Adózóna! Magyarországi kft. magyar állampolgár ügyvezetője 10 éve külföldön él, ottani férje (annak cége) révén van egészségbiztosítása (nincs kint sem munkaviszonya, sem vállalkozása). Kérdésünk az, hogy ha egy magyarországi kft. ügyvezetésére vonatkozó megbízási szerződése "ingyenes jellegű", azaz a feladatát díjmentesen látja el, akkor kell-e Magyarországon járulékot fizetnie, illetve hogyan tudja igazolni a NAV-nak, hogy itthon miért nem fizet egyáltalán járulékot? Köszönettel: Szentesi Péter

Társaság tulajdonosainak bejelentése, járulékfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-nek két tulajdonosa van, az egyik heti 36 órát meghaladó munkaviszonnyal rendelkezik, a másik egy bt. főállású katás beltagja. A kft.-ben egyikük sem végez munkát, a társaság tevékenységében csak a vagyoni betétjükkel vesznek részt. A kft. jelen pillanatban tényleges üzleti tevékenységet nem folytat. Az ügyvezetési feladatokat díjazás nélküli megbízással nem kft.-tag magánszemély látja el. Kérdésem, hogy milyen bejelentési kötelezettségek vannak a jogviszonyokra tekintettel (T1041), illetve van-e járulékfizetési kötelezettség?

Külföldön biztosított magyar ügyvezető magyarországi munkavégzése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyar kétszemélyes kft. egyik tagja, aki az ügyvezető is, munkaviszony keretében személyesen közreműködött a kft. tevékenységében. Közben Ausztriában kapott munkát, ahol teljes munkaviszonyban biztosított. Havonta két hetet dolgozik külföldön, és két hetet van itthon. Az itthoni tartózkodása alatt üzemelteti a céget, és bevétele is származik belőle. Kérdésem, hogy Magyarországon ebben az esetben mi lesz a jogviszonya, kell-e utána járulékot fizetni, bevallást leadni? Illetve az itthon töltött havionta kettő hétben milyen formában végezhet munkát a saját vállalkozásában? Válaszukat előre is köszönöm! Tisztelttel: B. Emese

Társadalombiztosítás külföldi tartózkodás és magyar társas tagi jogviszony esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Állásfoglalását kérem a következő kérdésben. Magyarországon saját vállalkozással (kft.) rendelkező, abban főállású társas tagként bejelentett személy több hónapra, esetleg évekre is Kanadába utazik. Célja az, hogy ott egyéni vállalkozást indítson, valószínűleg biztosítottá válik. Emellett fenntartja az itthoni kft. működését, de járulékot nem szeretne Magyarországon fizetni. Ebben az esetben a hazai jogviszonyára tekintettel a külföldi tartózkodás idejére hogyan alakul a magyar társadalombiztosítása és járulékfizetési kötelezettsége a társas tagi jogviszonyában? Többes jogviszonyosnak minősül-e ez a személy Magyarországon a kanadai biztosítására való tekintettel? Vonatkozik-e a 36 órás számítási szabály erre az esetre? Magánszemélyként van-e bejelentési kötelezettsége az OEP felé, illetve keletkezik-e járulékfizetési kötelezettsége? (Akár egészségbiztosítási szolgáltatási járulék.) Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel.

Munkaviszonyos ügyvezető fizetés nélküli szabadságon Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég adásvétele során, ahol minden megváltozott, az ügyvezető munkaviszonyos "kívülálló", tehát nem tulajdonos lett. A cég bejegyzése eltartott egy kis ideig, 02. 18-tól 04. 26-ig, különböző problémák miatt. Ez idő alatt semmilyen tevékenység nem történt a cégben, sőt, mivel az egyik bejegyzés-visszautasítási ok a név miatt volt, így a névbizonytalanság miatt gyakorlatilag adóbevallások sem mentek be (szerencsére Ny-t küldött az előző könyvelő a járulékbevallásra egész évre – ezt majd nyilván javítani kell –, és még ő beküldte a jogviszonyváltozásokat is). Kérdésem: lehet-e az ügyvezető fizetés nélküli szabadságon a bejegyzésig? Jól gondolom-e, hogy ekkor járulékfizetési kötelezettsége a cégnek nem keletkezik vele kapcsolatban? Válaszát köszönöm!

Gyet melletti járulékfizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély "A" Bt. beltagja. Egy másik, "B" Bt.-ben heti 36 órát meghaladó munkaviszonya van, ezért ahol beltag ("A" Bt.), nem fizet járulékot most. A magánszemély gyetet szeretne igényelni, ami mellett a maximum munkavégzés heti 30 óra lehet. Ha emiatt csökkentem a munkaviszonyát heti 30 órásra "B" Bt.-ben, társas vállalkozóvá válik "A" Bt.-ben. Kérdés: meg kell-e fizetni "A" Bt.-ben az úgynevezett minimum járulékalap utáni járulékot, ha például csak 50 ezer forintot vesz ki tagi kivétként (nem lesz máshol 36 órás munkaviszonya), vagy elég, ha csak a ténylegesen kivett összege után (50 ezer forint) fizeti az emelt, havi járulékokat, mint társas vállalkozó?

Őstermelő rokkantnyugdíj mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Megkeresett egy illető, hogy a felesége nevére őstermelői igazolványt váltanának ki. A falugazdász azt mondta neki, hogy nem lehet rokkantnyugdíj mellett őstermelő. Én nem látok ilyen kitételt. Ön szerint lehetséges? Ha igen, akkor milyen járulékfizetési kötelezettségei lennének. A jövedelemkorlát ugyanúgy működik, gondolom, mint a rokkantnyugdíjas munkavállalónál. Válaszát előre is köszönöm.

Rokkantnyugdíjas őstermelő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rokkantnyugdíjas, rehabilitációs hozzájárulásban részesülő őstermelőnek kell fizetnie a 10 százalékos nyugdíjjárulékot és a 4 százalékos egészségbiztosítási járulékot?Nyugdíjas őstermelőnek kell fizetnie ezeket a járulékokat? Válaszát előre is köszönöm.

Munkaerő-kölcsöznés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem munkaerő-kölcsönzéshez kapcsolódik. A munkaerő-kölcsönző vállalkozás romániai székhelyű, magyarországi telephellyel nem rendelkezik. A munkaerőt magyarországi vállalkozás részére közvetítette ki, a kiközvetített magánszemélyek állampolgársága román. Kérdésem, hogy a kikölcsönzött munkaerő után hol, és melyik vállalkozás adózik, illetve fizeti meg a bérjárulékokat? Válaszát előre is köszönöm!

Végelszámolás táppénz alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezetőjének főállása van. A saját cégben nem fizet maga után járulékot a főállásra való tekintettel. Ha a főállásából betegállományba megy, ez idő alatt van-e lehetőség arra, hogy a cégét végelszámolással megszüntesse. Ebben az esetben, ha ő lesz a cég végelszámolója, akkor kell-e neki a végelszámolási tevékenysége után bármilyen járulékot fizetni? Táppénz alatt lehet-e végelszámolói tevékenységet folytatni? Előre is köszönöm.

Bt.-beltag és a nők 40 év munkaviszonnyal nyugdíj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bt. beltagja személyen közreműködő társas vállalkozóként látja el a feladatait. Most lehetősége volt nőként a 40 év munkaviszonya alapján nyugdíjba menni, a rá vonatkozó öregségi korhatárt még nem töltötte be. Milyen járulékokat kell fizetnie, ha jövedelmet a személyes közreműködésre tekintettel nem vesz fel, illetve, ha venne fel, ez hogyan változna? Van-e valamilyen speciális szabály, melyre figyelni kell? Válaszát előre is köszönöm.

Külföldön munkát végző Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyar székhelyű és telephelyű egyszemélyes kft. tagja, aki egyben ügyvezetője is a kft.-nek Szlovákiában napi 8 órás, heti 40 órás munkaviszonyt létesít. A kft.-ben mentesül a járulékfizetés alól? (A tagi jogviszonyában nem vesz fel jövedelmet, és az ügyvezetésért sem kap díjazást.) Köszönöm és várom mielőbbi válaszát.

Katás egyéni vállalkozó és ügyvezető járulékai Kérdés

Tisztelt Szakértő! Milyen jogcímen, és mennyi járulékot fizet a főállású katás egyéni vállalkozó, aki egyben egy cégben ügyvezető is? Elég-e a katás, havi 50 ezer forintot megfizetnie? Van-e jelentősége annak, hogy a másodlagos ügyvezetői tevékenységet megbízásos alapon, társas tagi jogviszonyban, vagy munkaviszonyban látja el? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Védelmező személybiztosítás adózása

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Biztosítási adó sávváltozás 2024

Juhász Tibor

okleveles nemzetközi és ellenőrzési adószakértő

Átalányadós továbbszámlázása

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink