514 találat a(z) beszámoló cimkére
Végelszámolás beszámoló Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy 2017. szeptemberben kezdődő végelszámolás még a mai napig is tart. A végelszámolás kezdetétől mikor kell beszámolókat közzétenni? A végelszámolás kezdetétől - 2017.12.31-ig el kell készíteni beszámolót, amit közzé is kell tenni? Mert a Cégbíróság erre az időszakra hiányolja a beszámolót. De nem értem, mert tudtommal akkor kell zárómérleget készíteni, amikor a végelszámolás befejeződött, vagy üzleti évenként kell onnantól kezdve, hogy a végelszámolás elkezdődött? A zárómérlegben majd a még megmaradt követeléssel - ami nem fog befolyni -, illetve a jegyzett tőkével mi a teendő? Gyors válaszukat előre is köszönöm, mert e hét csütörtökig ezt ki kellene derítenem.
Könyvelő cég beküldhet-e beszámolót? Kérdés
Az elektronikus beszámoló portálon a kitöltés során meg kell adni a közzétevő szervezeten kívül a beküldő szervezet adatait is. A kitöltés és az ellenőrzés során ez a két szervezet eltérhet egymástól. A legfrissebb módosítás szerint viszont csak a közzétevő szervezet cégkapus ügykezelője, kapcsolattartója küldheti be a beszámolót. Kérdéseim: milyen logikája lehet annak, hogy a beküldő szervezet eltérhet a közzétevőtől, de mégsem küldheti be a beszámolót a beküldő szervezet ügykezelője? Másik kérdésem: van-e jogszabályi alapja annak, hogy a közzétevő szervezetet kötelezik a beszámoló beküldésére? Az utóbbi kérdés éppen a frissen megválaszolt "Beszámoló megőrzése" című kérdés kapcsán merült fel bennem, amely a 48/2017 Számviteli kérdésre hivatkozik.
Taxaméter – online pénztárgép egyezőség Kérdés
Tisztelt Adózóna! Ügyfelem taxisként dolgozik. Sajnos több hónapban is előfordult tavaly, hogy a taxaméterbe beütött árbevétel nem egyezett az online pénztárgépbe beütött árbevétellel (általában az előbbiben több szerepelt). Ezt jegyzőkönyveztük, a differenciát pedig utólag mindig beütötte a pénztárgépbe. A problémám a december hónappal van, ugyanis csak februárban derült ki, hogy a december sem stimmel. Ugyanúgy jegyzőkönyveztük, és beütötte az összeget, viszont felmerült egy könyveléstechnikai kérdés. A 2018-ban beütött, de 2017-re vonatkozó árbevételt elhatároljam vagy sem? Ha elhatárolom, akkor lesz a könyvekben helyes az összeg, viszont a NAV-nak kevesebbről ment adatszolgáltatás 2017-ben. Nem lesz az probléma, hogy a beszámolóban és a társaságiadó-bevallásban több bevétel szerepel, mint amennyit a pénztárgép mutatott ki? Válaszukat előre is köszönöm!
A cégkapu hiányosságaira figyelmeztet a könyvelők egyesülete Cikk
Bár nincs kész a cégkapu, máris berakták azt a számviteli beszámolók útjába – figyelmeztet az Országos Sajtószolgálathoz eljuttatott közleményében a Magyar Könyvelők Országos Egyesülete.
Beszámoló megőrzése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a segítségét kérni, hogy a beszámoló megőrzése alól hogyan mentesülhet a "külsős" könyvelő cég vezetője? Az alábbi szabály alapján 30 cég 10 évnyi beszámolóját kellene megőriznem, most, hogy felbontottam a szerződéseimet. 48/2017 Számviteli kérdés: "Amennyiben a gazdasági társaság vagy egyéb szervezet a beszámoló elkészítésével és közzétételével egy könyvviteli szolgáltatást végző társaságot bíz meg, és a képviseleti joggal a szolgáltatást végző társaság vezető tisztségviselőjét ruházza fel, akkor a könyvviteli szolgáltatást végző társaság vezető tisztségviselője lesz az eredeti beszámoló megőrzésére kötelezett." Előre is köszönöm a válaszát.
Kisadózó bt. végelszámolás miatti áttérése a tao hatálya alá Cikk
Milyen teendői vannak a kisadózó bt.-nek, ha végelszámolás miatt megszűnik? Ismertetjük.
Evából kivába, bevallás, beszámolókészítési kötelezettség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az adózási mód változása miatt – evából kivába – a számviteli törvény hatálya alá tartozó (kettős könyvvitelt vezető) evás társaságnak évközbeni áttéréskor van-e beszámolókészítési kötelezettsége, mivel új gazdasági év lesz a kiva időszak? Kell-e úgynevezett 71-es bevallást benyújtania? Mik a határidők? Köszönöm. Tisztelettel: Tóth Jánosné
Beszámolókészítési kötelezettség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. eladásra került. A cégbíróság bejegyezte. Kinek a kötelezettsége a beszámoló készítése 2017. évre, a régi vagy az új ügyvezetőé? A változás időpontja a cégbírósági végzés szerint (az üzletrész-átruházási szerződés kelte is ez) 2017. 10. 16., a cégbírósági bejegyzés napja 2018. 02. 19. Köszönettel: Fülöpné
Átalakulás (beolvadás) utáni beszámoló időszaka Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egyik ügyfelemnek a tavalyi év során az egyik kft.-je beolvadt egy másik kft.-jébe. A beolvadás bejegyzési dátuma: 2017. április 3. A beolvadással kapcsolatos beszámolók rendre elkészültek, közzétételre kerültek. Kérdésem a befogadó társaság 2017. évi beszámolójára vonatkozik. Ebben az esetben mi lesz a 2017. évi beszámoló időszaka? Esetleg 2017.04.04. - 2017.12.31., vagy 2017.01.01. - 2017.12.31.? Válaszukat előre is köszönöm.
Szervizdíj könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Hogyan könyveljük a szervízdíjat, melyek a kontírozási lépései? Értékesítés nettó árbevétele vagy munkavállalóval szembeni kötelezettség, hiszen ki kell fizetni az adókkal csökkentett részt? Az iparűzési adóról szóló törvény kiemeli, hogy az értékesítés nettó árbevételét csökkenteni kell a szervízdíj összegével az iparűzési adó alapjának meghatározásakor. Társasági adónak és a turizmus fejlesztési hozzájárulásnak nincs ilyen csökkentő tétele, de ha az értékesítés nettó árbevételének része akkor ezeknek az adónemeknek az alapját képezi? Hova kerül a beszámolóban? Válaszát köszönöm!
Katás bt. végelszámolásakor milyen beszámolót kell közzétenni? Cikk
Kata hatálya alatt lévő bt. végelszámolása befejeződött. A végelszámolás időszaka 2017.09.21-2017.11.30-ig tartott. Csak a végelszámolás végéről szóló beszámolót vagy a nyitómérleget is közzé kell tenni? – kérdezte olvasónk. Szolnoki Béla adószakértő, könyvvizsgáló válaszolt.
Könyvvizsgálat Kérdés
Fémhulladék-kereskedelemmel foglalkozó kft.-nek éves beszámolóhoz szükséges könyvvizsgálót foglalkoztatnia? Számviteli szempontból a havi árbevétele nem éri el a 25 millió forintot. Várom megtisztelő válaszukat
Fel nem használt fejlesztési tartalék társaságadó-vonzata a beszámolóban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben a társaság a megképzett fejlesztési tartalékot 4 év alatt nem használja fel, úgy a 4. év utáni első hónap utolsó napjáig a fel nem használt fejlesztési tartalék társaságiadó-vonzatát meg kell hogy fizesse a jogszabály szerinti irányadó időszakra jutó késedelmi kamattal együtt. Kérdésem az, hogy amennyiben a 2017. év utolsó napjáig fel nem használt fejlesztési tartalék után 300 ezer forint társasági adót kell fizetnünk, valamint 26 ezer forint késedelmi kamatot, akkor helyesen könyveljük-e le az alábbiak szerint ezen összegeket: Társasági adó fiz. köt - könyvelve 2017,12,31 T 891 Társ.adó - K 461 Társ.adó fiz. köt, valamint T 863 Késedelmi pótlék - K 482 Ktg-ek, ráf. passzív időbeli elhatárolása ugyancsak 2014.12.31-én. Fentiek után a társasági adó 300 ezer Ft-os össszegét hova kell beállítani az eredménykimutatásban? A 2017. évi beszámoló fizetendő adó sorába, vagy csökkenti a tárgyévi adózás előtti eredményt, és a társaságiadóalap-növelő tételként kell az adóalapot korrigálni - 1629-es bevallás 04-01 lap 11 sora volt. Ebben az esetben a 2017. évi fizetendő adó az eredménykimutatásban kizárólag a 2017.évi tevékenység utáni összegben jelenik meg. Köszönöm a segítségüket.
Kiva Kérdés
Tisztelt Szakértő! http://adozona.hu/kerdesek/2018_1_15_Kiva_evkozbeni_atterese_hoa?x=79&y=22 A belinkelt kérdésemmel kapcsolatban még mindig van "fekete folt" a tudásomban, és sajnos nem sok helyen találok erre vonatkozóan választ...jól értelmezem, hogy a januári hónapra egy önálló, közzétett beszámolót kell készítenem? Nem elég csak egy közbenső mérleget, amit nem teszek közzé?
Alapítvány kurátorának felelőssége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy alapítvány évek óta nem működik. Az alapító nem elérhető, a 2017. évre vonatkozó beszámolójának beadása is kérdésessé válik, így vélhetően kényszertörlési eljárással fogja a törvényszék megszüntetni. Azt szeretném megtudni, hogy a cégekhez hasonló vezető tisztségviselőknél felmerülő felelősség miatti eltiltás az alapítványoknál is felmerül, vagy ezt a nonprofit szférában nem áll fenn?