235 találat a(z) ingatlan bérbeadása cimkére

Ingatlan térítésmentes használatba adása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném kérni a segítségét ennek a helyzetnek az adóügyi vonatkozásainak megfejtésében. Magánszemély a tulajdonában lévő ingatlant térítésmentesen rendelkezésére bocsátja egy kft.-nek. A kft. az ingatlant bérbeadja, bevétele keletkezik, ezzel szemben pedig fizeti a rezsi költségeit (a rezsiszámlák az ő nevére érkeznének). Van ennek bármilyen adóvonzata bármelyik fél részéről? Köszönöm a segítségét.

Ingatlan bérbeadása házastársak Kérdés

Tisztelt Szakértő 1.) Több éve 1 millió forint a határ az ingatlan-bérbeadásnál magánszemélyeknél eho megfizetése nélkül, 16 százalék szja megfizetése mellett. KÉRDÉSEM: 2015-ben is 1 millió forint a határ? 2./ Egy házaspár közös vagyonként birtokol 1 lakást + 2 garázst. Magánemberként, lakáskiadásra kiváltott adószámmal 1 ingatlant ki lehet-e adni személyenként (férj, feleség), külön 1-1 millió forintos összegért 50-50 százalékos arányú számlázással? Példa: 1 lakás bérbeadása egy kft. részére: 50 000 forint/hó, amit a feleség számlázna (a férj ugyanígy 50 000 forint/hó összeget számlázna le. Fontos: a tulajdoni lapon a lakás külön néven szerepel. A férj nevén lévő 2 garázst csak a férj adhatja ki? Vagy a garázsokból egyet a feleség és egy garázst a férj adhat bérbe? (A házastársak 16 éve élnek együtt.) A házaspárnak jelenlegi KÖZÖS VAGYONUK a nevezett ingatlanok! Köszönettel várom válaszát.

Tárgyi adómentes tevékenység Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft. fő tevékenysége jelenleg bérbeadás áfa hatálya alá bejelentkezve. Új tevékenységekkel is szeretne a jövőben foglalkozni: 8690 ’08 Egyéb humán egészségügyi ellátás, valamint 9604 ’08 Fizikai közérzetet javító szolgáltatás. Kérdésem, hogy e két tevékenység tárgyi adómentes körbe tartozik-e, ha igen, végezhető áfamentesen az egyébként 2-es adószámmal rendelkező kft.-ben? Nagyon köszönöm a válaszát!

Családi adókedvezmény bérbeadásból Kérdés

Tisztelt Szakértő! A családi kedvezmény az összevont adóalapot csökkentő kedvezmény, amelyet a jogosult – jogosultsági hónaponként – az eltartottak számától függően a kedvezményezett eltartottak után érvényesíthet. A családi kedvezményt az arra jogosult év közben az adóelőleg megállapítása során is érvényesítheti. Amennyiben a magánszemély az összevont adóalapba tartozó bevételét olyan kifizetőtől kapja, amely adóelőleget megállapító munkáltatónak, illetve 2015. január 1-jétől a magánszemély részére rendszeres bevételt juttató kifizetőnek minősül, akkor a kedvezmény érvényesítésére vonatkozó adóelőleg-nyilatkozatot adhat ezen kifizetőknek. A változás eredményeképpen a családi kedvezmény például abban az esetben is érvényesíthető, ha a magánszemély tartós megbízási jogviszonyból, kifizetőtől ingatlan-bérbeadásból származó rendszeres jövedelmet szerez. Kifizető: az adózás rendjéről szóló törvényben meghatározott személy, azzal az eltéréssel, hogy kifizetőnek minősül a külföldi személy által belföldi szolgáltatói tevékenysége tekintetében megbízott belföldi illetőségű hitelintézet is, ha az ilyen megbízás alapján belföldön adóköteles jövedelmet fizet ki (ír jóvá). Ha magánszemély ad ki magánszemélynek ingatlant, ebben az esetben, aki az ingatlant kiveszi, kifizetőnek minősül? Az ingatlan kiadásából származó bérleti díj után lehet-e, havonta lehet-e, és ha igen, milyen módon érvényesíteni a családi adókedvezményt? Köszönettel.

Olaszországban bejegyzett cég ingatlanvásárlása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi esetre tekintettel kérném szíves állásfoglalásukat. Olaszországban bejegyzett gazdasági társaság ingatlant vásárolt Magyarországon. Az ingatlant bérbe kívánja adni. E tevékenységhez szükséges Magyarországon adószámot kiváltania? Az adózása a magyar szabályoknak megfelelően történik? Tekintettel a fentiekre, milyen adófizetési kötelezettsége keletkezik? Segítségüket előre is köszönöm Tisztelettel: Gyerő Szilvia

Ingatlan-bérbeadás utáni adózás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi, adózással kapcsolatos kérdésre kérem szíves válaszukat. Magyarországon magántulajdonban lévő ingatlan (lakás) kiadása esetén, milyen adójellegű fizetési kötelezettség keletkezik, amennyiben a tulajdonos külföldön él és dolgozik, a külföldi tb-t fizeti, hazai, magyarországi más jellegű bevétele, mint a lakásbérletből befolyó havi 95 000 forint, nincs. A negyedévenkénti adót a lakásbérbeadás után rendszeresen befizeti. Ezek után az adóbevalláskor mi a teendő? Tisztelettel: Dr. Rékai Miklós rekai.miklos@gmail.com

Ingatlan-bérbeadás áfája Kérdés

Tisztelt Adózóna! Ügyfelünk 2015. 01. 01-től választotta az ingatlan-bérbeadás adókötelessé tételét. A kérdésem az lenne, hogy számlázás szempontjából melyek azok a tételek, amelyeket már áfatartalommal kell kiállítani? 1. A számla kelte 2015. 01 .01. napját követi. 2. Az elszámolási időszak 2015. 01. 01. napját követi. 3. A teljesítés időpontja (esedékesség) 2015. 01. 01. napját követi. Sajnos a NAV tájékoztatási osztályán sem tudtak biztosat mondani.

Bérbeadás Kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy ha adószámos nyugdíjas magánszemély bérbeadja a lakását 100 ezer forintért, mikor, és milyen adófizetési kötelezettsége keletkezik?

Magánszemély adószámmal Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem arra irányul, hogy ha egy 7-es adószámmal rendelkező személy tevékenységi köre nem terjed ki a bérbeadásra, ugyanakkor 2014-ben bérbe adott ingatlant, megtehette-e azt a 7 es adószámú tevékenységi köre bővítése nélkül? Elegendő-e a szerződés alapján számfejteni, és az adót levonni, valamint a 08-as bevalláson jelenteni? Várom válaszát, köszönöm.

Ingatlan-bérbeadás adózása Kérdés

Adószámos (nem vállalkozó) magánszemély bérbe adott lakásának ajtaját kicserélte. Ingatlan-bérbeadásból származó jövedelme megállapításánál figyelembe veheti-e ezt a költséget, ha igen, hogyan?

Ingatlan területén elhelyezett reklámtábla bérbeadásának áfája Kérdés

Tisztelt Szakértők! Amennyiben a társaság az ingatlan bérbeadására és értékesítésére az áfatörvény szerinti mentességet gyakorolja, akkor abban az esetben az ingatlan területén elhelyezett, saját lábon álló reklámtábla bérbeadása áfaköteles-e, vagy a mentességet élvezi az ingatlan mentessége alapján?

Terven felüli értékcsökkenés Kérdés

Magánszemély a tulajdonában lévő ingatlant a saját kft.-jének (ahol ő a többségi tulajdonos) ingyenesen használatba adta. Megállapodás szerint a működéshez szükséges átépítéseket a cég fizette, ezt idegen ingatlanon végzett beruházásként aktiválta is. A bérleti jog apportként a kft.-ben van. A tulajdonos az ingatlan egy részét eladta, így a beruházás arányos részét ki kell vezetni a nyilvántartásból. A még el nem számolt amortizáció terven felüli értékcsökkenés lesz, amit az adótörvény tudomásom szerint nem ismer el jogos költségként. Ez azt jelenti, hogy ez az összeg az adóalap-növelő tételekben benne kell, hogy legyen, de a csökkentőkben nem? Meg kell-e térítenie az ingatlan tulajdonosának a még el nem számolt értékcsökkenéstt, és ha igen, ezt hova kell könyvelni? Köszönettel.

Lakóingatlan bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. lakóingatlant szeretne vásárolni kizárólag bérbeadás céljából. A társaság áfafizetési kötelezettség szempontjából a llakóingatlannak minősülő és a lakóingatlannak nem minősülő ingatlan (ingatlanrész)bérbeadása, haszonbérbeadása tevékenységére adómentesség helyett az általános szabályok szerinti adókötelessé tételt választotta. Kérdésün: levonható-e a lakásba vásárolt berendezési tárgyak, eszközök áfatartalma?

Akiknek nagy fejtörést okoz az áfa: ingatlant vagy projektcéget vegyen? Cikk

Sok vállalkozás vásárol kedvező áron ingatlant vagy telket, amelyet beruházást, fejlesztést követően magasabb áron értékesít magánszemélyek vagy társaságok számára. Az alábbiakban bemutatjuk, milyen adózási szempontokat kell figyelembe venni az ingatlanépítés, -vásárlás, -fejlesztés, majd az -értékesítés, esetleg -bérbeadás során, illetve milyen egyéb megfontolandó, mérlegelendő kérdések vannak.

Bérelt Ingatlan bérbeadása Kérdés

Egyéni vállalkozó bérelt Ingatlanban pályázat útján létrehozott egy egészségközpontot. Sikerült gyógyászati szolgáltatásokhoz is helyet kialakítani, de ezt, mint egyéni vállakozó, nem végezheti. A lánya létrehozott egy egyszemélyes kft.-t, amely a fürdőben nem lehatárolható területen az OEP által finanszírozott szolgáltatást végzi. Nem tudjuk eldönteni, hogy bérleti vagy az adott feladat ellátására szóló üzemeltetői szerződést kössünk, a rezsiköltségből a vízdíjszámlát a kft. fizeti. Mivel a kft.-ben sok a bevétel, szeretne az egyéni vállalkozó kiszámlázni vagy bérleti díjat vagy üzemelési díjat. Szeretném tudni, adózási, jogi szempontból mi az előnyössebb megoldás, milyen szerződést készítsünk. Mindketten az áfa hatálya alá tartoznak.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt cégek minősítése

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink