446 találat a(z) harmadik ország cimkére

Külföldre utazik? Ezekre a behozatali szabályokra figyeljen! Cikk

A tapasztalatok szerint a külföldre utazók többsége tisztában van a kiviteli szabályokkal, ám azokról érdemes a célország magyarországi nagykövetségén érdeklődni – mondta Leopold Róbert, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal vám- és jövedéki szóvivője szerdán az M1 aktuális csatornán.

Katás egyéni vállalkozó külföldön végzett tevékenysége Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdéssel fordulok Önhöz: Van egy katás egyéni vállalkozó, aki egyezményes országban van, vízummal. Ott tartózkodása alatt munkát végez, és ez után a katás egyéni vállalkozóként számláz egy magyar ügyfél számára, és szeretne elvállalni egy megbízást egy (az egyezményes másik országban) helyi ügyfél számára is. Maximum egy évig lesz a harmadik országban, ahonnan tovább utazgat más országokba. Hogyan kell adózási szempontból helyesen eljárni ebben az ügyben? Hol keletkezik neki az adófizetési kötelezettsége a magyar ügyfél számára végzett tevékenység miatt? Hol keletkezik neki az adófizetési kötelezettsége a helyi ügyfél számára végzett tevékenység miatt? Milyen feltételek mellett kell a magyar jövedelmet is a másik államban adózni (ha van ilyen)? Számlázhat-e a helyi ügyfélnek a magyar adószáma alól, ha a munkát máshol végzi? Válaszát előre is köszönöm.

Külföldi kiküldetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A nemzetközi fuvarozásnál komoly gondot okoz, hogy alkalmi sofőrt (egyszerűsített foglalkozatás) nem alkalmazhatnak uniós fuvarfeladatra (még határmenti fuvarozásra sem), mert biztosítási jogviszony hiányában a NEAK nem állítja ki az A1 igazolást. A kérdésem az lenne, hogy alkalmi sofőrt harmadik országos fuvarra lehet-e alkalmazni? Figyelembe véve az egészségügyi ellátásokra vonatkozó egyezményeket?

Szolgáltatás nyújtása harmadik ország lakosa részére Kérdés

Tisztelt Szakértő! Belföldi kft. film letöltését teszi lehetővé havidíj ellenében magánszemélyeknek szerte a világon. Az EU polgárai részére értelemszerűen a lakóhelyüknek megfelelő ország áfakulcsát alkalmazva. A kérdés az, hogy a harmadik országbeliek, nem EU-sok esetében is az áfatörvény 45/A paragrafusát kell alkalmaznunk, és így adómentesen számlázni nekik? Előre is köszönöm a válaszát.

Külföldre számlázás kata és alanyi áfamentesség mellett Kérdés

Tisztelt Adózóna! Katás egyéni vállalkozó vagyok főállásban, alanyi áfamentes. A kérdésem az lenne, hogy nyújthatok-e külföldre szolgáltatást a kata és az áfamentesség fenntartása mellett? Azaz bocsáthatok-e ki számlát külföldi jogi személynek vagy természetes személy ügyfélnek? A külföld jelentené mind az EU más országait, mind EU-n kívüli országokat is (például USA). Szükséges-e valamilyen adóhatósági bejelentés ehhez? Válaszukat előre is nagyon köszönöm.

Kínából beszerzett termék bejelentése Kérdés

Ügyfelem Kínából hozat be terméket, amit Szlovéniában vámolnak, és ekáerszám igénylésével hozzák be Magyarországra. Kérdésem az lenne, hogy milyen bejelentési kötelezettségem van? Az áfanyomtatványon hol kell bevallanom, ki kell-e fizetni előre az áfát? Köszönettel várom válaszukat.

Közösségen kívülről igénybe vett szolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk egy Közösségen kívüli országból fog igénybe venni rendszeresen szakértői szolgáltatást. Jól gondolom hogy ezt áfa nélkül fogja részünkre kiszámlázni? Nekünk ezt az áfabevallásban nem is kell majd szerepeltetni? Válaszát előre is köszönöm!

Eszköz harmadik országból Kérdés

A cég ügyvezetője egy mintegy 200 500 Ft értékű műszert vásárolt készpénzes fizetés mellett amerikai útja során, melyet magával hazahozott a cég nevére szóló számlával együtt. Kérdésünk, milyen árfolyammal és dátummal kell forintosítani, és hogyan kell az áfabevallásban szerepeltetni, mely bevallási sorokon és hogyan könyvelendő? Igényel-e egyéb eljárást?

Harmadik országbeli munkavállaló magyar munkabérének járulékai, ha külföldön rendelkezik biztosítási jogviszonnyal Kérdés

Szerb állampolgárságú, szerb állandó lakóhellyel rendelkező személy Magyarországra átjár dolgozni heti 10 órás munkaviszonyban segédmunkásként. Szerbiában biztosítási jogviszonnyal rendelkezik. 1. Keletkezik-e utána a magyar munkáltatónak adó- és járulékfizetési kötelezettsége Magyarországon, illetve TAJ-számot kell-e igényelni? 2. A jövedelméből kell-e járulékot és szja-t levonni? 3. Kell-e a magyar munkáltatónak valamilyen iratot bekérni a munkavállalótól a szerb biztosítási jogviszonya igazolásához? 4. Ha magyar állampolgársága is van, az van-e hatással az előzőekre?

Alanyi mentes katás – értékesítés EU-ba, harmadik országba Kérdés

Egy katás, nem áfaalany (alanyi adómentes) egyéni vállalkozó közösségen belül kívánja az általa készített termékeit értékesíteni, továbbá szolgáltatást is kíván nyújtani. Ez esetben, mint alanyi adómentes adózónak, a külföldi partner felé milyen adó adattartalommal kell a számlát megírnia, hogyan kell jelezni a partnere felé, hogy alanyi adómentes a hazájában, tehát áfa fizetésre nem kötelezett? Van-e különbség a EU felé, illetve harmadik országba történő értékesítés között a feltett kérdések tekintetében? Erről miként kell az áfa- , illetve a közösségi bevalláson adatot szolgáltatnia? Jól értjük, hogy az ezen jogcímeken szerzett bevételei nem számítanak bele a 8 millió forintos alanyi adómentességi értékhatárba?

Számlázás harmadik országba Kérdés

Tisztelt Szakértők! http://adozona.hu/kerdesek/2017_2_26_Szamlazas_harmadik_orszagba_rtf Amennyiben termékértékesítés történik 3. országba vagy közösségi államba magánszemély részére, és az áru igazoltan elhagyja Magyarország területét (vámkezelik, illetve a vevő nyilatkozik, hogy kiviszi a terméket, vagy postai feladóvevény igazolja a termék elszállítását), akkor számlázható exportként áfamentesen a termék?

Közösségen kívüli számla kiállításának szabályai Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy kft. közösségen kívüli országba értékesít, milyen szabályai vannak a számla kibocsátásnak? Az áfatörvény értelmében, ha közösségen kívülre történik az értékesítés és a termék közösségen kívüli kiszállítását az értékesítő tudja igazolni, akkor export miatti adómentességről beszélünk – ez esetben nem számít az, hogy magánszemély vagy adóalany a vásárló (áfatörvény 98. §). A kérdésem az lenne, hogy milyen módon lehet igazolni a kiszállítást egyéni vállalkozói okmányon kívül? Elegendő-e például, ha a termék átvételét a vevő visszaigazolja? Mi történik abban az esetben, ha nem tudja az értékesítő a kiszállítást igazolni? Kell-e ebben az esetben akkor az áfa mértékét szerepeltetni a számlán? Helyesbítő számla kiállítása szükséges abban az esetben, ha mégis áfás számlát kell kiállítani? És ezt elegendő egy számlával egy tekintet eső alá okirattal helyesbíteni? Köszönöm válaszát!

Költségtérítés hazautazásra Kérdés

Tisztelt Szakértők! Munkavállaló állandó lakóhelye harmadik országban van. Évente kétszer téríti neki munkaszerződése értelmében munkáltatója a hazautazás költségeit, így a repülőjegy és az utazás egyéb formájában bemutatott menetjegyek árai több százezer forintot is kitehetnek. A munkáltató elszámolhatja-e ezt költségként anélkül, hogy céges közterheket kellene fizetnie utána? A magánszemélynek keletkezik-e adóköteles jövedelme?

Magyar cég gyártat és értékesít Japánban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk ("A" Kft.) hamarosan együttműködik egy Japánban található gyártó céggel ("B"). Beszerzés: a japán gyártó elkészít számunkra több darabot az általuk beszerzett anyagból. Eladó "B" Ltd., vevő "A" Kft. Értékesítés: az elkészült termékekből a gyártó ("B") a japán vevő(k) ("C" Ltd.) által rendelt termékeket közvetlenül kiszállít(tat)ja a japán vevő címére. Az értékesítési ügyletben társaságunk ("A" Kft.) az eladó, míg a vevő a japán "C" Ltd. Legyenek szívesek leírni, hogy áfaszempontjából hogy néz ki az ügylet, "A" Kft.-nek (Magyarországon bejegyzett magyar cég) hogyan kell helyesen eljárnia, különös tekintettel az áfa mértékére és a teljesítési hely meghatározására Válaszukat előre is megköszönve, üdvözlettel: Fazekas Péter

Alanyi mentes beszerzése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy alanyi áfamentes pozícióban lévő cég/vállalkozás számára van-e bármilyen összegű (például 10 ezer eurós) korlátozás abban a tekintetben, hogy mennyi pénzért szerezhet be árut uniós vagy nem uniós országból? Válaszát előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Családi gazdaság kilépő tagja

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Munkabért terhelő párhuzamosan több letiltás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink