312 találat a(z) felszámolás cimkére
Törölt adószám, felszámolás, végelszámolás
Kérdés
A cég adószámát törölték, mert nem küldte el a beszámolót, mivel ez utólag pótolva lett, ezért a kényszertörlést megállították. Hogyan tudom helyreállítani az adószámot, mi a további teendő, ha mégis törölni fogják a céget, mi a menete, lehet-e választani felszámoló biztost, vagy kirendelik? Felszámolás vagy végelszámolá? A kft.-nek van 1 200 000 forint tartozása az adóhatóság felé. Előre is köszönöm a választ.
Biztosítási jogviszony felszámolási eljárás alatt 2. rész
Kérdés
Nőjön a tartozás a felszámolás alatt lévő kft.-ben, vagy valamelyik társas, illetve egyéni vállalkozásában? A felszámolási eljárás megindulása előtt a Fővárosi Törvényszék felszólította a tartozás rendezésére, és csatolta a magánszemély ügyvezető tulajdonában álló családi ház tulajdoni lapját is a felszólításhoz. Amennyiben a felszámolási eljárás elhúzódik, akár évekig, és ebben a cégben nő a tartozás, elveszítheti az ügyvezető a tulajdonát képező ingatlant? A kft.-ben semmilyen vagyon nincs, nincs eszköz, nincs kintlévőség. Mögöttes felelősség jogcímén felel az ügyvezető a saját magánvagyonával a kft. tartozásáért? Ha elér a tartozás egy bizonyos összeghatárt, onnantól mindenképpen belép a mögöttes felelősség? Megszűnhet-e a munkaviszonya az 1. számú kft.-ben a felszámolás beindulása után, illetve célszerű-e, ha megszűnik, és inkább döntése alapján valamelyik másik vállalkozásában vallja be a járulékot (ott nő a tartozás tovább)? Köszönettel: Reményi Győzőné
Pénztárhiány
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy felszámolás alatt lévő bt. mérlegében 4 millió forint pénztárállomány szerepel, amivel az ügyvezető (aki egyben a kültag) elszámolni nem tudott. Hogyan kell kezelni a felszámolónak ezt az összeget? Abban az esetben, ha ez az összeg a pénzkezelésért felelős személy jövedelme, akkor annak adóvonzatait hogyan, és kinek kell rendezni? Válaszát előre köszönöm.
Kft. felszámolása
Kérdés
Egy kft.-t a tulajdonosok szeretnének megszüntetni. Tartozása van az adóhivatal felé, amit nem tudnak rendezni. A tulajdonos tagi kölcsönt vett fel a kft.-től, amit az adóhivatal lefoglalt tartozása miatt a végrehajtási eljárásban. Ha visszafizetésre kerül a kölcsön és a tárgyi eszközök rendezése is megtörténik, elindítható a felszámolás, és mi a további teendő?
Vevőkövetelés és kezességvállalás
Kérdés
Egy kft. az egyik vevője felé fennálló követelését és az addig elszámolt értékvesztését ki szeretné vezetni, mivel a vevővel szembeni felszámolási eljárás befejeződött. A vevő ügyvezetője készfizető kezességvállalási nyilatkoztot tett – mint magánszemély – a követelés teljesítésére korábban, a felszámolási eljárás megindulásakor. Hogyan kell ezt könyvelnünk? Ki kell vezetni, illetve bekönyvelni a tételeket tételesen a ráfordítások és bevételek közé, vagy egymással szembeni átvezetéssel (31-ről 36-ra) lerendezhető?
Pórul járt a bt. ügyvezetője: mikor évül el az adótartozás?
Cikk
Egy bt. esetében, ahol felszámolási eljárás keretében az ügyvezetőt, mint mögöttes felelőst az adótartozás megfizetésére kötelezték. A betéti társaságnak a tartozása 2008-ban járulék meg nem fizetéséből keletkezett. Hány év után évül el az adókötelezettség ebben az esetben? – kérdezte olvasónk. dr. Verbai Tamás, a HÍD Adószakértő és Tanácsadó Zrt. vezérigazgatója válaszolt.
Adótartozás elévülése
Kérdés
A kérdésem a következő lenne. Egy bt. esetében, ahol felszámolási eljárás keretében az ügyvezetőt mint mögöttes kötelezettet az adótartozás megfizetésére kötelezték. A betéti társaságnak a tartozása 2008-ban járulék meg nem fizetésből keletkezett. Kérdezni szeretném, hogy hány év után évül el az adókötelezettség ebben az esetben? Köszönettel várom válaszát.
Óriási leépülés az építőiparban
Cikk
Csaknem 600 cég szűnt meg Magyarországon áprilisban az építőiparban, miközben mindössze 250 új alakult. Ilyen mértékű leépülésre sohasem volt példa, még akkor sem, amikor a lánctartozások és a gazdasági válság egyszerre szedte áldozatait az ágazatban. Az adatokat közzétevő Opten céginformációs szolgáltató szerint azonban a látszat csal: az építőiparban kevesebb a feszültség, mint három-négy éve.
Engedélyt vont vissza és felszámolást kezdeményezett az MNB
Cikk
Az MNB visszavonta a KÉZIZÁLOG Zrt. engedélyét, s kezdeményezte annak felszámolását. A társaság ügyfélpénzeket, betéteket nem kezelt – közölte az MNB.
Követelés apport két cég között
Kérdés
Tisztelt Adózóna Számviteli Szakértői! Állásfoglalásukat kérnénk az alábbi számvitelt érintő ügyben: "A" cég tulajdonosa követelését "B"cégre mint követelés-apport apportálta("B"cég tulajdonosa is ugyanaz a személy), ezzel egyidejűleg ezzel az összeggel jegyzett tőkéjét megemelte, (cégbírósági bejegyzés dátumának időpontjában történt a könyvelés). Az apportot átadó "A" céget időközben felszámolási eljárás során felszámolták, majd törlésre került a Cégnyilvántartás rendszeréből. A kérdésünk az lenne, hogy ebben az estben az apportot fogadó "B"cégnek(akinek a jegyzett tőkéje lett megemelve), van-e könyvelési, illetve számviteli teendője a törlés esetén? Kérdésként merült fel az is, hogy "B" cégben az apportot milyen könyvelési lépésekkel lehet helyesen könyvelni, hogy megfeleljen a jogszabályi helyeknek? Válaszukat nagyon várva az éves zárás miatt, kérnénk kiemelten kezelni, hogy a törvényi jogszabályoknak megfelelően tudjunk eljárni. Köszönettel, könyvelő Budapest, 2015.05.06.
Levél az adóhivataltól – kézbesítési időpont felszámolás alatt
Cikk
Mi tekintendő az adóhatósági levél kézbesítési időpontjának: a végelszámoló által az átvételt megtagadó időpont, vagy az, amikor a megbízott ügyvéd átvette az értesítést? Az ügyben a Kúria döntött.
Aktív időbeli elhatárolás vagy vevő
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy felszámolási eljárásnál a felszámoló díját a bíróság jogerős végzésével 2014. 11. 25-én hagyta jóvá. (Ezzel az időponttal törlik a felszámolt céget). A felszámoló az erről szóló bírósági végzést 2015. 01. 14-én vette kézhez, így ezzel az időponttal állítja ki a számlát és ez az áfafizetés időpontja is. Kérdésünk: Melyik a helyes megoldás a számviteli elszámolásban 2014. évre: 1/ T 311 bruttó felszámolói díj 190.500 ft K 911 nettó felszámolói díj 150.000 ft K 479 még nem esedékes áfa 40.500 ft és 2015-ben: T 479 még nem esedékes áfa 40.500 ft K 467 fizetendő áfa 40.500 ft Vagy: 2/ T 391 aktív időbeli elhatárolás 150.000 ft K 911 nettó felszámolói díj 150.000 ft és 2015-ben : T 311 bruttó felszámolói díj 190.500 ft K 911 nettó felszámolói díj 150.000 ft K 467 fizetendő áfa 40.500 ft T 911 nettó felszámolói díj 150.000 ft K 391 aktív időbeli elhat. 150.000 ft Válaszukat előre is köszönöm.
Végelszámolás vagy felszámolás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. végelszámolást kezdeményezett több mint egy éve. A cégnek nincs se tárgyi eszköze, se bevétele évek óta, viszont van neki magánszemélytől kapott kölcsöne (a kölcsönadó a tag gyermeke). Melyik megoldás lehetséges a bt. esetében? 1/ A kölcsönadó lemond a tartozásról, ebben az esetben gondolom 18 százalék illeték-, és a rendkívüli bevétel miatt társaságiadó-kötelezettsége keletkezik. 2/ Végelszámolásból felszámolásba megy át. (Ilyenkor a kölcsönadóval mi történik, ha a bt. nem tudja visszafizetni a kölcsönt?) Köszönöm.
Felszámolás – mérleg
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. felszámolása indult 2015. 04. 22-ével. Szeretném tudni, hogy milyen bevallásokat kell beadni a felszámolási kezdő időpontjára. Kell-e mérleget is beküldeni, vagy csak a felszámolónak kell azt átadni? A 2015-ös évben a kft.-nek már csak pár pénztári és banki tétele van, a tevékenységét nem folytatta.
Áfabajok: vigyázzon a felszámolás során vásárolt vagyontárgyakkal!
Cikk
Jóval a piaci ár alatt lehet hozzájutni a felszámolási eljárás alá vont vállalkozások vagyontárgyaihoz. A jónak hitt üzlet azonban könnyen visszaüthet, ha a vevő nincs tisztában a számlázási szabályokkal, és – akárcsak a cikkünkben említett esetben – tévesen igényel vissza áfát, ami miatt jelentős adóbírságot ró ki rá az adóhatóság.