241 találat a(z) ingatlan bérbeadása cimkére
Ezek az ingatlan-bérbeadással kapcsolatos változások 2019-től
Cikk
A Magyar Közlöny 2018. évi 117. számában megjelent, az egyes adótörvények és más kapcsolódó törvények módosításáról, valamint a bevándorlási különadóról szóló 2018. évi XLI. törvény érinti a bérbeadói tevékenységet folytató magánszemélyek adózását is. Lássuk, hogyan változik a szabályozás!
Lemaradt válasz
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az ingatlan bérbeadása kérdésem két kérdést tartalmazott, a másik szintén fontos szakasz válasz nélkül maradt! A másik kérdés: ha a bérbeadó szintén bérleményben lakik, aminek a bérleti díja magasabb, mint a bérbe adott ingatlané, akkor milyen bevallási és adófizetési kötelezettség terheli a kisebb bérleti díjú ingatlan bérbeadóját? Köszönet.
Ingatlan bérbeadása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adószámos nyugdíjas magánszemély üzlethelyiségként üzemelő ingatlant ad bérbe, kell 7320 Ft ehot fizetnie havonta?
Ingatlan bérbeadása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha magánszemély saját lakását adja bérbe (nem adószámos), milyen bizonylatot kell adjon a bérbevevőnek, hogy Ő a munkáltatójától albérleti támogatást kaphasson? A másik kérdés: ha a bérbeadó szintén bérleményben lakik, aminek a bérleti díja magasabb, mint a bérbe adott ingatlané, akkor milyen bevallási és adófizetési kötelezettség terheli a kisebb bérleti díjú ingatlan bérbeadóját? Köszönettel!
7-es adószámmal ingatlan bérbeadása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemélyként 7-es adószámmal 2 db ingatlant adok bérbe. Az egyik egy nyaraló, a másik egy lakás. A székhelycímem az állandó lakcímem. Kérdésem, hogy a bérbe adott 2 ingatlan címét be kell-e jelentenem a NAV-nak és ha igen, milyen nyomtatványon? Köszönöm válaszát.
Üzletszerű gazdasági tevékenység
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérném a segítségét. Egy magánszemély több ingatlannal (lakással) rendelkezik. Ezeket magánszemélyként bérbe adja és fejében bérleti díjat szed, melyet bevall és megfizeti utána a 15%-os szja-t. A kérdésem, hogy van-e törvényi akadálya a bérbeadásnak magánszemélyként több lakás (mondjuk 5 db) esetén vagy ez már kimeríti a törvény által megfogalmazott üzletszerű gazdasági tevékenység fogalmát és valamely gazdálkodási forma (egyéni vállalkozás vagy társaság) keretein belül kell folytatni a tevékenységet? A NAV-nak van-e arra határozott állásfoglalása, hogy mit tekint üzletszerű gazdasági tevékenységnek? Egyáltalán ebben az esetben kell-e ezzel foglalkozni? Segítségét előre is köszönöm!
Cégek közötti átrendeződés
Kérdés
Két társaság (kft.) ugyanazon magánszemély tulajdonosokkal elhatározta, hogy egyik társaság kizárólag ingatlanbérbeadással foglalkozik ezentúl. Ha az egyik társaság a tulajdonában lévő ingatlannal felemeli a másik társaság törzstőkéjét, illetve az ingatlan értékének egy része a tőketartalékba kerül – milyen adó- és illetékfizetési kötelezettség keletkezik az egyes társaságoknál, illetve a tagoknál? Mindkét társaság a kiva alanya – ezzel a tranzakcióval ki kell-e lépniük a kiva hatálya alól?
Ingatlan-bérbeadás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ingatlan-bérbeadás bevallásával kapcsolatosan szeretném a segítségét kérni az alábbi esetben: egy Amerikában élő magyar állampolgár, aki a magyarországi lakását bérbe adja évi 890 000 Ft összegben, Amerikában igazoltan évi 9000 dollár lakbért fizet, figyelembe veheti-e bevételt csökkentő tételként a külföldön lakhatásra megfizetett összeget, ha igen, akkor ezt hogyan kell feltüntetni a 1753- as bevallásban? Köszönettel: Viktória
Ingatlan bérbeadása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem áfás egyéni vállalkozó, ingatlan-bérbeadással szeretne foglalkozni mint magánszemély. Kérdésem: a bérbeadást tudjuk-e magánszemélyes bevételként kezelni 10%-os költséghányad igénybevételével? Köszönöm.
Bérbeadás a 08-as bevallásban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély ingatlant ad bérbe cégünknek. A számlát havonta állítja ki, a fizetési határidő a hónap utolsó napja. A decemberi bérleti díjra vonatkozóan melyik 08-as bevallásban kell szerepeltetni a bérleti díjból levont adót, ha a kifizetés januárban történt? A 2017 decemberi vagy a 2018 januáriban? Ehot ebben az esetben már nem kell vonni tőle (ezzel a számlával meghaladná az 1 millió Ft-ot 2017-ban a jövedelme). Köszönettel.
Adószámos magánszemély
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély ingatlan-bérbeadáshoz 2017. 11. 05-ével igényelt adószámot. 2018. 01. 20-án kapta kézhez a NAV levelét az adószámmal, 01. 22-én vásárolt készpénzfizetési tömböt. Kérdésem, hogy mivel az ingatlan 11. 05-étől ki is van adva és fizettek is érte, visszamenőleg kiállítható a készpénzfizetési számla? Vagy mikorra tudom kiállítani a már kifizetett díjat? Ha nem tudom tavalyra kiállítani, csak idénre, akkor eho-t kell felszámítani vagy sem? Illetve 2017-re kell bevallani jövedelmet vagy sem? Válaszát köszönöm!
Magánszemély ingatlan-bérbeadása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy magánszemély esetében, ha bérbe szeretném adni a saját ingatlanomat, hosszú távon, magánszemélynek (albérlet) mi a feladatom? Ha jól tudom, akkor nem kell adószámot kérnem és semmilyen bejelentési kötelezettségem nincs más szervezet felé sem. Az adóbevallásban kell feltüntetni az önálló tevékenységből származó bevételemet. Az ügyfélnek nyugtát adok a havi bérleti díjról. 2018-tól nem kell egészségügyi hozzájárulást fizetni, csak személyi jövedelemadót? Válaszát előre is köszönöm: Eszter
Ingatlan – kapcsolódó szolgáltatás áfa
Kérdés
Az alábbi kérdésben kérnénk szíves állásfoglalásukat. A gazdasági társaság áfa hatálya alá tartozik, ingatlanbérbeadás tekintetében nincs bejelentkezve áfa hatálya alá. A társaság a tulajdonában lévő tornatermet adja bérbe, illetve egy konferencia termet, melyhez egyéb szolgáltatás is kapcsolódik (szállás, étkezés, rendezvényszervezés). Kérdések, amiben az állásfoglalásukat kérnénk: 1. a tornaterem bérbeadása abban az esetben, ha szállóvendégek részére történik, áfakörös-e, ha igen, milyen áfakulccsal kell kiszámlázni? 2. a konferenciaterem bérbeadása áfás-e abban az esetben, ha tartozik hozzá étkezés vagy szállás, ha igen, milyen áfakulccsal kell kiszámlázni (pl. esküvő)? 3. amennyiben a rendezvényszervezéshez szállás és/vagy étkezés is tartozik, milyen áfakulcsot kell alkalmazni a számlázásnál? Válaszukat előre is köszönöm.
Ingatlan bérbeadása
Kérdés
A kft. a saját tulajdonú lakóingatlanát bérbe adja egyetemi diákoknak. Az ingatlan tárgyi eszközök között van nyilvántartva. A lakóingatlanba beszerzett berendezések, bútorok szintén tárgyi eszközként vannak nyilvántartva. Kérdésem: a bérbeadás miatt helyes-e tárgyi eszközként nyilvántartani és értékcsökkenést elszámolni, vagy a 2-es számlaosztályba kell átsorolni? A berendezés, bútor esetében ugyanez a kérdés.
Ingatlan bérbeadása éven belül rövid és hosszú távra is
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nyáron vásárolt ingatlant magánszemély rövid távon ad bérbe és be van jelentkezva a fizetővendéglátás átalányadózására. A szezon zárultával a lakást hosszú távon adja bérbe. Itt szeretne tételes költségelszámolást alkalmazni. Van-erre lehetősége, ha az év első felében a szobaszám alapján fizette az adókat? Előre is köszönöm a válaszát!