1785 találat a(z) bevallás cimkére
Bevallás Esemény
Háromszögügylet és fuvarozás összefüggése Kérdés
Tisztelt Tanácsadó! A következő kérdéseim lennének: Holland kapcsolt vállalkozásunktól termékeket szerez be a magyar cégünk, és ezt a terméket értékesítjük a cseh vagy osztrák, szintén adóalany vevőnknek. A termék nem kerül be Magyarország területére, hanem közvetlenül Hollandiából Ausztriába, illetve Csehországba szállítják. 1. eset: ha a fuvarozást a holland vállalkozás szervezi, majd továbbszámlázza a magyar cégnek, a magyar cég pedig továbbszámlázza az osztrák vevőnek, ebben az esetben háromszögügyletnek minősül-e az ügylet a magyar fél szempontjából? Ha nem háromszögügylet, akkor az áfabevallás mely során kell bevallanom a beszerzést és értékékesítést? Az értékesítésről vevő részére kiállított számlában milyen áfa-megjelölést szerepeltessek? 2. eset: Ha a vevő intézi a fuvarozást és ő viseli a költségét, akkor a fenti ügylet háromszögügyletnek minősül-e? Ha nem háromszögügylet, akkor hová kell beraknom a beszerzett és értékesített terméket az áfabevallásban? Minek minősül a beszerzés és értékesítés? Az értékesítésről kiállított számlában milyen áfa-megjelölést szerepeltessek? 3. eset: Ha a termék fuvarozásának költségét külön számlában számlázza ki számunkra a beszállító (több fuvar költségét egy számlában számlázza), akkor ez is háromszögügyletnek minősül-e, ha a fuvarozott termék értékesítése háromszögügylet volt. Vagyis ugyanúgy kell-e bevallanom, kezelnem, mint a termékértékesítést? Vagy közösségen belüli szolgáltatásnyújtás lesz? Köszönettel: Kiss Anita
Bevallás Esemény
1853 bevallás, amikor a bérbevevő nem fizetett bérleti díjat Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ingatlan-bérbeadás kapcsán (ahol a bérbeadó magánszemély 10 százalék költséghányad választása és nyilatkozat mellett, a bérbevevő pedig cég) a bérbevevő nem fizette ki az adóévben minden számláját a bérbeadónak, de elutalta a teljes adóévi számlakötelezettség kifizetői szja-t a NAV felé. Az adóévi 18M30 kifizetői nyilatkozatot úgy állította ki, hogy a teljes évi meg nem fizetett bérleti díj is, mint bevétel szerepel az igazoláson, valamint ennek a meg nem fizetett bérleti díjnak az adója is, mint levont adóelőleg. (A kiállított és befogadott számlák alapján a az abban szereplő összegek – ha időben fizetett volna – „pontosak”, a tartozást a bérbevevő elismerte). A magánszemély szja-bevallásában a bérbeadás bevételek között, és így automatikusan annak adójaként a bevalláson csak az adóévi, pénzügyileg rendezett összeg fog szerepelni, ami kevesebb lesz, mint az igazoláson szereplő összeg. A fentiek alapján helyesen járunk-e el, és milyen összegben kell a magánszemély szja-bevallásában a kifizető által levont és befizetett szja-t szerepeltetni? Ha a kifizető által levont szja-t beállítjuk a magánszemély bevallásába jelentős adó-visszaigénylése lesz a magánszemélynek. Másik kérdésem, hogy a kifizetőnek lehetősége van-e önellenőrizni a kiadott 18M30 adatlapot, és nyilván a 1808-as bevallásokat azzal, hogy tévesen szerepeltet adatot benne, több adót fizetett be, és így a visszaigénylés őt illetné meg? Válaszát előre is köszönöm szépen!
Társasági adó, rehabilitációs hozzájárulás, innovációs járulék: erre figyeljen a bevalláskor! Cikk
Összegezte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a társasági adóalapra és adókedvezményre, az innovációs járulékra és a rehabilitációs hozzájárulási adóra vonatkozó szabályokat 2018-ban nem megfelelően alkalmazó adózók ellenőrzésekor tapasztalt jellemző hibákat. Az adóhatóság honlapján közzétett összeállítás adónemenként és a kockázatelemzéssel feltárt anomáliák szerinti bontásban mutatja be a problémákat.
Bevallás Esemény
Bevallás Esemény
Katás bt. meghatalmazott Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha valaki a rokonsági körében levő katás bt. NAV ügyfélkapus, cégkapus dokumentumait, bevallásait a saját nevében meghatalmazással intézi, szükséges-e megbízási szerződést kötnie a bt.-vel? Ha igen, lehet 0 Forint is a megbízási díj? Az említett személy nem tagja a bt.-nek. Köszönöm.
Támogatások elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő Lepsényi Mária ! 2019.04.22 én feltett kérdésemet pontosítanám : Egyéni vállalkozó 2017.04.05-2018.04.26-ig szüneteltette az egyéni vállalkozását. Ezen időszak alatt látom az MVH lekérdezésből hogy kapott támogatásokat: területalapú, zöldesítés, fiatal mezőgazdasági termelőknek nyújtott támogatást. Hol szerepeltem a 1753 ésa1853 bevallásban ezen bevételeket? Egyéni vállalkozóról van szó. Köszönettel.
Ügyvédi iroda felszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes ügyvédi iroda 5. éve "szünetel" nem végez tevékenységet. A vállalkozó a közszférában helyezkedett el. A 08-as bevallások helyett csak nyilatkozat lett beküldve, ezt elfogadja a NAV, vagy pótolni kell a 08-ast? A felszámolásával kapcsolatos feladatot szeretném kérdezni, lépésről-lépésre, valamint a folyószámláján lévő némi túlfizetést milyen feltételek fennállása esetén, mikor utalják ki, és ha már nincs céges számlája, a saját számlájára is? Válaszát köszönöm szépen.
Tárgyieszköz-értékesítés szünetelés alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tevékenységét szüneteltető egyéni vállalkozó a korábban a vállalkozásban elszámolt tárgyi eszközét értékesíteni szeretné. Megteheti-e, ha igen, mikor, milyen bevallási és adófizetési kötelezettsége keletkezik? Köszönöm válaszát: CsCs
Adók bevallása Esemény
Áfabevallás M lap Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy társaság 2019. 03 havi teljesítésű termékbeszerzésű előlegszámlát kapott, melynek áfa értéke nem haladja meg a 100 ezer forintot, a végszámla 2019. 04 havi teljesítésű lesz. A végszámla értékéből levont előlegszámla után az áfa értéke szintén nem éri el a 100 ezer forintot, de együttesen már igen. Az előlegszámla és a végszámla együttesen eléri a 100 ezer forint áfa összegét az M lapra 2019. 04. havi bevallásban fel kell tüntetni? A cég havi áfabevalló. Köszönettel.
Bevallás kötelezett adóalanyok részére Esemény
Ingatlan-bérbeadás magánszemély magánszemélynek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Milyen adózás vonatkozik arra az ügyletre, amikor egy magánszemély egy másik magánszemélynek (nem egyenes ági rokonnak) bérbe adja a lakását? Az ügylet 2018.08.01-jén indult, és szerződést is kötöttek havi 40 000 Ft bérleti díjról. Kell adózni a magánszemélynek ez után 2018-ra? Ha igen, az szja-bevallás mely sorában kell ezt felteltüntetni? Segítségét előre is köszönöm, üdvözlettel