176 találat a(z) export cimkére
Novemberben kis mértékben csökkent az export és az import is Cikk
2019. novemberben az export euróban számított értéke 0,1, az importé 0,8 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest. A termék-külkereskedelmi egyenleg 59 millió euróval javult olvasható a KSH oldalán.
KSH: 300 millió euróval nőtt az októberi exporttöbblet Cikk
Októberben az export euróban számított értéke 6,7, az importé 3,6 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. A külkereskedelmi többlet 514 millió euró volt, 300 millió euróval több az egy évvel korábbinál – közölte ma első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Számlázás – áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem ("A" Kft.) bútorértékesítéssel foglalkozik, főleg nagykövetségeknek. Kérdésem: milyen áfa tartalommal kell számláznom, ha a nagykövetség harmadik országbeli (pl. brazil), és közösségen belüli országban (Németország) van? Ez az értékesítés exportnak minősül-e? Várom mielőbbi válaszukat köszönettel.
Magyar-amerikai közös alap magyar kkv-k exporttámogatására Cikk
Kis- és közepes vállalkozások amerikai piaci exporttámogatására magyar-amerikai közös pénzügyi alapot hoztak létre – nyilatkozta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az MTI-nek telefonon, New Yorkból.
Ennyivel nőtt az export szeptemberben Cikk
Szeptemberben az export euróban számított értéke 10,9 százalékkal, az importé 6,5 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. A külkereskedelmi többlet 385 millió euróval nőtt, és 566 millió eurót tett ki – jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) hétfőn első becslése alapján.
Javult a termék-külkereskedelmi többlet Cikk
2019. augusztusban az export euróban számított értéke 2,6, az importé pedig 1,3 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. A termék-külkereskedelmi egyenleg 99 millió euróval javult, közölte a KSH.
Áfa exporthoz vagy importhoz kapcsolódó szolgáltatás esetén Kérdés
Tisztelt Adózóna! Társaságunk szállítmányozási feladatokat lát el megbízói részére, közvetített szolgáltatásként. 2019. januártól az áfatörvény megfogalmazza (102. § (3) bekezdés), hogy az exporthoz kapcsolódó szállítmányozási szolgáltatások csak abban az esetben adómentesek, ha azokat közvetlenül az exportőr részére nyújtják. Kérdésem, hogy ezt a nyáron elfogadott áfatörvény értelmében (08. 23-ától) az importhoz kapcsolódó szolgáltatásokra is alkalmazni kell? Vagyis csak, ha az importőr a közvetlen megbízó, lehet áfamentes számlát kiállítani? Köszönöm válaszukat.
Előleg az áfában – adóztatás, árfolyam, összesítő jelentés Cikk
Mikor adóztatási tényállás az előleg, mikor csupán egy finanszírozási kérdés, illetve mi minősül egyáltalán előlegnek? Ezen kérdésekre keresem a választ jelen cikkemben.
Export fuvar számlázása EU-s partnernek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném még kérni a segítségét az alábbi eredeti kérdésre vonatkozóan. https://adozona.hu/kerdesek/2019_6_26_Export_fuvar_szamlazasa_EUs_partn_gmb Az áfabevallásban a kitöltési útmutató szerint az 1-es sorban a Közösség területén kívülre történő termékértékesítés, azzal egy tekintet alá eső szolgáltatásnyújtás értékét kell betenni. Ehhez kapcsolódóan a kitöltési útmutató hivatkozik az áfatörvény 102. paragrafusának (1) b) pontjára. Ez azt mondja, hogy mentes az adó alól a szolgáltatás nyújtása abban az esetben, ha az olyan termékhez kapcsolódik közvetlenül, (b) amely kiviteli eljárás hatálya alá vonva elhagyja a Közösség területét, és a Közösség területéről való kiléptetés tényét a kiléptető hatóság igazolja. Ennek alapján, mi az olyan fuvarozást, amely 3. országba irányuló export szolgáltatásnak minősítjük. Úgy ítéljük meg, hogy a fuvarozás közvetlenül kapcsolódik a termékértékesítéshez, így ez a paragrafus vonatkozik rá. Mi a véleménye, hogy hol a hiba ebben a nézőpontban? Mert így ugye nem kerül be a szolgáltatás értékesítése az összesítő nyilatkozatba. Válaszát előre is köszönöm
Exportértékesítés – előlegszámla Kérdés
Tisztelt Adózóna! Cégünk 10 darab mérőeszközt értékesít egy szerb civilszervezetnek, forintra átszámítva 200 ezer forint értékben. Az eszközök vételárát díjbekérőn kértük, mivel ez az első ügyletünk az említett szervezettel. A díjbekérőn, illetve az összeg jóváírásakor az előlegszámlán feltüntetésre kerül, hogy az áfa alól mentes a 2006/112/EK 14. cikke alapján, illetve az áfánál az EUK (EU-n kívüli) megjegyzés szerepel. A nulla áfaértékű végszámlát az eszközök átadásánál állítjuk majd ki. A szervezet képviselőjétől kérünk egy nyilatkozatot, amelyben kijelenti, hogy az eszközöket nem használják, illetve nem hasznosítják egyéb módon (kivéve a próbát) a közösség területének elhagyása előtt, illetve meg fogják küldeni a vámokmányokat, az eszköz átadásáról szállítólevelet töltünk ki. Megfelelő így az eljárásunk? Amennyiben nem kötelező előlegszámla kiállítása, származhat-e bármilyen hátrányunk a kiállításából? Válaszukat előre is köszönöm!
Újra kell-e vámoltatni az exportált csereterméket? Cikk
Kell-e vámkezeltetni a harmadik országba exportált csereterméket? – kérdezte az Adózóna olvasója. Tüske Zsuzsanna vámszakértő válaszolt.
Reklámtermék exportja közösségen belüli szállítással Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bizonytalan vagyok a számlázással kapcsolatban. Reklámterméket értékesítünk Svájcba (ez exportértékesítés lenne, tehát áfamentes), de azt kéri a vevő, hogy Németországba szállítsuk a terméket. Nem vagyok biztos benne, hogy így is helyesen járunk el, ha adómentesen számlázunk, tekintve, hogy nem hagyja el a termék a közösség területét. Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!
Újból nő az orosz kőolaj exportvámja Cikk
Oroszország áprilistól emeli a kivitelre szánt kőolaj vámját.
Drasztikusan csökkent az áruforgalmi többlet Cikk
Januárban az export euróban számított értéke 6,4 százalékkal, az importé 9,7 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest, a külkereskedelmi többlet 225 millió euróval, 382 millió euróra csökkent – közölte ma első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Jelentősen romlott a magyar külkereskedelmi mérleg Cikk
Az elmúlt évben az export euróban számolt értéke 4,2 százalékkal, az import 7,3 százalékkal haladta meg az előző évit, a külkereskedelmi áruforgalom mérlegtöbblete 5,557 milliárd eurót tett ki, ami azt jelenti, hogy 2,520 milliárd euróval csökkent a 2017-es 8,078 milliárd euróról – közölte második becslése alapján a központi Statisztikai Hivatal (KSH).