116 találat a(z) fejlesztés cimkére
Innovációs pályázat indul kkv-knak Cikk
A kis- és középvállalkozások (kkv) innovációját támogató program indul 181 milliárd forint keretösszeggel a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (Ginop) Pluszban, amely idén és jövőre pályázható – jelentette be Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára a TV2 Mokka című műsorában.
Útfejlesztések Sarkadon Cikk
A kül- és a belterületi utak felújítására nyert el több mint 300-300 millió forintot a Békés vármegyei Sarkad. Az egyik projekt már le is zárult – közölte az önkormányzat.
Megnyílt a kisebb léptékű élelmiszer-feldolgozói fejlesztések pályázata Cikk
Már benyújthatók a támogatási kérelmek az Agrárminisztérium által 50 milliárd forintos keretösszeggel meghirdetett „Feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatása” című felhívásra, amely pénzügyi segítséget nyújthat a feldolgozóüzemek és kistermelők élelmiszer-előállításhoz kapcsolódó kisebb beruházásaihoz – hívta fel a figyelmet keddi közleményében az Agrárminisztérium, tájékoztatott az MTI.
AM: új pályázati felhívások a családi gazdaságok fejlesztésére Cikk
Új pályázati felhívások segítik az állattartókat és az élelmiszer előállító gazdaságokat – mondta az Agrárminisztérium (AM) közleménye szerint a tárca mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára, a XXII. Tarka Fesztivál keretében megrendezett, XXVI. Bonyhádi Állategészségügyi és Állattenyésztési Tanácskozás – országos agrárfórum rendezvényén, pénteken, Bonyhádon, közölte az MTI.
Módosult a „Feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatása” című pályázat Cikk
Augusztus 13-án nyílik meg a „Feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatása” című (KAP-RD04a-RD04b-2-24 kódszámú) pályázati felhívás, amely 2024. 07. 31-én módosításra került – hívja fel a figyelmet honlapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK).
3,5 millió visszaváltott palack naponta – reagált a MOHU a viszaváltási tapasztalatokra Cikk
Már több mint 3,5 millió italcsomagolás visszaváltása történik meg naponta, ami az elmúlt hetekben folyamatosan emelkedett és emelkedik most is. Ez napi 175 millió forintnyi tranzakciót jelent, aminek a többsége a lakosságnál csapódik le, egy kisebb rész az alapítványoknál. Ugyanakkor az elmúlt hetekben több hír jelent meg a sajtóban a palackvisszaváltási rendszer működéséről, az alig egy hónapos tapasztalatokról, a kiütköző problémákról. A rendszer működtetése több szereplőnek a feladata, felelőssége: az automaták kezelése, takarítása, ürítése a kiskereskedelmi egységek feladata - amiért kezelési díjat kapnak palackonként -, az italcsomagolások összegyűjtése és elszállítása a MOHU feladata, míg az automaták esetleges javítása, valamint egy állandó helpdesk biztosítása a boltok részére az automaták gyártóit terheli. Felhasználói oldalról most az látszik, hogy van még mit tanulni a folyamatokról, így megkérdeztük a MOHU-t, hogy milyen problémák jutottak el hozzájuk, és a tervek szerint milyen fejlesztéseket eszközölnek. Ami ezektől a fejlesztésektől függetlenül biztosan várható, hogy a kezdeti nehézségek után, idővel azért gördülékenyebb lesz a visszaváltás, mindenki megszokja, megtanulja ennek menetét, és minden szolgáltató megtapasztalja a lakossági igényeket, amire hosszú távon már lehet reagálni – írja a portfolio.hu.
Augusztus 13-tól lehet pályázni a kisebb feldolgozó üzemek fejlesztésére Cikk
Az Agrárminisztérium 50 milliárd forintos forrással hirdette meg a „Feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatása” című felhívást, amelynek keretében a feldolgozóüzemek és kistermelők élelmiszer előállításhoz kapcsolódó kisebb beruházásait támogatja – közölte az Agrárminisztérium (AM) pénteken az MTI-vel.
Fejlesztések az eGN rendszeren Cikk
Június 12-én élesedett az elektronikus Gazdálkodási Napló (eGN) legújabb fejlesztési csomagja. Ennek révén többek között lehetővé vált a termőhely helyazonosítójának szabad szerkesztése, a hozamadatok immár tonna/hektár formában adhatóak meg, valamint a talajvizsgálatok nem KET azonosítóval rendelkező termőhelyhez is hozzákapcsolhatók – írja honlapján a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih),
Képzési lehetőségekkel lehet megtartani a kifáradt munkavállalókat Cikk
A munkavállalók majdnem fele (45%) úgy érzi, hogy az elmúlt évben jelentősen megnőtt a munkaterhelése, kétharmaduk (62%) pedig bizonytalannak érzi helyzetét a munkahelyi változások felgyorsulása miatt. Mindez a készségeik hosszú távú fejlesztésére ösztönzi őket, és 28 százalék akár váltana is munkahelyet egy éven belül – derül ki a PwC Global Workforce Hopes & Fears felméréséből.
Leállás lesz a K&H Banknál szombat reggel 6 órától Cikk
A K&H Bank informatikai rendszereinek fejlesztése miatti leállásról tájékoztat honlapján.
Elektronikus gazdálkodási napló: hamarosan újabb fejlesztési csomagot élesít a hatóság Cikk
Az eGN folyamatos fejlesztésének köszönhetően az elkövetkezendő hetekben újabb fejlesztési csomagot élesít a hatóság, ami tovább könnyíti majd a rendszer használatát. A Nébih emellett javasolja a gazdálkodóknak, hogy év közben folyamatosan töltsék az adatokat az eGN-be, így még gördülékenyebbé válhatnak a benyújtási időszakok – írja honlapján a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).
Közel hatszorosára emeli a kormány az Élelmiszeripari Beszállító-fejlesztési Program keretösszegét Cikk
A magyar vállalkozások megerősítése érdekében a kormány az Élelmiszeripari Beszállító-fejlesztési Program (ÉLIP) keretösszegét közel hatszorosára emeli – közölte a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) pénteken az MTI-vel.
2,9 milliárd forintos járműiparibeszállító-fejlesztési program indul Cikk
A járműiparibeszállító-fejlesztési programot a kormány a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával (MKIK) együttműködve, illetve az IFKA Közhasznú Nonprofit Kft. részvételével hirdeti, 2,9 milliárd forintos kerettel – mondta a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) szerdai közleménye szerint Fábián Gergely iparpolitikáért és technológiáért felelős államtitkár.
Egyre több a vendégmunkás, pedig nem is munkaerőhiány, hanem bérhiány van Magyarországon Cikk
Idehaza elfogyott a munkaerő, miközben sorra jelentik be a több ezer foglalkoztatottra igényt tartó fejlesztéseket. A B terv megszületett: jöjjenek a vendégmunkások – írja a nepszava.hu.
Megszűnik az IKR, a tipikusan közigazgatási perek elektronikus kezdeményezésére használt rendszer Cikk
A Magyar Ügyvédi Kamara (MÜK) 2023. augusztus 25-én levelet kapott dr. György Istvántól, a Miniszterelnökség államtitkárától, aki arról tájékoztatta a MÜK vezetését, hogy a Miniszterelnökség 2023. szeptember 20. napjával leállítja az úgynevezett IKR rendszert, amelyet eddig tipikusan közigazgatási perek elektronikus kezdeményezésére használtak állampolgárok és ügyvédek egyaránt. A levél szerint a döntés oka az, hogy az IKR fenntartásához jelentős további fejlesztés lenne szükséges, amely „több tényező együttes fennállása miatt” nem lehetséges – tájékoztat hírlevelében a MÜK.