499 találat a(z) harmadik ország cimkére

Eszköz harmadik országból Kérdés

A cég ügyvezetője egy mintegy 200 500 Ft értékű műszert vásárolt készpénzes fizetés mellett amerikai útja során, melyet magával hazahozott a cég nevére szóló számlával együtt. Kérdésünk, milyen árfolyammal és dátummal kell forintosítani, és hogyan kell az áfabevallásban szerepeltetni, mely bevallási sorokon és hogyan könyvelendő? Igényel-e egyéb eljárást?

Harmadik országbeli munkavállaló magyar munkabérének járulékai, ha külföldön rendelkezik biztosítási jogviszonnyal Kérdés

Szerb állampolgárságú, szerb állandó lakóhellyel rendelkező személy Magyarországra átjár dolgozni heti 10 órás munkaviszonyban segédmunkásként. Szerbiában biztosítási jogviszonnyal rendelkezik. 1. Keletkezik-e utána a magyar munkáltatónak adó- és járulékfizetési kötelezettsége Magyarországon, illetve TAJ-számot kell-e igényelni? 2. A jövedelméből kell-e járulékot és szja-t levonni? 3. Kell-e a magyar munkáltatónak valamilyen iratot bekérni a munkavállalótól a szerb biztosítási jogviszonya igazolásához? 4. Ha magyar állampolgársága is van, az van-e hatással az előzőekre?

Alanyi mentes katás – értékesítés EU-ba, harmadik országba Kérdés

Egy katás, nem áfaalany (alanyi adómentes) egyéni vállalkozó közösségen belül kívánja az általa készített termékeit értékesíteni, továbbá szolgáltatást is kíván nyújtani. Ez esetben, mint alanyi adómentes adózónak, a külföldi partner felé milyen adó adattartalommal kell a számlát megírnia, hogyan kell jelezni a partnere felé, hogy alanyi adómentes a hazájában, tehát áfa fizetésre nem kötelezett? Van-e különbség a EU felé, illetve harmadik országba történő értékesítés között a feltett kérdések tekintetében? Erről miként kell az áfa- , illetve a közösségi bevalláson adatot szolgáltatnia? Jól értjük, hogy az ezen jogcímeken szerzett bevételei nem számítanak bele a 8 millió forintos alanyi adómentességi értékhatárba?

Számlázás harmadik országba Kérdés

Tisztelt Szakértők! http://adozona.hu/kerdesek/2017_2_26_Szamlazas_harmadik_orszagba_rtf Amennyiben termékértékesítés történik 3. országba vagy közösségi államba magánszemély részére, és az áru igazoltan elhagyja Magyarország területét (vámkezelik, illetve a vevő nyilatkozik, hogy kiviszi a terméket, vagy postai feladóvevény igazolja a termék elszállítását), akkor számlázható exportként áfamentesen a termék?

Közösségen kívüli számla kiállításának szabályai Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy kft. közösségen kívüli országba értékesít, milyen szabályai vannak a számla kibocsátásnak? Az áfatörvény értelmében, ha közösségen kívülre történik az értékesítés és a termék közösségen kívüli kiszállítását az értékesítő tudja igazolni, akkor export miatti adómentességről beszélünk – ez esetben nem számít az, hogy magánszemély vagy adóalany a vásárló (áfatörvény 98. §). A kérdésem az lenne, hogy milyen módon lehet igazolni a kiszállítást egyéni vállalkozói okmányon kívül? Elegendő-e például, ha a termék átvételét a vevő visszaigazolja? Mi történik abban az esetben, ha nem tudja az értékesítő a kiszállítást igazolni? Kell-e ebben az esetben akkor az áfa mértékét szerepeltetni a számlán? Helyesbítő számla kiállítása szükséges abban az esetben, ha mégis áfás számlát kell kiállítani? És ezt elegendő egy számlával egy tekintet eső alá okirattal helyesbíteni? Köszönöm válaszát!

Költségtérítés hazautazásra Kérdés

Tisztelt Szakértők! Munkavállaló állandó lakóhelye harmadik országban van. Évente kétszer téríti neki munkaszerződése értelmében munkáltatója a hazautazás költségeit, így a repülőjegy és az utazás egyéb formájában bemutatott menetjegyek árai több százezer forintot is kitehetnek. A munkáltató elszámolhatja-e ezt költségként anélkül, hogy céges közterheket kellene fizetnie utána? A magánszemélynek keletkezik-e adóköteles jövedelme?

Magyar cég gyártat és értékesít Japánban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk ("A" Kft.) hamarosan együttműködik egy Japánban található gyártó céggel ("B"). Beszerzés: a japán gyártó elkészít számunkra több darabot az általuk beszerzett anyagból. Eladó "B" Ltd., vevő "A" Kft. Értékesítés: az elkészült termékekből a gyártó ("B") a japán vevő(k) ("C" Ltd.) által rendelt termékeket közvetlenül kiszállít(tat)ja a japán vevő címére. Az értékesítési ügyletben társaságunk ("A" Kft.) az eladó, míg a vevő a japán "C" Ltd. Legyenek szívesek leírni, hogy áfaszempontjából hogy néz ki az ügylet, "A" Kft.-nek (Magyarországon bejegyzett magyar cég) hogyan kell helyesen eljárnia, különös tekintettel az áfa mértékére és a teljesítési hely meghatározására Válaszukat előre is megköszönve, üdvözlettel: Fazekas Péter

Alanyi mentes beszerzése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy alanyi áfamentes pozícióban lévő cég/vállalkozás számára van-e bármilyen összegű (például 10 ezer eurós) korlátozás abban a tekintetben, hogy mennyi pénzért szerezhet be árut uniós vagy nem uniós országból? Válaszát előre is köszönöm.

