1072 találat a(z) bírság cimkére
Fiktív akciókkal, végkiárusítással hitegette vevőit – szőnyegkereskedést bírságolt meg a GVH
Cikk
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 25 millió forint bírságot szabott ki egy vállalkozásra, amiért a fogyasztókat számos szempontból megtévesztve reklámozta keleti szőnyegeit. A Szőnyeg galéria Kft. többek között 21 hónapig – szinte teljes fennállása során – folyamatosan végkiárusítással hitegette a vevőket.
Milliós bírságok: a kamerás megfigyelések buktatói
Cikk
Számos esetben rótt ki adatvédelmi bírságot 2022-ben a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) szabálytalan kamerás megfigyelés miatt. Cikkünkben összefoglaljuk ezen ügyek legfontosabb tanulságait.
Sportfogadás-tanácsadó reklámozta megtévesztően a szolgáltatásait: a GVH nem hagyta szó nélkül
Cikk
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) megállapította, hogy a Sport & Tip sportfogadás-tanácsadó oldal megtévesztően reklámozta szolgáltatásait biztonságos pénzkereseti lehetőségként a fogyasztók számára. A tisztességtelen – ráadásul több esetben burkolt – hirdetésekért számos influenszer és ügynökség is bírságot kapott.
Hiányosságok miatt bírságolta az Equilor Alapkezelőt az MNB
Cikk
Az MNB átfogó vizsgálata nyomán összesen 16,3 millió forintos bírságot szabott ki az Equilor Alapkezelő Zrt.-re elsődlegesen javadalmazás és tőkemegfelelés területeken.
150 millió forintra bírságolta az Uniqa Biztosítót az MNB
Cikk
Az MNB vizsgálata nyomán összesen 150 millió forint bírságot rótt ki az Uniqa Biztosító Zrt.-re, többek között életbiztosítások értékesítését érintő hiányos ügyféltájékoztatás, egyes termékek szerződési feltételei, gépjármű-kárrendezés, valamint az informatikai biztonság nem megfelelősége miatt.
Horgászcikk-nagykereskedőt büntetett meg a GVH
Cikk
A Gazdasági Versenyhivatal megállapította, hogy a horgászcikk-nagykereskedelem meghatározó szereplője, a Top-Fish 2001 Kft. éveken keresztül előírta a horgászboltoknak az általa forgalmazott termékek internetes minimum-árait. A vállalkozás együttműködött a nemzeti versenyhatósággal, elismerte a jogsértést és belső programot vállalt a hasonló jogsértések elkerülése érdekében, így a GVH Versenytanácsa 27 millió forintban állapította meg a kiszabott bírságot.
45 milliós MFB-bírság az O.F.SZ. Országos Fizetési Szolgáltató Zrt.-nek
Cikk
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) vizsgálata nyomán 45 millió forint bírságot szabott ki az O.F.SZ. Országos Fizetési Szolgáltató Zrt.-re, egyebek közt a vállalatirányítás, felügyeleti adatszolgáltatás, kockázatelemzés és -kezelés, tőkeszámítás, számvitel, likviditás és az IT terén feltárt szabálytalanságok miatt. A feltárt hiányosságok nem veszélyeztetik a pénzforgalmi szolgáltató biztonságos működését, de a jegybank megítélése szerint szükség van azok mielőbbi kijavítására – írja honlapján az MNB.
Ügyfélnek bírság megfizetése
Kérdés
Tavaszi élelmiszerlánc-ellenőrzés: eddig 87 bírság, összesen 6,3 millió forint értékben
Cikk
Idén március 14-én elindult az egész országra kiterjedő tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, amely április 10-ig tart. Eddig 1154 vizsgálatra került sor, ebből 87 esetben szabtak ki bírságot a szakemberek, összesen több mint 6,3 millió forint értékben – jelentette be szerdai közleményében Nobilis Márton, az Agrárminisztérium (AM) élelmiszeriparért és kereskedelempolitikáért felelős államtitkára.
105 millió forint bírságot szabott ki az MNB piaci manipuláció miatt
Cikk
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 105 millió forint bírságot szabott ki a SET GROUP Nyrt.-re a rendkívüli tájékoztatási kötelezettségre, illetve a piaci manipuláció tilalmára vonatkozó jogszabályi rendelkezések megsértése miatt. A – tőzsdei kereskedését tekintve jelenleg is felfüggesztés alatt álló – kibocsátónak záros határidőn belül a hiányzó pénzügyi jelentései pótlása érdekében is lépéseket kell tennie. Az MNB több témában a befektetők tájékoztatására kötelezte a kibocsátót és a megállapításai nyomán újabb feljelentést tesz – tette közzé honlapján az MNB.
Vodafone vs. GVH: hat és fél év, több bírósági ítélet és 932 millió forintos végső bírság
Cikk
Mintegy 6 és fél év és több bírósági ítélet – kúriai döntés és alkotmánybírósági határozat – után, végleg lezárult a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 2016-ban indított eljárása a Vodafone Magyarország Zrt.-vel szemben. A GVH 2019-ben szabott ki közel 1,2 milliárd forintos bírságot a cégre, mert 2015–2016-ban valótlan állításokkal népszerűsítette a szolgáltatásait. A Vodafone bíróságra vitte az ügyet, amely kimondta, hogy a telekommunikációs vállalat valóban tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott, a bírság összegét ugyanakkor a versenyhatóságnak újra kellett számolnia. Az erre irányuló megismételt eljárásban a Vodafone lemondott a jogorvoslatról, elfogadta a GVH Versenytanácsának értékelését, amely így 932,4 millió forintban állapította meg a bírság végső összegét, olvasható a GVH oldalán.
Agrárminiszter: életbe lépett a rovarfehérjékkel kapcsolatos új szabályozás
Cikk
Szigorúbb szabályozás lépett életbe, a rovarfehérjét tartalmazó élelmiszereken fel kell tüntetni a „Figyelem! Az élelmiszer rovarfehérjét tartalmaz!" kifejezést, és azokat a többi terméktől elkülönítetten kell kihelyezni – jelentette be az agrárminiszter pénteken a közösségi oldalán – közölte az MTI.
Új rendelet: kötelező a tájékoztatás az élelmiszerben lévő rovarfehérjéről
Cikk
A Magyar Közlöny 2023. évi 40. számában március 21-én megjelent agrárminiszteri rendelet szerint a jogszabály kihirdetését követő harmadik naptól élelmiszer-értékesítés esetén tájékoztatni kell a fogyasztót a késztermékben jelen lévő rovarfehérjéről.
Tízezer forintja bánja, ha engedély nélkül lakossági parkolóhelyre parkol
Cikk
Hétfőtől 10 ezer forint szabálysértési bírsággal bünteti a ferencvárosi közterület-felügyelet azokat az autósokat, akik lakossági engedély nélkül este 6 és reggel 7 között a kizárólagos lakossági parkolóhelyeken hagyják autóikat a IX. kerületben – közölte az Ferencvárosi Önkormányzat az MTI-vel.
Közbeszerzési kartellt tárt fel a GVH a dunai hajóscégek között
Cikk
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) feltárta, hogy négy vállalkozás kartellbe szerveződve próbálta elnyerni a BKV menetrendszerinti hajójáratainak üzemeltetését. Minden résztvevő beismerte a jogsértést, ezt figyelembe véve a GVH enyhítette a kiszabott bírságot. A nemzeti versenyhatóság kiemelten figyel a közbeszerzési kartellekre, ezek ugyanis az egyik legsúlyosabb versenyellenes jogsértésnek számítanak.