527 találat a(z) beszámoló cimkére
Szankciók, ha elmulasztotta közzétenni beszámolóját
Cikk
Sok vállalkozás szembesül azzal a napokban, hogy a beszámolója nem készült el határidőben. Ez történhet olyan okból, mert nem adott le minden dokumentumot a könyvelőjének, ezáltal ő nem tudta a beszámolót elkészíteni. Előfordulhat, hogy a könyvelő hanyagsága vezetett oda, hogy határidőben nem lett benyújtva a beszámoló. Bármi is volt a kiváltó ok, a mulasztáshoz adójogi, cégjogi, és polgárjogi szankciók egyaránt kapcsolódhatnak.
Külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy osztrák vállalkozás (GmbH) Magyarországon vásárolt telket, a rajta lévő épületekkel együtt. Bérbeadási tevékenységéhez a NAV-tól adószámot kért és kapott is, telephelye bejelentésre került. A témával kapcsolatos kutatás során mindenhol azt lehet olvasni, hogy ugyanúgy kell eljárni ebben az esetben, mint a „normál" magyar vállalkozások esetében, gyakorlatilag meg mégsem, mert például kamarai regisztrációra, illetve cégbírósági bejegyzésre nem kötelezett (nincs alkalmazottja, illetve nem lehet), bizonyos bevallásokat sem kell a NAV felé küldeni. Köteles-e a GmbH a magyar számviteli szabályoknak megfelelő beszámolót készíteni? (Az Szt. 2. § (3) bekezdés alapján szerintem nem, de nem vagyok benne biztos.) Ha mégis, akkor szükséges-e könyvvizsgálói jelentés? Vagy adótanácsadói ellenjegyzés (mint utólag kiderült, a bejelentkezéshez adótanácsadó segítségét kérték, aki szerint kell beszámolót készíteni)? Milyen további bevallási kötelezettségei vannak a GmbH-nak Magyarországon? Ezen kívül az Art. 9. § értelmében a belföldi adókötelezettségek teljesítésére pénzügyi képviselőt bízhat meg. Akkor ezek szerint nem kötelező? Segítségüket és tájékoztatásukat előre is köszönöm!
Köztartozásmentes adózói adatbázisból való kizárás
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Felmerült egy kérdés, ebben szeretném kérni a segítségüket. A beszámoló késve történő beküldése miatt is kizárják-e a céget a köztartozásmentes adózói adatbázisból? Köszönöm szépen a segítséget! Krcsik Eszter
Végelszámolás
Kérdés
2017.06.01-gyel indul a kft. végelszámolása. A záró beszámolóban egy gépkocsi, pénz és saját tőke lesz. A végelszámoló nyugdíjas, tagja a kft.-nek. Érdeklődöm, hogy ha a vagyonfelosztásban a személygépkocsit kapja az egyik tag, a többieket készpénzben fizeti ki a kft., és a saját tőke a jegyzett tőke alá ment, van-e a gépkocsi után valamilyen fizetendő közteher? Kérem, szíveskedjék tájékoztatni a végelszámolás alatti teendőkről, bevallásról, adatszolgáltatásról, egyebekről, amit a végelszámolónak meg kell tennie ahhoz, hogy a céget minél hamarabb töröljék a nyilvántartásokból, és megszűntnek tekinthető legyen. Köszönöm.
2016. adóévi taokülönbözet könyvelése 2017-ben?
Kérdés
A 2016. évi közzétett beszámolóban a tao összege tévesen szerepel, viszont a taobevallás helyes összeggel lett beküldve, az adókülönbözet 2017-ben helyesen hová könyvelendő? Esetünkben tartozik a tao kötelezettség csökken, mi lenne az ellenszámla? Eredménytartalék? Köszönjük szépen a választ.
Magyarországi fióktelep
Kérdés
Tisztelt Szakértő! EU-s székhelyű vállalkozás magyarországi fióktelepének működéséhez szükséges pénzt a létesítő külföldi vállalkozás bocsájtja rendelkezésre, amelyet projektjük megvalósításához befektetők útján szereznek. A fejlesztés Magyarországon történik, amelynek során költségek merülnek fel és áfa-visszaigénylés történik. A fejlesztés eredményeképpen létrehozott termék értékesítését az EU-s tagállamban bejegyzett vállalkozás végzi. Kérdéseim, amelyek megválaszolásában segítséget kérek: - a fióktelep rendelkezésére bocsátott tőkét milyen jogcímen kell nyilvántartani? - a fióktelep által végzett szolgáltatásról, termék előállításáról, szükséges-e számla kibocsátása az alapító külföldi vállalkozás felé és árbevétel-e a fióktelepnél? - hogyan kezelendő áfa szempontjából az egymás közötti tranzakció? - a fióktelep eredménye/vesztesége megjelenik a külföldi vállalkozás beszámolójában? Köszönettel a választ. Nyikos Gyuláné
Gimnáziumi beszámoló közzététele
Kérdés
Hol és milyen formában kell közzétennie az éves beszámolóját egy gimnáziumnak, amelyet egy egyetem alapított és jelenleg egy magánszemélyek által létrehozott közhasznú alapítvány tart fenn? Az OBH nem fogadta be a beszámolót, mert a gimnázium nem minősül civil szervezetnek, egyéb szervezet a besorolása, válaszát előre is köszönöm: Zsuzsa
Katás bt. megszüntetése: mérlegek, bevallások
Cikk
Milyen beszámolási, bevallási kötelezettségei vannak egy katás bt.-nek végelszámoláskor? – kérdezte olvasónk. Szipszer Tamás adószakértő válaszolt.
Lakásszövetkezet beszámoló nyomtatványa II.
Kérdés
Tisztelt Dr. Szeiler Nikolett! Válaszát nagyon szépen köszönöm, de sajnos a probléma pontosan az itt leírtak végrehajtása után keletkezik. Az Ön által leírtak szerint kitöltve a fedőlapot, ki tudom választani a lakásszövetkezetet, mint szervezetet, de a könnyvezetés módnál nincs egyszeres könyvviteli lehetőség, és az ennek megfelelő “Egyszerűsített bevallás” nyomtatványai sem választhatók. A beszámoló portál telefonos elérhetőségén azt a választ kaptam, hogy az új OBR rendszer csak a kettős könyvvezetésű vállalkozásokat kezeli. Kérdésem továbbra is az, hogy mi a teendője az egyszeres könyvvitelt vezető cégbíróságon bejegyzett lakásszövetkezetnek? Milyen nyomtatványon, és hova kell beadnia a beszámolóját. Válaszát előre is köszönöm.
Számviteli feladatok kivára áttéréskor
Cikk
A kivára történő áttéréskori számviteli feladatokra figyelmeztet a NAV.
Lakásszövetkezet beszámoló nyomtatványa
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azzal a kérdéssel fordulok önökhöz, hogy a 2016. adóévről egyszeres könyvvitelt vezető cégbíróságon bejegyzett lakásszövetkezet részére milyen bevallási nyomtatványt kell beadni és hova. Előző években a 15EB-05 nyomtatványon adtuk be a beszámolót. Idei évtől a beszámolókat már csak az OBR rendszeren keresztül lehet benyújtani. A problémát az okozza, hogy ez a rendszer csak a kettős könyvvezetésre kötelezett cégeket kezeli, az egyszeres könyvvitelt vezetőket nem. Segítő válaszát előre is köszönöm.
2016 évi mérlegbeszámoló
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem segítségét a következő probléma megoldásába: közhasznú alapítvány beszámolójának részei. Az alapítvány kizárólag a cél szerinti tevékenységét végzi, nonprofit kft. (nem közhasznú), az éves vállalkozási tevékenysége meghaladja a 10 százalékot, teljes gazdálkodására a vállalkozási adózást alkalmazzuk. A beszámolója kiegészítő melléklet és közhasznú beszámoló együttesen? Köszönöm a válaszukat.
Egyszerűsített vagy éves beszámoló II.
Kérdés
Tisztelt Pölöskei Pálné! Köszönöm szépen a fenti témában megküldött válaszát. A korábbi kérdésemet az alábbiakkal egészíteném ki: az üzleti évet megelőző két – egymást követő – üzleti évben az anya és leányvállalat együtt számított mérlegfőösszege 77 millió Ft, árbevétele 126 millió Ft és létszáma 12 fő volt. Egyébként a kérdésem nem a konszolidált beszámoló készítésére vonatkozott, hanem az éves vagy egyszerűsített éves beszámolóra. Ugyanis az Sztv. 9. § 2. bekezdése szerinti határértékeknek jóval alatta van a cég, csak megzavart a 3.) bekezdésben lévő anyavállalat kitétel. Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm.
Végelszámolás befejezése, fennmaradás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Legyen kedves az alábbi kérdésben a segítségemre lenni! A tényállás a következő: egy kft. 2015-ben a végelszámolás mellett döntött. A végelszámolás ideje alatt a tulajdonos elhunyt. Az elhalálozott lánya úgy döntött, hogy a végelszámolás bejezését kéri, mert fenn szeretné tartani a céget. A végelszámolás vége dátummal leadásra került a végelszámolási időszakot érintően a beszámoló, ez a nap 2016. 02. 01. Ezt követően a cégnév változott és profilt váltott a gazdálkodó. Az egyik kérdésem az lenne, hogy a "új" kft.-nek a 2016. évi beszámolójának az időszaka 2016. 02. 01-2016. 12. 31 lesz? A másik dolog, hogy az előző év adataihoz milyen adatokat kell felvinnem? A végelszámolási időszak adatait? Vagy a végelszámolási időszakot megelőző év adatát? Ne haragudjon, hogy ha egyértelmű kérdéseim vannak, de még nem találkoztam ilyen esettel és nagyon elbizonytalanodtam. Nagyon köszönöm a segítséget.
Önrevizió
Kérdés
T. Szakértő! Egy kft.-nél 2015. évi vevői számláról most derült ki, hogy sztornózva lett 2015-ben. Kérdésem az lenne, hogy az áfánál vissza kell-e menni 2015-re, vagy a 2017. 04. havi bevallásnál kell szerepeltetni, és ha igen, melyik sorban? Minimumadó alapján fizetett a kft. társasági adót 2015-ben, most a minimumadó-alap összege csökkenni fog, így társasági adó önrevíziót is végezni kell? Az összeg 1 millió forint felett van, így jelentős hibának minősül. A beszámolót három oszloposan kell kitölteni? Segítségét köszönöm, Ildi