Külföldi utas áfa-visszatérítés Kérdés

Társaságunk külföldi utasnak értékesít terméket, áfát tartalmazó számlát állít ki az értékesítésről. Az áru az értékesítést követően a vámhatóság által igazoltan harmadik országba kerül. Az értékesítő társaság az általános forgalmi adó elszámolására megállapodást kötött egy pénzügyi szolgáltató zrt.-vel. Így a külföldi utas vevő az általános forgalmi adó követelését engedményezi a pénzügyi szolgáltatónak, a kérdező társaságunk neki teljesíti az áfa-visszatérítést. Az áfatörvény szerint a termékértékesítő abban a bevallásában csökkentheti az adókötelezettségét a külföldi utasnak visszatérített adóval, amelynek az adómegállapítási időszakában az adót a külföldi utasnak visszatérítette. Esetünkben a pénzügyi szolgáltató teljesítése a külföldi utas felé általában egy bevallási időszakkal korábbi, mint társaságunk teljesítése a pénzügyi szolgáltató felé. Kérdésünk: így melyik időszakban jogos az áfa levonása, ha jól tudjuk, a 30. sorban mínusz összeggel való szerepeltetése? Amikor már a pénzügyi szolgáltató teljesített a külföldi utasnak vagy amikor társaságunk teljesített az elszámoló zrt.-nek?

Harmadik országból kapott számla utáni áfa Kérdés

Építőiparban tevékenykedő cég szerbiai cégtől vesz igénybe alvállalkozói szolgáltatást. Mi lesz az áfavonzata?

EBay – így kell számláznia, ha az online világpiacon értékesít Cikk

Hogyan kell kiállítani egy magyar áfaalany cégnek a számlát, ha termékeit az eBay-en keresztül értékesíti? A vevők között EU-s és nem EU-s adóalanyok, illetve nem adóalanyok is vannak. Írásunk egy olvasói kérdés alapján született.

Láncügylet Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Áfa témakörben az alábbi kérdésemre szeretnék választ kapni: Magyar adóalany cég műszaki cikkeket értékesít egy holland közösségi adószámmal rendelkező társaság részére, amely cég továbbértékesíti azokat Ausztráliába úgy, hogy a termékek közvetlenül Ausztráliába kerülnek kiszállításra. A fuvart a magyar társaság szervezi, annak díját nem ő fizeti, hanem a holland vagy az ausztrál cég. A magyar cég értékesítése ebben az esetben lehet adómentes értékesítés? Számviteli szempontból az értékesítése exportnak vagy közösségen belüli értékesítésnek minősül? Köszönettel: Kócs István

Utazási iroda Kérdés

Csomagot állít össze az utazási iroda (hotel, transzfer + árrés ) + árrés. Az áfa EU-s csomag esetén 27 százalék, harmadik ország esetén árrés adómentes. Az utazási iroda Magyarországon van. Köszönöm a segítségüket.

Külföldi bejövő számlák áfája Kérdés

T. Adózóna! A következő problémára kérnénk szépen választ. Egy magyar kft. (akit egy német cég alapított és tulajdonol 100 százalékban), aki oktatás szervezéssel és OKJ-s oktatással foglalkozik zömében, így tevékenységének nagy része áfamentes, kap külföldi bejövő számlát EU-s tagországoktól és harmadik országbeliektől. A külföldi cégek tevékenysége: keresik, hogy a saját országukban milyen szakképzett munkaerő található, akik már beszélnek németül, vagy hajlandóak megtanulni. Cél, hogy ezeket a szakképzett munkavállalókat csoportosan Németországba vigyék ki a magyar cég szervezésében. A németországi majdani munkaadónak a magyar cég ad számlát, amely tulajdonképpen a közvetítői díjat, és a felmerült költségeket tartalmazza. Kérdés: a bejövő EU-s számlára áfát kell-e itthon felszámítani, és azt be lehet-e tenni a visszaigényelhető áfába is, mivel ez oktatáshoz nem kapcsolódik. És mi van akkor, ha ennek a kutatásnak végül nincs kézzel fogható eredménye, mivel az ügylet végül nem valósul meg? Harmadik országbelinek kellene-e áfát felszámítania a magyar cég felé? Üdv.: Fix. Kft.

Szolgáltatás harmadik országbeli partnernek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne: ha egy áfás magyarországi társaság kongresszust szervez Magyarországon egy olyan külföldi partnerének, aki nem uniós országbeli (Kína), akkor a partner részére kiállított számla a kongresszus szervezéséről áfás lesz vagy tárgyi mentes? Válaszát előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ügyvezető feladatai

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Forráskód apportként

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink