514 találat a(z) beszámoló cimkére
Kényszertörlés előtti bevallások pótlása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyik cégem vezetőjének a működő cége mellett van egy "alvó cége is" – ez most derült ki számomra –, amelyre megalakulása óta semmilyen bevallást, illetve beszámolót nem adott be a hivatalos szervek felé. 2018 szeptemberében ezt a cégét kényszertörlési eljárás alá vonta a cégbíróság. A kényszertörlési eljárást közvetlenül megelőző időszakra vonatkozóan – a mi esetünkben ez 2017.01.01.–2017. 09. 15. – olvastam, hogy kell záró bevallást beadni a kényszertörlés jogerőre emelkedése előtti nappal bezárólag, de mi van ilyen esetben a 2010-2016. évi időszakokkal, azok beszámolási, illetve bevallási kötelezettségeikkel? Ezeket pótolni szükséges 2010-től? Én azt gondolom, hogy igen, de erre vonatkozóan semmilyen fórumon nem találtam eligazítást. Köszönöm válaszát. Üdvözlettel: Slága Andrea Zsuzsanna
Áttérés devizás könyvvezetésre: ezeket mérlegelje, mielőtt vált! Cikk
Milyen jogszabályi feltételei vannak a forinttól eltérő devizában történő könyvvezetésnek? Az áttérésre milyen határidők és jogszabályi követelmények vonatkoznak? – kérdezte olvasónk. Szolnoki Béla adószakértő, könyvvizsgáló szakértőnk válaszolt.
Késve érkezett számla Cikk
Mi a teendő a beszámoló leadása után érkezett, az előző adóévre vonatkozó számlákkal? Olvasói kérdésre Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő válaszolt.
Elkésett számla Kérdés
Tisztelt Szakértő! A beszámoló készítéséig megérkezett előző évre vonatkozó költségszámlákat le tudjuk könyvelni a mérlegfordulónap előtti időszakra. De mi a helyzet akkor, ha a beszámoló beküldése után kapunk a szolgáltatóktól olyan közüzemi számlá(ka)t, amelyek az előző évre vonatkoznak? Például: augusztus 14-ei keltezéssel kaptunk az előző év utolsó negyedévére vonatkozó szemétdíj számlát, illetve gázdíj számlát. Ebben az esetben is mérlegelni kell, hogy jelentős-e a hibahatás, és ennek megfelelően kell 3 oszlopos beszámolót készíteni, illetve önellenőrizni?
Kényszertörlési eljárás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft.-vel szemben kényszertörlési eljárást indított a cégbíróság. A cégkivonatban azt látjuk, hogy a kényszertörlési eljárás kezdete 07/10., de a cég megszűntnek nyilvánítása is látható a cégkivonatban, 06/04-ei dátummal. Kérdésem, hogy beszámolót milyen záró dátumig kell készíteni? Illetve, hogy az eljárás befejezését követően is kell-e még beszámolót készíteni? A NAV tájékoztatása szerint 07/10-től is kell bevallásokat adni (áfa, járulék stb) a megfelelő megszűnő kódokkal. Ez így helyes? Mi a teendő a társaságnál fellelhető vevő és szállító kintlévőséggel, tárgyi eszközzel, egyéb vagyoni elemekkel? Van-e egyéb tudnivaló a könyvelési feladatokat illetően ebben az esetben?
Kényszertörléskor könyvelői feladatok Kérdés
Kedves Szakértő! Kérném szépen segítségét a következő kérdésben: a kft.-t kényszertörléséről úgy értesültem, hogy a NAV-nak beadott 08-as bevallásra hibaüzenetben közölték, hogy a cég kényszertörlés alatt áll. Persze, teljesen megalapozottan. A lekért cégkivonatban a következő dátumok állnak: a megszűntnek nyilvánítás dátuma: 2018.05.16.A kényszertörlési eljárás kezdő dátuma: 2018.06.19. Milyen bevallásokat, nyomtatványokat és beszámolókat kell beadnom, hova, és milyen határidőkkel? Köszönöm!
Beszámoló "eltitkolhatósága" Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalatunk egy németországi cég magyarországi fióktelepe. A számviteli törvény szerint a fióktelep nem köteles a beszámolóját könyvvizsgálattal alátámasztani és közzétenni, ehelyett közzéteheti az anyavállalata konszolidált beszámolóját. A 154/A § (1) vonatkozik erre és ezzel kapcsolatban van egy kérdésem: megtagadhatja-e a cég a beszámoló megtekintését, átnézését a munkavállalójának vagy pedig kérésre köteles megmutatni azt, ahogy egyébként a 154. § (12) rendelkezik? Mi történik abban az esetben, ha egy külső szakszervezet kéri a céget, hogy tegye lehetővé a dolgozóinak a beszámoló megismerését? Válaszát előre is köszönöm.
A beszámoló pénzneme Kérdés
Tisztelt Szakértő! Új alapítású társaság 3 millió HUF jegyzett tőkével alapít kft.-t. A bejegyzést követően (2 héten belül még idén megváltoztatja a létesítő okiratában a jegyzett tőkéjét EUR-ban állapítja meg (legyen 10 000 EUR). A 2018-ról szóló beszámolóját összeállíthatja már EUR-ban, vagy csak a 2019-est? Esetleg a bejegyzés napjával készíthet egy beszámolót HUF-ban, amit átforgat EUR-ra? Válaszát előre is köszönöm!
Katából kivába Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy katás bt.-t nyugtaadási kötelezettség elmulasztásáért ki kell lépnie a kataalanyiságból . Kérdéseim: 1. Ez esetben áttérhet a katáról kivára? (A kiva belépési feltételeknél nincs felsorolva ez a típusú büntetés, csak a kiva adóalanyiság megszünésének eseténél szerepel.) 2. Katából kivára történő átlépés esetén kell-e beszámolót közzétenni (esetleg a nyitó mérlegről)? Köszönettel
Mérleg javítása Kérdés
T. Szakértő! Lehet-e javítani a 2017. évi beszámolót május 31-e után? Segítségét köszönöm, Ildi
Végelszámolás visszavonása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy gazdasági társaság 2018. 02. 28-ával befejezte a tevékenységét, 2018. 03. 01-től végelszámolás alatt áll. A tevékenységet lezáró beszámolóját és a kapcsolódó záró bevallásokat 2018.02.28-i fordulónappal elkészítette és közzétette, illetve benyújtotta. A társaság tuljadonosa 2018.05.17-én úgy döntött, hogy a kft. mégis folytatni kívánja a tevékenységét, és visszaállította az eredeti állapotot. A cégjegyzék alapján a végelszámolás kezdete: 2018.03.01., a végelszámolás törlésének időpontja: 2018.03.01., a végelszámolás törlésének kelte: 2018.05.17. Kérdésem, hogy kell-e végelszámolási záró beszámolót készíteni, közzétenni és záró bevallásokat készíteni, benyújtani? Ha igen, akkor a 2018.03.01-i fordulónapra (2018.03.01-2018.03.01. időszakra) vagy a 2018.05.17-i fordulónapra, mint a végelszámolás törlésének kelte időpontjára (2018.03.01-2018.05.17. időszakra)?
Felszámolásból visszatérő cég beszámolója Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2017 áprilisában felszámolási eljárást kezdeményeztek egy bt.-nél. Az eljárás jogerősen, a cég megszűnése nélkül lezárult, 2018. 06. 13-án. A NAV nem tudott segíteni a bevallásokkal kapcsolatban; milyen bevallási kötelezettsége van a cégnek? 2017-ben 71-es bevallás és tevékenységet záró beszámoló készült. Köszönöm!
Társasházak beszámolója, szábályzata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy társasház, melynek van adószáma és egyszeres könyvvitelt vezet. A társasházban 120 lakás található. Számvizsgáló bizottsággal rendelkezik. Adóköteles tevékenységet nem végez. Köteles beszámoló készítésére, mint egyéb szervezet? Közzétételi kötelezettsége van? Elegendő a társasháznak a szervezeti és működési szabályzat (a tűzvédelmi, adatvédelmi szabályzatokon, házirenden kívül), vagy szükséges neki külön számviteli politika, pénzkezelési szabályzat is? Válaszát előre is köszönöm.
A beszámoló nyilvánossága egyéb szervezeteknél (II. rész) Cikk
A cikk azt foglalja össze, hogy az egyéb szervezetnek minősülő társaságiadó-alanyok (például ügyvédi irodák, lakásszövetkezetek, alapítványok, egyesületek) közül kinek kell, hova és mikor a beszámoló nyilvánosságát biztosítani. Vázolja azt is, mik a következményei a nyilvánosságbiztosítás elmaradásának.
A beszámoló közzététele, a mulasztás következményei I. Cikk
A társasági adóalanyok közül kinek, mikor, hogyan kell a beszámoló nyilvánosságát biztosítani? Melyek a következményei e feladatok elmulasztásának? Cikkünkben a vállalkozókra vonatkozó kötelezettségeket ismertetjük.