235 találat a(z) ingatlan bérbeadása cimkére

Ingatlan bérbeadása egyéni vállalkozóként Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egyéni vállalkozóként adja bérbe valaki a saját ingatlanát, akkor sem kell a rezsit bevételként figyelembe venni, vagy ez csak a magánszemélyekre vonatkozik? Eddig kiszámlázta a rezsit minden hónapban.

Ingatlan bérbeadása – 3 kérdés Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1. Az Szja tv. 17. § (3a) pontja szerint: Ingatlan bérbeadása esetén nem minősül bevételnek az ingatlan használatához kapcsolódó, más személy által nyújtott, e személytől vásárolt szolgáltatásnak (így különösen a közüzemi szolgáltatásnak) a bérbeadó által a bérbevevőre – az igénybevétellel arányosan -–áthárított díja. A fentiek alapján a bérlő által a tulajdonosnak megtérített társasházi közös költséget is lehet „nem bevételnek” tekinteni? 2. Az erdő művelési ágú mezőgazdasági ingatlan után egy összegben kifizetett, több évet illető bérleti díj is adómentes, ha a bérleti időszak meghaladja az 5 évet? 3. Az erdőbérleti díj összege igazodhat-e az erdőben évente kitermelt fatömeg nagyságához? Üdvözlettel: Pálkerti Norbert

Bérbeadandó ingatlanhoz kapcsolódó tételek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi esettel kapcsolatban kérem a segítségét: Egy kft. vásárol egy lakást, hogy később hosszú távra bérbe adja magánszemélyek részére. (1) Év elején beszerzi. (2) Év közben helyreállítási munkálatokat végez rajta (például kifesti, újraparkettázza, újracsempézi, zuhanytálcát, mosdót lecseréli stb.). (3) Ezután új, beépíthető berendezéseket szerel be (hűtő, TV, mosógép stb.) (4) Az összkép kedvéért még további berendezéseket is elhelyez benne (kávéfőző, étkezőasztal, kanapé stb.) (5) Majd dekorációval még vonzóbbá teszi a leendő bérbevevő számára (faliképek, függönyök, lámpák, órák, díszpárnák stb.). Végül az így elkészült, kompletten berendezett lakásra bérlőt keres, hosszú távra, minimum egy évre. A kérdés úgy szól, hogy a lakásra költött különböző tételeket (1)-(5) miként kellene év közben elszámolnia. Mindent befejezetlen beruházásként tartson nyilván, és majd ha elkészült, akkor egy összegben egy tételként aktiválja tárgyi eszközként? Vagy az egyes elkülöníthető berendezésdarabokat (például TV) külön tételként aktiválja? Vagy kizárólag a lakás (illetékkel növelt) beszerzési értékét kezelje tárgyi eszközként, és minden később felmerült tételt tárgyévben költségként számoljon el rögtön? Esetleg ezek valamilyen kombinációja: akkor milyen szempont szerint mit hogyan kezeljen? Előre is köszönöm válaszát!

Ingatlan-bérbeadás vállalkozásnak Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. székhelye szerinti ingatlan a két ügyvezető és egyben tag tulajdonában van. Az ingatlanon kereskedelmi egységet létesítettek (ételkiszállítással foglalkoznak). A két tulajdonos szeretné az ingatlant bérleti díj fejében a kft.-nek bérbe adni. Kérdésünk az, hogy ehhez szükséges-e, hogy adószámot kérjenek és bejelentkezzenek a T101-es nyomtatványon az adóhivatal felé, vagy elegendő, hogy a kft. havonta a 08-as nyomtatványon jelenti a bérletidíj-kifizetést a tulajdonosoknak?

Szünetelő egyéni vállalkozó általi bérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szünetelő egyéni vállalkozó bérbead üzletet mint magánszemély. Nem adtak a bérbeadásra külön adószámot, mivel mint egyéni vállalkozó van adószáma, használja ezt. Februárban viszont lejár a szüneteltetés ideje és nem akar tovább egyéni vállalkozó lenni, a bérbeadást magánszemélyként folytatná. Ha visszaadja az egyéni vállalkozói igazolványát, az adószám megmarad vagy a bérbeadásra újból kérni kell? A vállalkozói igazolvány visszaadásával a webes ügysegédben kell a szüneteltetés végét/befejezést jelentenem? Köszönettel: Fidler Gáborné

Ingatlan bérbeadása 2019 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy az új, 2019-es jogszabályt jól értelmezem-e? Bevételek: csak a bérbeadásból származó (a rezsi nem) Kiadások: amortizáció plusz rezsi (vagy ez ebben az esetben kiadásként nem számolható el?), plusz egyéb kiadások (például karbantartás). A 14 százalékos eho továbbra sem fizetendő, 1 millió feletti bevétel esetén sem? Válaszait köszönöm. Üdvözlettel.

Ingatlan bérbeadása ingyenesen, barter Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. bérel egy ingatlant kozmetikusi szolgáltatások folytatására, értékesítést is végez. Az ügyvezető gyedre megy, szeretné az ingatlant továbbadni egy egyéni vállalkozónak ingyenesen, cserébe a vállalkozó a termékeit értékesítené ingyenesen, viszont két pénztárgép működne, a kft.-be a termékértékesítés kerülne, az egyéni vállalkozásba a szolgáltatás összege. Kérdésem, hogyan kivitelezhető ez? Én úgy gondolom, az ingyenes bérbeadáshoz is be kell jelentkezni áfásan, mert a rezsiköltséget csak így tudja a kft. visszaigényelni, valamint számlát is kell róla kiállítani mint ingyenes bérbeadás. Azt viszont nem igazán tudom, hogyan tudja az egyéni vállalkozó ezt ellenszámlázni mint termékek értékesítése vagy egyéb jogcímen? Válaszát előre is köszönöm.

Költségelszámolás ingatlan-bérbeadásnál Kérdés

További kérdésem merült fel a költségelszámolással kapcsolatban. Egyik az, hogy a gázkazán cseréjét – ami a kémény bélelésével együtt kb.1 millió Ft – szintén elszámolhatom-e egyösszegben. A másik pedig az, hogy a parkettázás és a gázkazán cseréje is a régi és az új-leendő bérlő közötti időszakban történik, amikor is konkrétan nem számlázok a bérbeadásért. Válaszát köszönöm.

Ingatlan-bérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. székhelye a társaság tulajdonosának ingatlanában van bejelentve. Az ingatlan egy helyiségét irodaként használják, ami után a tulajdonos bérleti díjat szeretne kiszámlázni a kft. felé. Mivel a társaság alapítója és az ingatlan tulajdonosa azonos, mindkét részről egyszemélyi tulajdonos, ezt milyen feltételek mellett teheti meg? Hogyan tud bérleti szerződést kötni, ha egyszemélyben ő a bérbeadó és a társaságnál mint egyszemélyes tulajdonos ő a bérbevevő is? Köszönettel.

Ezek az ingatlan-bérbeadással kapcsolatos változások 2019-től Cikk

A Magyar Közlöny 2018. évi 117. számában megjelent, az egyes adótörvények és más kapcsolódó törvények módosításáról, valamint a bevándorlási különadóról szóló 2018. évi XLI. törvény érinti a bérbeadói tevékenységet folytató magánszemélyek adózását is. Lássuk, hogyan változik a szabályozás!

Lemaradt válasz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az ingatlan bérbeadása kérdésem két kérdést tartalmazott, a másik szintén fontos szakasz válasz nélkül maradt! A másik kérdés: ha a bérbeadó szintén bérleményben lakik, aminek a bérleti díja magasabb, mint a bérbe adott ingatlané, akkor milyen bevallási és adófizetési kötelezettség terheli a kisebb bérleti díjú ingatlan bérbeadóját? Köszönet.

Ingatlan bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adószámos nyugdíjas magánszemély üzlethelyiségként üzemelő ingatlant ad bérbe, kell 7320 Ft ehot fizetnie havonta?

Ingatlan bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha magánszemély saját lakását adja bérbe (nem adószámos), milyen bizonylatot kell adjon a bérbevevőnek, hogy Ő a munkáltatójától albérleti támogatást kaphasson? A másik kérdés: ha a bérbeadó szintén bérleményben lakik, aminek a bérleti díja magasabb, mint a bérbe adott ingatlané, akkor milyen bevallási és adófizetési kötelezettség terheli a kisebb bérleti díjú ingatlan bérbeadóját? Köszönettel!

7-es adószámmal ingatlan bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemélyként 7-es adószámmal 2 db ingatlant adok bérbe. Az egyik egy nyaraló, a másik egy lakás. A székhelycímem az állandó lakcímem. Kérdésem, hogy a bérbe adott 2 ingatlan címét be kell-e jelentenem a NAV-nak és ha igen, milyen nyomtatványon? Köszönöm válaszát.

Üzletszerű gazdasági tevékenység Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérném a segítségét. Egy magánszemély több ingatlannal (lakással) rendelkezik. Ezeket magánszemélyként bérbe adja és fejében bérleti díjat szed, melyet bevall és megfizeti utána a 15%-os szja-t. A kérdésem, hogy van-e törvényi akadálya a bérbeadásnak magánszemélyként több lakás (mondjuk 5 db) esetén vagy ez már kimeríti a törvény által megfogalmazott üzletszerű gazdasági tevékenység fogalmát és valamely gazdálkodási forma (egyéni vállalkozás vagy társaság) keretein belül kell folytatni a tevékenységet? A NAV-nak van-e arra határozott állásfoglalása, hogy mit tekint üzletszerű gazdasági tevékenységnek? Egyáltalán ebben az esetben kell-e ezzel foglalkozni? Segítségét előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt cégek minősítése

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink