490 találat a(z) beszámoló cimkére

Zárás kivára évközben történő átlépés miatt Kérdés

Egy kft. a társasági adó hatálya alól átlépett a kiva hatálya alá 2017. április 01-gyel. Azt olvastam, hogy olyan beszámolót kell készíteni, mintha megszűnne a kft. Első kérdésem a határidőkkel kapcsolatos. A NAV telefonos segítsége alapján a beszámolót még nem adtam be, mert azt mondták, hogy az általános szabályok szerint, 150 nap áll a rendelkezésemre. Én úgy gondoltam, hogy a záró adóbevallást is – értelemszerűen – ezzel a határidővel kell benyújtanom. Most viszont kaptam egy levelet, melyben azt írják, hogy 8 napon belül pótoljam. Egy megerősítést szeretnék kérni a helyes határidőkre vonatkozóan. A másik kérdésem: Mi a teendőnk azzal a Németországba kiszámlázott kintlévőséggel, melyet 2016-ban számláztunk ki, s a mai napig nem fizette ki arra történő hivatkozással, hogy felszámolásba ment át a cég. Sajnos, itt nem jelentettük be a „hitelezői igényünket”. Leírhatom, illetve a kivára való áttéréskor le kell írni veszteségként? Természetesen a társaságiadó-alapot megnövelve ezzel az összeggel. Egy román cég tartozik egy 2015. évi számlánk összegével, melynek behajtásával megbíztunk egy romániai ügyvédet. Az ügyvéd tájékoztatása szerint a cég a felszámolás alatt is dolgozik, bevételei vannak, a felszámoló egy bírósági eljárás keretében elismerte jogos követelésünket. Elvileg valamikor utalni fogja. Gondolom céltartalékot nem képezhetünk erre a tételre. Leírhatom-e/le kell-e írnom áttéréskor veszteségként, illetve hagyhatom-e nyitott követelésként? Köszönettel:Boskóné

Kiva beszámoló előző időszaka Kérdés

Szeretném kérdezni: ha egy kft. áttért 2017. 04. 01-jével a kivára és beszámolóval a kiva előtti időszakot le kell zárni, a 1771-es bevalláshoz el kell készíteni (2017. 01. 01. - 03. 31-éig) a beszámolót. A beszámoló előző időszak oszlopában a 2016. év adatait kell szerepeltetnem? Vagy készítenem kell egy beszámolót a 2016. 01. 01 - 03. 31-éig terjedő időszakra és azt kell beírnom? A 2017. évi év végi kiva beszámolóban mi az előző év adata? A 2016. év végi beszámoló adata, vagy a 2017. 03. 31-ei beszámoló adata? A kft. egyszerűsített éves beszámolót készít, kiegészítő mellékletet csatolni nem kell. Akkor az összehasonhíthatóság hogyan érvényesül?

Közzétehető-e az el nem fogadott beszámoló? Cikk

Közzétehető-e a cég beszámolója, ha az 50-50 százalékos tulajdoni hányaddal rendelkező tagok egyike a beszámoló elfogadásáról készült taggyűlési jegyzőkönyvet nem írta alá? – kérdezte olvasónk. Dr. Szeiler Nikolett ügyvéd válaszolt.

Társasház, lakásszövetkezet számvitele: figyeljen a változásokra! Cikk

2017-től új kormányrendelet szabályozza az egyéb szervezetek – köztük a lakásszövetkezetek és társasházak – beszámoló készítési és könyvvezetési kötelezettségét. Ismertetjük a legfontosabb jellemzőket és változásokat.

El nem fogadott beszámoló közzététele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. beszámolja elektronikusan közzétehető-e, beküldhető-e az ügyvezető (nem tag) által abban az esetben, ha az 50-50% tulajdoni hányaddal rendelkező tagok egyike a beszámoló elfogadásáról készült taggyűlési jegyzőkönyvet nem írta alá, mivel a taggyűlésen nem jelent meg? Szóban jelezte, hogy nem szándékozik a beszámolót aláírni, elfogadni. Megoldás-e erre az esetre pl., ha ezt a tagot kiértesítik azzal, hogyha az ismételten összehívott taggyűlésen sem jelenik meg, akkor elfogadottnak tekintik a beszámolót és ezután az ügyvezető elektronikusan beküldi/közzéteszi azt, az el nem fogadás tényének belefoglalásával együtt? Mi a helyzet akkor, ha ez a tag le is írja, miért nem fogadja el a beszámolót. Ebben az esetben hogyan tehető közzé a beszámoló, hiszen ez a cég további működésének feltétele, sőt bírságnak is néz elébe, hiszen nem teljesítette közzétételi kötelezettségét. Köszönettel: Királyné Trieber Anikó

könyvelési iratanyag, bizonylatok megőrzési határideje Kérdés

Tisztelt Szakértő! A számviteli törvény 169. §-a változott 2012. 01.01-től. 8 évre csökkent 10 évről a megőrzési kötelezettség. Kérdésem, hogy e 8 év visszamenőleg is érvényes-e, vagy csak első ízben a hatálybalépést követően leadott beszámolókra vonatkozik? Tehát például a 2006. évi beszámoló megőrzési ideje 2017. 12. 31. vagy 2015.12.31.? Ehhez kapcsolódó másik kérdésem, hogy valamennyi alapbizonylatra (bejövő számla, bankkivonat, pénztárbizonylat stb) vonatkozik a 8 (vagy 10) éves megőrzési idő, függetlenül az Art. szerinti 5 éves elévülési időtől? Köszönettel.

Mérlegképes szakirányok Kérdés

Tisztelt Szakértő! A mérlegképes regisztráció szakirányaival kapcsolatos a kérdésem: mennyire számít, hogy valaki melyik területen regisztrált? Például egy vállalkozási szakirányon regisztrált mérlegképes könyvelő könyvelhet-e (és beadhat-e beszámolót) faktor-, vagyonkezelő, befektetési szolgáltató cégeknek, amelyekre vonatkozik a 250/2000 kormányrendelet, így másfajta a mérleg- és eredménykimutatásuk is? Tiltja ezt valami, azaz kötelező-e a pénzintézeti regisztráció (törvényi hivatkozás van-e), vagy csak a cég és a saját felelősség tudatára van bízva, és ha szakmailag képes rá, akkor csinálhatja? És a többi szakirány közti átjárás (például IFRS)? Melyik mire van korlátozva, vagy bármelyik képesítéssel bármilyen beszámoló beadható?

Beszámoló készítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozásom 2017.02.01 áttért a kiva szerinti adózásra. 06.30-án esedékes a 1771-es bevallás Kérdésem az lenne, hogy ugyanezen dátummal elektronikus beszámolót is kell-e küldeni? Válaszukat köszönöm

Szankciók, ha elmulasztotta közzétenni beszámolóját Cikk

Sok vállalkozás szembesül azzal a napokban, hogy a beszámolója nem készült el határidőben. Ez történhet olyan okból, mert nem adott le minden dokumentumot a könyvelőjének, ezáltal ő nem tudta a beszámolót elkészíteni. Előfordulhat, hogy a könyvelő hanyagsága vezetett oda, hogy határidőben nem lett benyújtva a beszámoló. Bármi is volt a kiváltó ok, a mulasztáshoz adójogi, cégjogi, és polgárjogi szankciók egyaránt kapcsolódhatnak.

Külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy osztrák vállalkozás (GmbH) Magyarországon vásárolt telket, a rajta lévő épületekkel együtt. Bérbeadási tevékenységéhez a NAV-tól adószámot kért és kapott is, telephelye bejelentésre került. A témával kapcsolatos kutatás során mindenhol azt lehet olvasni, hogy ugyanúgy kell eljárni ebben az esetben, mint a „normál" magyar vállalkozások esetében, gyakorlatilag meg mégsem, mert például kamarai regisztrációra, illetve cégbírósági bejegyzésre nem kötelezett (nincs alkalmazottja, illetve nem lehet), bizonyos bevallásokat sem kell a NAV felé küldeni. Köteles-e a GmbH a magyar számviteli szabályoknak megfelelő beszámolót készíteni? (Az Szt. 2. § (3) bekezdés alapján szerintem nem, de nem vagyok benne biztos.) Ha mégis, akkor szükséges-e könyvvizsgálói jelentés? Vagy adótanácsadói ellenjegyzés (mint utólag kiderült, a bejelentkezéshez adótanácsadó segítségét kérték, aki szerint kell beszámolót készíteni)? Milyen további bevallási kötelezettségei vannak a GmbH-nak Magyarországon? Ezen kívül az Art. 9. § értelmében a belföldi adókötelezettségek teljesítésére pénzügyi képviselőt bízhat meg. Akkor ezek szerint nem kötelező? Segítségüket és tájékoztatásukat előre is köszönöm!

Köztartozásmentes adózói adatbázisból való kizárás Kérdés

Tisztelt Szakértők! Felmerült egy kérdés, ebben szeretném kérni a segítségüket. A beszámoló késve történő beküldése miatt is kizárják-e a céget a köztartozásmentes adózói adatbázisból? Köszönöm szépen a segítséget! Krcsik Eszter

Végelszámolás Kérdés

2017.06.01-gyel indul a kft. végelszámolása. A záró beszámolóban egy gépkocsi, pénz és saját tőke lesz. A végelszámoló nyugdíjas, tagja a kft.-nek. Érdeklődöm, hogy ha a vagyonfelosztásban a személygépkocsit kapja az egyik tag, a többieket készpénzben fizeti ki a kft., és a saját tőke a jegyzett tőke alá ment, van-e a gépkocsi után valamilyen fizetendő közteher? Kérem, szíveskedjék tájékoztatni a végelszámolás alatti teendőkről, bevallásról, adatszolgáltatásról, egyebekről, amit a végelszámolónak meg kell tennie ahhoz, hogy a céget minél hamarabb töröljék a nyilvántartásokból, és megszűntnek tekinthető legyen. Köszönöm.

2016. adóévi taokülönbözet könyvelése 2017-ben? Kérdés

A 2016. évi közzétett beszámolóban a tao összege tévesen szerepel, viszont a taobevallás helyes összeggel lett beküldve, az adókülönbözet 2017-ben helyesen hová könyvelendő? Esetünkben tartozik a tao kötelezettség csökken, mi lenne az ellenszámla? Eredménytartalék? Köszönjük szépen a választ.

Magyarországi fióktelep Kérdés

Tisztelt Szakértő! EU-s székhelyű vállalkozás magyarországi fióktelepének működéséhez szükséges pénzt a létesítő külföldi vállalkozás bocsájtja rendelkezésre, amelyet projektjük megvalósításához befektetők útján szereznek. A fejlesztés Magyarországon történik, amelynek során költségek merülnek fel és áfa-visszaigénylés történik. A fejlesztés eredményeképpen létrehozott termék értékesítését az EU-s tagállamban bejegyzett vállalkozás végzi. Kérdéseim, amelyek megválaszolásában segítséget kérek: - a fióktelep rendelkezésére bocsátott tőkét milyen jogcímen kell nyilvántartani? - a fióktelep által végzett szolgáltatásról, termék előállításáról, szükséges-e számla kibocsátása az alapító külföldi vállalkozás felé és árbevétel-e a fióktelepnél? - hogyan kezelendő áfa szempontjából az egymás közötti tranzakció? - a fióktelep eredménye/vesztesége megjelenik a külföldi vállalkozás beszámolójában? Köszönettel a választ. Nyikos Gyuláné

Gimnáziumi beszámoló közzététele Kérdés

Hol és milyen formában kell közzétennie az éves beszámolóját egy gimnáziumnak, amelyet egy egyetem alapított és jelenleg egy magánszemélyek által létrehozott közhasznú alapítvány tart fenn? Az OBH nem fogadta be a beszámolót, mert a gimnázium nem minősül civil szervezetnek, egyéb szervezet a besorolása, válaszát előre is köszönöm: Zsuzsa

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Számla befogadása német magánszemélytől

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Áfa-visszaigénylés alanyi/tárgyi mentes kft.-ként

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Fordított áfás számlák, áfabevallás

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink