446 találat a(z) egyesület cimkére

Egyesület vállalkozói tevékenysége. Kérdés

Egy egyesület cél szerinti tevékenysége a fogyasztóvédelem, egy másiknak a vállalkozói, munkaadói érdekképviselet. Bevételük meg- haladja 6 millió forintot, ezért az áfát az általános szabályok szerint számítják fel. Mindkét egyesület a cél szerinti tevékenységét végzi,de nem csupán a tagjainak szervez előadást, üzleti találkozót, illetve árusít fogyasztóvédelemre jogosító kártyát, hanem külső cégeknek is, akik ezért fizetnek.Ez vállalkozói tevékenységnek számít a tao-ban?

Egyesület képviselőjének bejelentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyesület képviselője évek óta díjazás nélkül látja el a tisztséget. Úgy tudtuk, hogy mindaddig nem kell a 1041-es nyomtatványon bejelenteni, míg nem kap semmiféle juttatást a munkájáért. Minden évben Ny nyilatkozatot küldtünk az adóhivatalnak, kiváltva ezzel a 08-as bevallást. Beadhatjuk 2015-re is az Ny nyomtatványt kiváltva vele a 1508 bevallást? Üdvözlettel: Ildi

Egyesület, tagdíj elszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy közhasznú sportklub tagjai - attól függően, hogy milyen szolgáltatást vesznek igénybe - átutalással fizetik a tagsági díjat. Kell-e utalásonként számlát kiállítani a tagoknak? Előre is köszönöm a választ.

Egyesület kapott támogatása Kérdés

Egyesület pályázatot nyújtott be állami támogatásra egy építmény felújítására. Az év során a felújítás megtörtént, az állami támogatás meg is érkezett, a bevételezése, könyvelése megtörtént. A kérdésem az lenne, hogy az elvégzett munka ellenértéke (megegyezik a kapott támogatás összegével) hova könyvelendő, illetve, hogy ezzel kapcsolatban van rendezendő tétel? Köszönettel, Benkő Ibolya

Választott tisztségviselők utáni járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyesületünk elnökségének tagjai választott tisztségviselők, díjazásuk havi 30 000 forint. Mivel ez az összeg 2014. évben már nem érte el a minimálbér 30 százalékát, milyen járulékokat kell utánuk fizetni? Szociális hozzájárulási adót vagy ehót? Ha ehót, akkor milyen mértékűt? Köszönettel: Halasi Katalin

Egyesület – vállalkozási tevékenység Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az általunk könyvelt egyesület nagy összegű támogatást kapott, de olyan célra, amely nem szerepel a létesítő okiratban. A kérdésünk az lenne, hogy ez vállalkozási bevétel lesz-e? (A támogatás célja egyébként hátrányos helyzetűek ingyenes nyelvoktatása, tehát közhasznú a cél.) Másik kérdés lenne még ezzel kapcsolatban, hogy hogyan kell értelmezni a Tao tv. 6. számú melléklet A pontjában foglaltakat, miszerint nem minősül vállalkozási tevékenységnek a közhasznú tevékenység és az alapító okiratban nevesített cél szerinti tevékenység? Értelmezésünk szerint a jogszabály alapján így a közhasznú tevékenység és a cél szerinti tevékenység el is különülhet. Viszont a Civil tv. úgy határozza meg a közhasznú tevékenységet, hogy "közhasznú tevékenység: minden olyan tevékenység, amely a létesítő okiratban megjelölt közfeladat teljesítését közvetlenül vagy közvetve szolgálja, ezzel hozzájárulva a társadalom és az egyén közös szükségleteinek kielégítéséhez". E törvény alapján pedig nem különülhet el a cél szerinti és a közhasznú tevékenység. Esetleg a "közvetve szolgálja" kifejezés úgy is értelmezhető, hogy bevételt biztosít hozzá? Válaszukat előre is köszönjük.

Étkezés Kérdés

Egyesület egész napos konferenciát szervez, és ebédet biztosít a résztvevőknek. Egyesületi tagok ingyenesen vehetnek részt a rendezvényen, nem tagok 6000 forintért. (Az egyesület az ebédet 1200 forintért vásárolja.) Külön kell-e számlázni a részvételi díjat és az étkezést, vagy lehet egy összegben? Kit terhel az adókötelezettség, vagy adómentes reprezentációnak minősül az egyesületnél az így biztosított étkezés? Válaszát előre is köszönöm!

Itt a lista az egyesületek adóbevallásairól Cikk

Mikor, és milyen bevallásokat kell benyújtania egy újonnan alakult, illetve egy végelszámolás alá kerülő egyesületnek? – kérdezte két olvasónk. Pölöskei Pálné okleveles adószakértő és okleveles könyvvizsgáló szakértőnk válaszolt.

Egyesület végelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyesület hozott egy határozatot a végelszámolásra. Nincs alkalmazottja, nincs vállalkozási bevétele, egyszeres könyvvitelt vezet. Van-e könyvvizsgálati közelzettsége a végelszámoláshoz? Ebben az esetben milyen bevallásokat kell elküldenie a NAV-nak, illetve a végelszámoláshoz kellenek-e nullás igazolások, és kitől? Köszönettel.

Egyesület bevallási kötelezettségei Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyesület alapszabálya 2014. július 28-án kelt. A fővárosi törvényszék végzése 2014. október 17-ei. Adószámot.2014. 12. 29-én kapott. Mikor, és milyen bevallásokat kell beadni az egyesületnek? Az egyesületben a képviseleti jog gyakorlásával megbízott személynek nincs biztosítási jogviszonya. Kötelező-e neki az egyesületben járulékot fizetni? Előre is köszönöm.

K+F tevékenység Kérdés

Tisztelt Szakértő! "A" társaság több egyesülettel közösen népegészségügyi program keretein belül K+F tevékenységet végez. "B" társaság biztosítja "A" társaság részére a gyakorlati hátteret a kutatásokhoz, valamint a termékfejlesztéshez, feladata a kísérlet megszervezése és véleményezése."B" társaság K+F tevékenységét kiszámlázza "A" társaságnak. Az említett tevékenység elszámolása hogyan történik "A" és "B" társaságnál? Az elszámoláshoz milyen dokumentáció szükséges? Köszönettel!

Beszerzési szabályzat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyesületnek, alapítványnak milyen feltételek megléte esetén kell beszerzési szabályzattal rendelkeznie? Kötelező-e? Illetve mit kell tartalmaznia egy beszerzési szabályzatnak – milyen jogszabály vonatkozik erre? Köszönöm. Barcs Nóra

Üzleti kapcsolat megítélése kft. és egyesület között Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van-e valamilyen akadálya, hogy egy gazdasági társaság üzleti kapcsolatba kerüljön egy egyesülettel, 1) ha az egyesület a gazdasági társaságban tagként részt vesz, 2) vagy az egyesület elnöke és az egyik tag személye megegyezik egymással? Kérem legyen szíves tájékoztatni, hogy milyen specifikus szabályok vonatkoznak a fenti üzleti kapcsolatra, esetlegesen a jogszabályok megjelölésével. Köszönöm előre is.

Sportegyesület működése változásbejegyzés alatt Kérdés

Tisztelt Hölgyem/Uram! Kérdésem, hogy egy működő sportegyesület, amelynek egyetlen aláírási, képviseleti joggal rendelkező elnöke elhunyt, a változás bírósági bejegyzéséig, hogyan tudja megoldani törvényesen a működését (napi működés, bérek fizetése, adókötelezettség teljesítése, stb.)? Az újonnan megválasztott elnök eljárhat-e a Ptk. álképviselet szabályai szerint, vagy milyen más jogszabályi lehetősége van az egyesületnek? Közreműködését előre is köszönöm.

Mi a dolga az egyesület vezetőjének? Itt a válasz az új Ptk.-ból Cikk

Az új Polgári törvénykönyvnek az egyesületek vezető tisztségviselőire, a felügyelőbizottságra és az egyesület megszűnésére vonatkozó szabályait foglaltuk össze cikkünkben korábbi írásunk folytatásaként.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Számlázás

Bunna Erika

adótanácsadó

Számlaadás elmaradása

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink