176 találat a(z) export cimkére

Nem vizsgálja át a Nébih a harmadik országból származó, más országba exportált növényszállítmányokat Cikk

Nem végzi el a magyar élelmiszerbiztonsági hatóság ezentúl a harmadik országból származó, élelmiszernek szánt növényi termékek fizikai ellenőrzését Magyarországon, hanem a szállítmányokat továbbítja a célországba, ha azokat nem nálunk hozzák forgalomba – közölte honlapján a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal. Emiatt az Európai Unióba történő behozatal során a vállalkozóknak kötelező megadniuk az ellenőrző pontot is. Az adatszolgáltatás elmaradása az ügyintézési idő számottevő növekedésével járhat.

Exporthoz kapcsolódó tárgyi adómentes szolgáltatás Kérdés

KSH: A szolgáltatás-külkereskedelmi többlet a IV. negyedévben 2,2 milliárd euró, 2022-ben 9,0 milliárd euró volt Cikk

2022 IV. negyedévében a szolgáltatások euróban számított exportja 18, importja 8,7%-kal nőtt az előző év azonos időszakához képest, jelentette honlapján a KSH. Az aktívum 2,2 milliárd euró volt, 724 millió euróval több a 2021. IV. negyedévinél. Az előző negyedévhez képest az export 6,1%-kal csökkent, az import 0,7%-kal nőtt, a többlet pedig 536 millió euróval kevesebb volt. 2022-ben a szolgáltatás-külkereskedelmi aktívum 9,0 milliárd euró volt, 3,1 milliárd euróval több, mint egy évvel korábban.

Az Adózóna válaszol: export láncügyletek Cikk

Milyen szempontokat érdemes figyelembe venni a harmadik országba kiszállításra kerülő termékek vám- és áfaszabályaival kapcsolatban? Tüske Zsuzsanna vámszakértőt hallhatják.

Áfa, harmadik ország Kérdés

Az olaj- és gázeladásból származó orosz költségvetési bevétel 28 százalékkal nőtt 2022-ben Cikk

Az olaj- és gázeladásból származó orosz költségvetési bevételek tavaly 28 százalékkal, 2500 milliárd rubellel (36,71 milliárd dollárral, 1 rubel=5,43 forint) emelkedtek a megelőző évhez képest – közölte az energetikáért is felelős orosz miniszterelnök-helyettes hétfőn, tette közzé az MTI.

Alanyi adómentes távértékesítés 2023 Kérdés

Export fuvar Kérdés

Egymilliárd euró volt a termék-külkereskedelmi hiány októberben Cikk

2022. októberben az export euróban számított értéke 21, az importé 26 százalékkal nagyobb volt az előző év azonos időszakinál. A termék-külkereskedelmi egyenleg 588 millió euróval romlott, olvasható a KSH gyorsjelentésében. Az előző hónaphoz viszonyítva a külkereskedelmi termékforgalom szintje az exportoldalon 7,5, az importoldalon 5,2 százalékkal csökkent.

Meghosszabbították az ukrán gabona fekete-tengeri exportjáról szóló megállapodást Cikk

Megállapodás született az ukrán gabona fekete-tengeri exportjáról szóló megállapodás meghosszabbításáról – jelentette be csütörtökön kiadott közleményében António Guterres ENSZ-főtitkár.

MRN nyomkövető Kérdés

KSH: 14,4 százalékkal nőtt az ipari termelés Cikk

2022 augusztusában az ipari termelés volumene 14,4 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. Munkanaphatástól megtisztítva a termelés 9,3 százalékkal bővült. A jelentős eltérést a nyers adathoz képest az okozza, hogy 2022 augusztusában kettővel több munkanap volt, mint az előző év azonos hónapjában. A feldolgozóipari alágak többségében nőtt a termelés volumene, a legnagyobb mértékben a járműgyártásban. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás a 2022. júliusinál 0,1 százalékkal nagyobb volt.

KSH: 1,3 milliárd euró volt a termék-külkereskedelmi hiány augusztusban Cikk

2022. augusztusban az export euróban számított értéke 37, az importé 41 százalékkal nagyobb volt az előző év azonos időszakinál. A termék-külkereskedelmi egyenleg 582 millió euróval romlott. Az előző hónaphoz viszonyítva a külkereskedelmi termékforgalom szintje az exportoldalon 6,1, az importoldalon 5,5 százalékkal nőtt – tette közzé honlapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Alanyi áfamentes adóköteles értékesítéshez történő beszerzése Kérdés

KSH: több mint 43 százalékkal emelkedtek az ipari termelői árak 2022 augusztusában az egy évvel korábbihoz képest Cikk

2022 augusztusában az ipari termelői árak átlagosan 43,4 százalékkal nőttek az egy évvel korábbihoz képest. A belföldi értékesítés árai 66,6, az exportértékesítésé 31,6%-kal magasabbak voltak. A belföldi értékesítés árainak gyorsabb ütemű növekedését a jelentős drágulást realizáló energiaipar nagyobb részaránya okozta. Az energiaárak meredek emelkedése mellett az alapanyagok drágulásának és a forint gyengülésének is árfelhajtó hatása volt. Az előző hónaphoz viszonyítva a belföldi értékesítés árai 10,3, az exporté 0,9, az ipari termelői árak pedig összességében 4,1 százalékkal emelkedtek – tette közzé honlapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Értékpapírszámla, jelentési kötelezettség

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Cafeteriajuttatás – számla elszámolhatóság

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Temetési segély, számla nélküli elszámolás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink