474 találat a(z) harmadik ország cimkére
17A60 Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Cégünknél harmadik országból történt olyan beszerzés, amely nem Magyarország határán lett a Közösség területére beléptetve és importálva (szabadforgalomba helyezve), hanem egy másik közösségi tagállam külső közösségi határán léptették be (például Hollandián, Németországon, Szlovákián keresztül) oly módon, hogy a másik közösségi országban szabadforgalomba is helyezték, majd ezt követően került Magyarországra. A kérdés, hogy az áfabevallásban a 14.sorban kell-e feltüntetni (27 százalékos kulcs alá tartozna a magyar áfatörvény szerint), az útmutatóból ezt olvastuk ki. Akkor viszont a 17A60- as adatszolgáltatásban közösségi beszerzésként kellene feltüntetni, de mit irunk az adószám sorba? Köszönettel várjuk válaszukat.
Harmadik országból internetes beszerzés áru vagy szolgáltatás? Kérdés
Amerikából interneten internetről letölthető posztert vásárol a cég. A számlán sem a vevő, sem a szállító adószáma, a számla áfa nélkül van kiállítva. A cég ráírta, hogy árut vásárolt, de nem tudom eldönteni, hogy áruként vagy szolgáltatás igénybevételeként kell-e elbírálni, mivel az interneten átküldött poszter itt lesz kinyomtatva
EU-s és harmadik országbeli kereskedelem Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy ügyfelünk (magyar, áfakörös, közösségi adószámmal rendelkező kft.) úgy tervezi, hogy Lengyelországból exportál zöldséget, gyümölcsöt Iránba úgy, hogy Magyarországot nem érintené az áru. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben melyik ország szabályait kell alkalmazni áfa, vám és számlázás tekintetében és szükséges-e adóregisztráció bármelyik országban (Lengyelország, Szlovénia, Irán), ha feltételezzük, hogy Szlovénián (Koper) keresztül hagyja el a szállítmány az uniót. Válaszát előre is köszönöm!
Külföldi személy által nyújtott kölcsön kamata Kérdés
Egy harmadik országból (Szíria) származó természetes személy nyújtott kölcsönt kamat ellenében egy magyarországi kft.-nek. Kérdésem: a kft. által kifizetett kamat Magyarországon adózik-e (szja, eho)?
Importáfa mikor nem visszaigényelhető? Kérdés
Kedves Szakértő! Szeretném megkérdezni, milyen esetekben NEM visszaigényelhető az importáfa harmadik országból érkező termékimport esetén? A vám megfizetése rendben van, inkább arra lennék kíváncsi, milyen olyan eset lehetséges, amikor nem igényelhető vissza az importáfa? (Gondolok itt például arra, hogy ha a beszerzendő terméknek még nincs meg a vevője, készletet vásárolnánk, amit apránként értékesítenénk a világ különböző országaiba – adott esetben áfamentesen.) Köszönöm!
Harmadik országban történőt termékértékesítés Kérdés
Tisztelt Cím! Magyar vállalkozás megvesz egy harmadik országban működő vállalkozástól egy nyomdagépet, de a nyomdagép a harmadik országot nem hagyja el, az eladó a gép értékét leszámlázza a magyar cég felé. A magyar cég ezt a nyomdagépet ott helyben (a harmadik országban) eladja egy másik, ottani vállalkozásnak. Kérdésem: 1.) Az áfa szempontjából milyen számlát kell kiállítania? 2.) Ha áfás számla kiállítására kerül sor, akkor azt hol kell bevallania? Köszönettel: T. Mónika
Harmadik országba fuvarozás áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyarországi áfás vállalkozó Magyarországról Angliába fuvaroz egy terméket. Ebben az esetben áfa nélkül kell kiállítania a fuvardíjról a számlát? Milyen szöveget kell szerepeltetni a számlán? Kell-e a vevő adószámát feltűntetni? Az áfabevallás melyik sorában kell szerepeltetni az árbevételt? Melyik időszaki áfában kell szerepeltetni, amikor a pénzt megkapta, vagy a fuvarozás teljesítési napján, ha a vállalkozó egyéni vállalkozó?
Harmadik ország részére szolgáltatás számlázása Kérdés
Evás bt. USA -ba számlázna szolgáltatást, mivel a Magyarországon székhellyel rendelkezö cég nem akar az áfalevonással foglalkozni. Mi a teendö ilyen esetben? Köszönettel Simon J
Startup cégek áfája – hiába kedvencek, elbukhatnak az adózáson Cikk
A kormány által minden kétséget kizáróan támogatott kategóriájú startup cégeknek is muszáj figyelniük adózásukra, kiváltságaik ugyanis őket sem mentik fel kötelezettségeik teljesítése alól.
Kínába szállítás, a megrendelő EU-tag Kérdés
Tisztelt Szakértő! EU-s partnerünk (közösségi adószámmal rendelkezik) különféle terméket rendelne tőlünk. A megrendelt terméket az EU-s partnernek számláznánk és szállítanánk (EU-ba). Vevőnk ezt továbbértékesíti Kínába. Időnként előfordulna, hogy EU partnerünk kérésére a készterméket mi küldenék Kínába gyorspostával. Ilyenkor a fuvar megrendelését és a vámkezelést mi intéznénk az EU partnerünk megbízása, és az általa megadott vámérték alapján. Ilyenkor a fuvarköltséget - például késve teljesítés miatt - mi fizetnénk, ha a vevő küldte késve a megrendelést - akkor az EU vevő fizetné/továbbszámláznánk felé. A első esetben közösségen belüli termékértékesítésről beszélünk. A második esetben, milyen számlát kell kiállítanunk? A közösségi vevő részére, címére, de megjelölve, hogy az árut 3. országba szállították? Ilyen esetben ez adómentes export értékesítés? Ha a fuvardíjat továbbszámlázzuk, az áfatörvény hatályán kívüli szolgáltatás? Az áfabevallás mely sorában kell ezeket feltüntetni? Köszönöm válaszát
Számlázás áfa szerinti megítélése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk (gyártó cég), mely külföldre (EU-n belülre és kívülre is) értékesít. Most lenne egy magyarországi vevőnk (kereskedelmi cég), mely szintén külföldre értékesít. Amennyiben cégünk intézi közvetlenül a szállítást is a magyarországi vevőnk vevőjének (EU-n belülre), akkor milyen módon állítsunk ki számlát az új magyarországi vevőnk felé? És hogyan állítsuk ki, ha az EU-n kívülre történik ugyanez? Előre is köszönöm válaszát!
Import beszerzés, több szereplős ügylet Kérdés
Tisztelt Szakértő! „B” magyar vállalkozás (rendelkezik EU-s adószámmal), harmadik országbeli „A” partnerétől rendel terméket. Ezt a terméket értékesíti „C” horvát (rendelkezik EU-s adószámmal) partnerének. A terméket az „A” harmadik országbeli eladó fuvarozza közvetlenül a „C” partnernek. „B” vállalkozás „C” partnerétől előleget kért, és kapott. Kérdésem az lenne, hogyan történjen a számlázás az „A” és „B” között, valamint „B” és „C” között. Előre is köszönöm a segítséget.
EU-s árubeszerzés közvetlen értékesítése harmadik országba Kérdés
A magyar vállalkozásnak az áfabevallásban és az összesítő nyilatkozatban hol és hogyan kell szerepeltetni azt az ügyletet, melynek során egy EU-tagállamból vásárolt terméket az eladó nem a magyarországi vevő vállalkozásnak, hanem közvetlenül a kínai vevőnek szállítja? A magyar vállalkozás az EU-s partner vevője, a harmadik országbeli partnernek eladója.
Számlázás harmadik országba Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk konzultációval foglalkozó munkatársa kiutazna Moszkvába előadásokat tartani egy ottani céghez. Hogyan kellene helyesen kiállítani a bevételi számlánkat? Gondolom, áfa nélkül, hiszen a teljesítés helye Moszkva. Kell-e illetőségigazolást kérni a partnertől? Kell-e valamilyen egyéb megjegyzést írni a számlára, esetleg hogy ÁFA TERÜLETI HATÁLYÁN KÍVÜL, vagy fordított adózás vagy bármi mást? Ha igen, akkor gondolom azt idegen nyelven is rá kell írni. Az áfabevallásban hol kell ezt a bevételt feltüntetni? Köszönöm szépen a segítségüket és tájékoztatásukat!
Harmadik országbeli tag, ügyvezető járulékfizetési kötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem, az alábbi eset megoldásában szíveskedjen állást foglalni. Adott egy társaság (egyszemélyes kft., amelynek tagja és ügyvezetője harmadik országbeli magánszemély, amellyel Magyarországnak nincs kétoldalú szociális biztonsági megállapodása). Az adott személynek nincs regisztrációs kártyája, nincs belföldi címe. Magyarországra évente 1-2 alkalommal jön, a társaság ügyeit hazájából intézi. A kérdéseim a következők: 1. Az adott személy a Tbj. alapján biztosítottnak tekinthető-e Magyarországon? 2. Köteles-e járulékot fizetni? 3. Ha igen, milyen módon juthat hozzá a bejelentéshez és járulékfizetéshez szükséges taj számhoz? Megtagadhatják-e a taj kiadását arra hivatkozva, hogy nincs regisztrációs kártyája, belföldi címe? 4. Jogosult-e fentiek alapján táppénzre, orvosi ellátásra? Amennyiben a fentiekre nem a válasz, akkor igaz-e, hogy a biztosítási jogviszonya és ezzel együtt a fizetési kötelezettsége akkor kezdődik, amikor a regisztrációs kártyáját kiállítják, és belföldi lakcíme keletkezik? Kérem, segítségét hogy hogyan járjak el helyesen és szabályosan ebben az esetben. Válaszát előre is köszönöm