312 találat a(z) felszámolás cimkére
Adóhatósági határozat bírósági felülvizsgálata új eljárásra kötelezve III.
Kérdés
Kedves Dr. Szeiler Nikolett! Köszönöm válaszát. A kialakult "patthelyzetre" vártam volna megoldást, de nem sikerült. Mivel a NAV az alperes, így állásfoglalást kérni nem célszerű tőlük. Mivel sok céggel állnak szemben, gondoltam már más cég is került ilyen helyzetbe és tudnak javasolni megoldást. Hogyha a NAV ellenőrzés miatt saját tőkét teljesen elvesztett cég perel ezek szerint semmi esélye nincs megélni a per végét, mert mire a bíróság döntene, már meg is kell szűnnie ezek szerint, mert mást nem tehet. Ezt Ön jogosnak tartja? Picit úgy érzem, a NAV-val szemben lehetetlen pert indítani és nagy a tehetetlenség, pedig a hatóság is tévedhet és hozhat jogtalan határozatot. Reméltem tud javaslatot tenni, hogyan tud a cég a per végéig életben maradni a jelenlegi magyar jogszabályok alapján. Köszönöm.
Felszámolás lezárása, mögöttes felelősség
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bt. beltagja adótartozást halmozott fel. A cégkivonaton szereplő felszámolás lezárása 2013. december 31. A NAV a folyószámláján 2017. január 1-jével törölte a felhalmozódott tartozást a felszámolás lezárása címszóval. Így most már nulla a tartozás. A magánszemélynek is nulla a tartozása, és eddig még semmilyen határozatot nem kapott a mögöttes felelősség kapcsán. A mögöttes felelősséget melyik dátum alapján érvényesítheti a NAV, és még érvényesítheti-e? A legutolsó tartozást 2012 novemberében írták elő, akkor még inkasszó is volt. Előre is köszönöm. Üdvözlettel: Reinhardt Éva
Táppénz felszámolás alatt lévő munkáltató esetén
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni. Egyik ügyfelem 2010 óta dolgozik a munkahelyén, határozatlan szerződéssel, gyermeke 2015. 03. 06-án született, jelenleg fizetés nélküli szabadságon és gyesen van. A munkahelye 2013.12. hó óta felszámolás alatt áll, a felszámoló egy ideig engedélyezte a továbbműködést, így dolgozott 2015.03.05-ig, a szülés napjától cseden volt, majd gyeden és gyesen. A felszámoló értesítette, hogy az eljárás a végéhez érkezett, a szabadságai egy részét pénzben megváltották, a bíróság megküldte a felszámolási zárómérleget, mely jogerőre nem emelkedett, információi szerint több hitelező is fellebbezett. Jelenleg 20 hetes terhes. A kérdésem az lenne, hogy ha jelzi a fizetés nélküli szabadság megszüntetése iránti igényét a felszámolónak, melyben azonnal jelzi, hogy terhes, akkor a felszámoló megszüntetheti-e a munkaviszonyát vagy a védettség ilyen esetben is él a cég jogutód nélküli megszűnéséig? Veszélyeztetett terhes, de nincs táppénzen. A megszűnésig lehet táppénzen? Amennyiben szerencséje van, és nem szűnik meg a cég jogutód nélkül addig, akkor tudja majd a csedet igényelni, illetve mi lesz a helyzet a gyeddel, ha csed alatt fejeződik be az eljárás? 2017.01.01-től egy bt.-ben katásként kültag 2017.06.hóig 50 ezer, 07. hótól 75 ezer forintot fizet. Egyelőre ebben a jogviszonyban nem menne táppénzre, mert ha jól gondolom, csak akkor fogja tudni a magasabb összeg után járó alapot megkapni a csedhez, ha végig dolgozik? Segítségét előre is köszönöm.
Zárt végű pénzügyi lízing lezárásának könyvelése II.
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azonos című kérdésemhez kapcsolódva a következőkre szeretnék még választ kapni. Az eszköz beszerzése még 2015-ben történt. Jól értem, hogy módosítani kell a 2015. évi adatokat? A lízingtartozás csökkenése igen jelentős, közel 100 millió forintról beszélünk. Számszerűsítve: a lízingelt ingatlanra a tartozás 500 millió forint, de a bank felszámolójától 400 millió forint értékben ki tudtuk vásárolni az ingatlant. Ennek a könyvelése hogyan működik? A különbözet 100 millió forintot egyéb bevételre kell könyvelni? Segítségét előre is köszönöm?
Felszámolás alatti NAV határozat
Kérdés
NAV ellenőrzés folyik egy kft.-nél, közben elkezdődik a felszámolás. A NAV jegyzőkönyvre, határozatra ki jogosult a fellebbezésre?
Zárt végű pénzügyi lízing lezárásának könyvelése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk lízingátvállalással lízingelt egy ingatlant zárt végű pénzügyi lízing keretében. Időközben a finanszírozó felszámolás alá került, és a lízingelt ingatlant a jelenlegi tartozásnál jóval kisebb értékben meg tudtuk vásárolni. Kérdésem, hogy hogyan kell könyvelni a lízingkivezetést és az adásvételt?
Munkabér felszámolásban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem egy szolgáltató kft, amely felszámolás alá került, és a felszámolása befejeződött. A kft. tartozása 1 fő alkalmazottjának a nettó munkabére volt. A volt munkavállaló a bérgarancia alapból megkapta a munkabérét, amelyet nettósítva utaltak ki. A megszűnt munkáltató kft. adótartozás nélkül szűnt meg, a dolgozóktól levont és a munkáltatói adók és járulékok is mindig rendezve voltak, mivel szakmunkás képzéssel is foglalkoztak, és a szakképzési hozzájárulás igényelt összegéből az adók és járulékok átvezetéssel rendezve voltak. A volt munkavállaló után így kétszeres járulékbefizetés történt. Kérdésem: milyen módon kérhetné a magánszemély a duplán levont járulékok kifizetését?
Csökkenőben a cégtörlések, növekedőben a felszámolási eljárások
Cikk
Csupán 9409 cég szűnt meg 2017 harmadik negyedévében, 2013 óta nem volt ilyen alacsonyan a számláló – közölte az Opten Kft.
Szja-fizetési kötelezettség
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdés: Egyik jelenlegi ügyfelünk korábbi cégét (kft.) felszámolták. A cég a felszámolást megelőző évben vállalkozási hitelt vett fel, amelyet nem tudott visszafizetni. A kezes a kft. ügyvezetője volt. A hiteleket folyósító bank a követelést eladta egy követelésbehajtó cégnek. E cég a követelés egy részét elengedte egy meghatározott összeg, időben történő befizetése esetén, amely összeget a felszámolt cég ügyvezetője, mint magánszemély fizet be. Kérdésünk az, hogy a magánszemélynek van-e szja-fizetési kötelezettsége az elengedett összeg vonatkozásában? Köszönettel: Dr. Kovács Károlyné
2004 óta nem működő családorvosi vállalkozás kényszerfelszámolása
Kérdés
A végelszámoló és felszámoló, valamint fedezetlenül felfogadott ügyvédjük hibájából a beltag 5 éves megbízatásának lejárta, valamint a tagok válása, a beltag külföldre távozása után sem törölték a céget az egyedül maradt kültag (szerénységem) nyugállományba vonulása ellenére sem. A kintlévőségek behajtására a végelszámoló és felszámoló, de az ügyvéd sem tett kísérletet. Az anyagi kár netto 32 millió forint, aminek a fedezetére a különvagyont képező, perspektivikusan a cég nevére vásárolt ingatlant akarták bevonni a felszámolásba. Az ügyvéd ellen ügyészségi eljárás indult, a felszámoló ellen könyvelő kamarai eljárás fél éve. Nem tudom az általam lakott ingatlant felújítani, mert nincs a nevemen még mindig (én fizettem ki, nyugdíjas kültagként magamra engedményezve a tőlem elvált, tartósan külföldre költözött orvosnő beltag helyett minden tartozásunkat). Hogy lehet kikényszeríteni a nevemre visszavételt 12 év után adó- és illetékmentesen? Az ingatlant a családunk lakta két gyermekünkkel, a cég céljaira soha nem használtuk. Nem került apportálásra sem. Van-e kártérítési lehetőség az elhúzódó eljárásban és milyen jogcímen? (lakáshasználat, rezsik fizetése, állagmegóvás, karbantartás, amortizáció címén stb.)?
Felszámolás regisztrációs díj
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Felszámolás alatt lévő cég felé a kft. bejelentette a követelését, és befizette a követelés nyilvántartásba vételéhez kapcsolódó regisztrációs díjat. A regisztrációs díj és a felszámoláshoz kapcsolódó ügyvédi díj elszámolása hova történik? Köszönöm válaszukat!
Árverés felszámoláskor: drágábban kelhetnek el a vagyontárgyak
Cikk
A felszámolási eljárásban az adós vagyonának nyilvános értékesítésére vonatkozó rendelkezések módosításáról nyújtott be előterjesztést az igazságügyi miniszter és a nemzeti fejlesztési miniszter a kormány részére.
Mikor felel teljes vagyonával a beltag a bt. tartozásaiért?
Cikk
Sokan kérdezik, hogy mikor hajtható be a beltagon a betéti társaság NAV-os vagy egyéb tartozása. A társaság tartozásaiért elsősorban a társaság felel a vagyonával. Ha a társaságnak nincs elegendő vagyona, akkor a polgári jog szabályai szerint mögöttes felelősséggel rendelkező beltag köteles a saját vagyonából kifizetni a társaság adósságát.
Felszámolás alatt lévő cég megbízásos ügyvezetője és egyéni vállalkozói jogviszony
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az alábbi kérdésben kérem szíves válaszukat: Egyszemélyes kft. ügyvezetője egy nyugdíjas személy, aki a megbízatását megbízási jogviszonyban látja el (nem ezen személy a cég tulajdonosa). A kft. úgy döntött, hogy szeptember 01.-től végelszámolással megszűnik. A kérdés az, hogy ezen időszak alatt a (jelenleg még) ügyvezető nyithat-e katás egyéni vállalkozást? Ugyanis az ügyvéd azt mondta neki, hogy végelszámolási időszak alatt - a kft.-ben lévő teljeskörű ügyvezetői felelősség miatt - nem lehet egyéni vállalkozó. Válaszukat előre is megköszönve tisztelettel maradok
Ezeket nézi az áfalevonási jog vizsgálatakor a NAV
Cikk
Megtörtént-e a számlán feltüntetett gazdasági esemény, valóságosak-e a felek, van-e adószámuk? Számos banánhéjon elcsúszhat az adózó, azaz az adóhatóság megtagadhatja az adólevonási jogot. A NAV erről szóló útmutatóját ismertetjük.